Odjaaazd!

Realizator: Centrum Kultury i Sportu

Miejsce: Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim, ul. Rynek 9

Termin warsztatów: 3 - 15 lipca

Terminy i miejsce pokazów: 14 i 15 lipca | godz. 20:30 - dworzec kolejowy w Jabłonowie Pomorskim, ul. Kolejowa 1

Koordynator:  Justyna Prajs

e-mail: justyna.prajs@outlook.com

Historia Jabłonowa jest nierozerwalnie związana z kolejnictwem, dlatego właśnie kolej stanie się tematem projektu „Odjaaazd!”. Kiedy wyruszamy w podróż, w poczekalni dworcowej i przedziale kolejowym mają miejsce wyjątkowe zdarzenia oraz spotkania z osobami, których prawdopodobnie już więcej nie zobaczymy. Podczas warsztatów, wykorzystując różnorodne metody pracy (dramę oraz działania plastyczne, filmowe i muzyczne), dotkniemy istotnych tematów związanych ze znajomością i odbieraniem siebie, kontaktem z drugim człowiekiem, wyruszaniem w nieznane – zgodnie z planem i bez planu.

Prowadzący warsztaty

Adam Gąsecki

Animator kultury specjalizujący się w działaniach teatralnych. Aktor, zagrał w ponad 20 spektaklach teatru dramatycznego, fizycznego, zaangażowanego społecznie. Autor scenariuszy, reżyser, twórca koncepcji projektów, trener dramy, trener w projektach edukacji nieformalnej, edukator filmowy.

Monika Wyrzykowska

Animatorka kultury. Ma doświadczenie w pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem lub wykluczonymi ze względu na stan zdrowia, w tym z orzeczeniem o niepełnosprawności. Członek zespołu Teatru Ka, tureckiego tradycyjnego teatru cieni Karagöz działającego na terenie Polski i Turcji. Członek Zarządu Fundacji Bomoart sztuka w edukacji zajmującej się wspieraniem działań teatralnych, pedagogiką teatru i animacją kultury.

Marcin Idźkowski

Fotograf i filmowiec, animator kultury specjalizujący się w warsztatach fotograficznych i filmowych z wykorzystaniem elementów dramy. Stały współpracownik Fundacji Drama Way przy produkcji filmów, wystaw i sesji zdjęciowych. Od wielu lat związany z fotografią oraz lokalnym środowiskiem artystycznym. Jako freelancer laureat licznych konkursów fotograficznych o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

Katarzyna Żytomirska i Piotr Pardela

Pisarka, pieśniarka, etnolog. Członek Stowarzyszenia na rzecz kultury tradycyjnej „Dom Tańca”. Aktorka „Sceny Lubelskiej 30/32”. Realizatorka projektu teatru dziecięcego „Mały Off” przy Stowarzyszeniu Pracownie Twórcze Lubelska 30/32. Animatorka muzycznotanecznych zajęć dla dzieci tzw. „Tańcograjki”, której program bazuje na polskiej kulturze tradycyjnej. Od 2011 członkini etnojazzowego zespołu „Śliczne goździki”, od 2015 eksperymentalnej kapeli "Żempoł" Piotra Pardeli, od 2016 kobiecej grupy improwizacji śpiewem "Syreny". Autorka etnograficzno magicznej powieści „Opowieści roztoczańskie" oraz spektakli z muzyką na żywo. Twórczyni teatrzyku dla dzieci o nazwie Teatrzyk Kamyczka.

Muzyk, kompozytor, łowca muzycznych pejzaży, multiinstrumentalista, fotografik i filmowiec. Układa i wykonuje muzykę do spektakli. Założyciel i spiritus movens Kapeli Żempoł, zespołu inspirującego się muzyką natury, śpiewem ptaków, szumem wiatru, opowieścią drzew oraz wiejską muzyką. Animator kultury i koordynator wielu spotkań kulturalnych i festiwali. Organizator warsztatów teatralnych i ekoedukacyjnych z dziećmi i młodzieżą.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.