Krzywe lato w teatrze

Realizator: Gminny Ośrodek Kultury

Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Krzywem, Krzywe 91, 16-402 Suwałki

Termin warsztatów: 10 - 22 lipca

Terminy i miejsca pokazów: 22 lipca | godz. 15:00 – Gminny Ośrodek Kultury w Krzywem

                                                                29 lipca | godz. 15:00  – Muzeum Wigier, Stary Folwark 50, Suwałki

Koordynator: Małgorzata Makowska

e-mail: animacja@krzywe.com.pl

Inspiracją do działań z uczestnikami są słowa Abrahama Maslowa: „…twórcze, artystyczne wychowanie, czy też lepiej wychowanie przez sztukę, może okazać się szczególnie ważne nie tylko dla stwarzania artystów, czy dzieł sztuki, lecz dla stwarzania lepszych ludzi.” Podczas warsztatów damy dzieciom przestrzeń do twórczego wyrażenia spostrzeżeń na temat ich miejscowości i relacji społecznych, w których funkcjonują. Uczestnicy podzielą się też swoimi marzeniami i odpowiedzą na pytanie, jak chcieliby, by wyglądało Krzywe. Pokaz finałowy będzie efektem pracy dwutorowo prowadzonych warsztatów: teatralno-performatywnych i teatru cieni.

Prowadzący warsztaty

Mirosława Krymska

Kulturoznawczyni, nauczycielka dyplomowana, pedagożka dramy, socjoterapeutka i artterapeutka, animatorka kultury i instruktorka teatralna z trzydziestoletnim stażem pracy pedagogiczno-teatralnej; reżyserka kilkudziesięciu, wielokrotnie nagradzanych spektakli, założycielka alternatywnego Teatru Form Czarno-Białych „PLAMA”, „Nie Po Godzinach”  oraz dziecięcych zespołów: „Teatr mniejszy od Mikrusa” i „Mikrus”.

Monika Hołubowicz

Psycholog, pedagog teatralny, wychowawca podwórkowy, instruktorka teatru cieni. Absolwentka Południowobałtyckiej Akademii Teatru Niezależnego.

Izabela Giczewska

Absolwentka kulturoznawstwa i slawistyki, aktorka i performerka, rękodzielniczka, pedagożka teatralna.

Karina Sosnowska

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, absolwentka Studium Pedagogicznego przy ASP W-wa, studiowała podyplomowo scenografię na Wydziale Sztuk Mediów i Scenografii ASP  W-wa, uczestniczka Akademii Teatru Alternatywnego przy Teatrze Brama w Goleniowie; malarka, muzyk, pedagog oraz twórczyni warsztatów rozwojowych dla kobiet.

Katarzyna Lewoń

Pedagożka, socjoterapeutka, nauczycielka.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.