Mosińska Rzeczpospolita Dziecięca

Realizator: Grupa Inicjatywna Baranówko

Miejsce: Mosiński Ośrodek Kultury, ul. Dworcowa 4, Mosina

Termin warsztatów: 10 - 30 sierpnia

Terminy i miejsce pokazów: 28 i 29 sierpnia | godz. 17:00 - sala Reprezentacyjna Mosińskiego Ośrodka Kultury

Koordynator projektu: Dorota Lisiak

e-mail: stowarzyszenie_gib@tlen.pl

Uczestnicy warsztatów będą inspirować się fragmentami dwóch dzieł „Królem Maciusiem I” J. Korczaka i „Dunią” Rose Lagercrantz, których bohaterowie muszą zmierzyć się z nowymi zadaniami, odnaleźć w dorosłym świecie. Z zabawą teatralną dzieci wyjdą do mieszkańców Mosiny: zadadzą pytania o codzienne życie, będą nagrywać epizody z życia miasta, włączą do swoich działań osoby w różnym wieku. Powstanie wspólnie zbudowany scenariusz, który będzie interpretacją rzeczywistości zaobserwowanej przez dzieci. Pokaz finałowy wzbogaci film wykonany przez dzieci metodą poklatkową.

Prowadzący warsztaty

Grażyna Wydrowska 

Aktorka, reżyserka, scenografka, trenerka, pedagog teatru, dramoterapeutka, animatorka społeczna. Współzałożycielka Teatru i Fundacji Wierzbak. Realizatorka spektakli autorskich. Współtworzyła Ogólnopolski Festiwal Młodego Teatru „Offbiennalle” w Poznaniu. Współautorka programów telewizyjnych „Okno”, „Teatr jak życie” Światowego Festiwalu Programów TV SCIENEIMAGE” w Paryżu. Laureatka m. in. Nagrody Artystycznej Młodych im. St. Wyspiańskiego, Nagrody Artystycznej im. Jana Dormana i Nagrody Rady Ministrów. W projekcie prowadząca warsztaty.

Magdalena Albrecht-Walczak

Pedagożka, absolwentka poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego. Studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki. Nauczycielka z wieloletnim doświadczeniem w pracy również z osobami niepełnosprawnymi (Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Mosinie). Artystka i scenografka. Prowadzi zajęcia artystyczne. W swojej pracy chętnie wykorzystuje proste materiały plastyczne takie jak glina czy sznurek. W projekcie prowadząca warsztaty.

Michał Kowalonek 

Polski muzyk, instrumentalista, kompozytor. Wokalista zespołu Myslovitz i Snowmen. Od wielu lat aktywnie animuje zajęcia muzyczne z dziećmi i młodzieżą m.in. w Centrum Sztuki Lupa w Puszczykowie. Założyciel zespołu dziecięcego Lumikulu. W projekcie prowadzący warsztaty.

Krystyna Jasiczak

Mistrzyni haftu artystycznego, instruktor rękodzieła, wszechstronnie artystyczna. Jej pola zainteresowania to taniec spontaniczny, afro dance, ruch sceniczny, praca nad ciałem, kultura ruchu. Współpracuje z Muzeum Arkadego Fiedlera. Mistrzyni świata w Bikejoringu. W projekcie prowadząca warsztaty.

Ewa Brzychcy

Magister sztuki , ukończyła Instytut Wzornictwa (kierunek komunikacja wizualna) na Politechnice Koszalińskiej. Projektantka grafiki komputerowej. Tworzy projekty dla marek z branży dziecięcej, współpracuje z wydawnictwem dla dzieci. Pasjonatka rękodzieła i łączenia technik plastycznych, twórczego łamania schematów. Prowadzi Wolną Pracownię BAVIKA, gdzie odbywają się warsztaty filmowe, spotkania z ciekawymi ludźmi. W projekcie prowadząca warsztaty.

Magdalena Rogacka

Pedagożka , absolwentka UAM na wydziale filologii polskiej oraz filmoznawstwa i kultury audiowizualnej. Od 12 lat nauczyciel. Dodatkowo ukończyła historię i edukację przedszkolną i wczesnoszkolną. Ma doświadczenie w pracy z dziećmi w różnym wieku na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum. W projekcie będzie sprawowała opiekę pedagogiczną.

Dorota Lisiak 

Prezes Stowarzyszenia Grupa Inicjatywna Baranówko, działacz lokalny, animator czasu wolnego dla dzieci i młodzieży z rożnych środowisk. Projekty artystyczne, teatralne i społeczne realizowane w ramach Równać Szanse PAFW, FIO, EFRWP .Członek ROP przy MKIDN, Zespołu ds. Kampanii Społecznych w Radiu Polskim, Zespołu ds. Dyskryminacji Rodzin i Osób Wychowujących Dzieci przy Kancelarii Premiera RP. Koordynatorka projektu.


Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.