Ale kosmos!

Realizator: Gminne Ośrodek Kultury

Miejsce:  Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie, ul. Krakowska 8, 34-143 Lanckorona

Termin warsztatów: 3 - 18 sierpnia 

Terminy pokazów: 19 i 20 sierpnia | godz. 17:00 -  scena na rynku w Lanckoronie

Koordynator:  Anna Kania

e-mail:  gok_lanckorona@tlen.pl

W tym roku postanowiliśmy zająć się kosmosem: dotknąć tematu bardzo szerokiego, elektryzującego wyobraźnię oraz łączącego podejście ścisłych umysłów i niepoprawnych marzycieli. Tematyka kosmiczna w naszym projekcie będzie rozpięta między dwoma biegunami: podejściem naukowo-badawczym a wyobraźnią i kreacją. Badaniem kosmicznych tematów zajmą się specjalne podzespoły: Konstruktorzy zaprojektują i zbudują statek komiczny, Badacze Dźwięków zgłębią bibliotekę muzyczną NASA a następnie stworzą kosmiczną ścieżkę dźwiękową, zespół ds. Inżynierii Papierowej przygotuje film dokumentujący osiągnięcia w zakresie robotyki papierowej. Dopełnieniem całości będzie kosmiczna parada połączona z happeningiem.

Prowadzący warsztaty

Dominika Byrska

Aktorka, lalkarka, absolwentka Wydziału Lalkarskiego PWST Filia we Wrocławiu, prowadzi zajęcia teatralne i animacyjne z dziećmi i młodzieżą. Zagrała w spektaklu dyplomowym „Mały k” w reż. Pawła Passiniego oraz „Dzikie łabędzie” w reż. Jerzego Bielunasa. Związana z Operą Kameralną w Warszawie, Teatrem Animacji w Poznaniu i Teatrem Figur Kraków.

Małgorzata Mirek

Absolwentka pedagogiki  opiekuńczo-wychowawczej, pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej.  Pracowała jako asystent rodziny w Ośrodku Pomocy Społecznej, obecnie pracuje w Szkole Podstawowej jako nauczyciel wspomagający oraz od 2016 roku jako instruktor w Gminnym Ośrodku Kultury w Lanckoronie, gdzie wcześniej prowadziła świetlicę środowiskową. Pomysłodawczyni i koordynatorka projektu „Taniec na miarę czasu”.

Martyna Paliś

Polonistka, antropolożka kultury, absolwentka szkoły aktorskiej Lart Studio w Krakowie. Związana z Małopolskim Instytutem Teatralnym, gdzie odpowiada za działania promocyjne. Od 2015 roku zaangażowana w projekty animacyjne i edukacyjne dla dzieci i młodzieży w gminie Lanckorona, w ramach których zrealizowała m.in. gry terenowe, z gimnazjalistami z gminy współtworzyła grę planszową „Potyczka o zamek”, a także prowadziła warsztaty promocyjne dla dzieci i młodzieży.

Anna Wróbel

Polonistka, kulturoznawczyni, koordynatorka projektów edukacyjnych w Małopolskim Instytucie Teatralnym. Współtwórczyni gier terenowych dla dzieci i młodzieży z Gminy Lanckorona oraz warsztatów detektywistycznych poświęconych lokalnemu dziedzictwu kulturowemu dla młodzieży.

Mateusz Wróbel

Aktor, recytator, żongler, filmowiec, animator kultury. Związany z Teatrem Figur, gdzie gra w spektaklach „Król Maciuś I”, „Robot i motyl”, „Jestem cały świat minus świat oprócz mnie” i „Rękodzieło artystyczne”. Reżyseruje spektakle młodzieżowej grupy teatralnej Teatr Doraźny z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Ewa Woźniak

Aktorka, lalkarka, scenografka, animatorka kultury, wiceprezes Stowarzyszenia Denovo, organizatorka projektów międzynarodowych m.in. w Rumunii i na Ukrainie. Absolwentka Akademii Teatralnej Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku oraz Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach, absolwentka DAMU w Pradze na wydziale Scenografii Alternatywnego Teatru Lalkowego. Współpracuje z teatrami: Malabar Hotel, Ateneum w Warszawie, Piccolo w Cotbus, Włóczykij w Londynie.

Dagmara Żabska

Założycielka i szefowa Teatru Figur Kraków; aktorka, reżyserka, pedagożka teatru; absolwentka teatrologii UJ, Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach, Figurentheater -kolleg w Bochum. Odznaczona Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”. Za reżyserię spektaklu „Król Maciuś I” otrzymała nagrodę w Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”. Stypendystka Ministra Kultury w 2016r.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.