ANTYCZNE GÓRZNO

Realizator:  Gminny Ośrodek Kultury

Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Górznie 

Termin warsztatów: 31 lipca - 12 sierpnia

Terminy i miejsce pokazów: 11 i 12 sierpnia | godz. 18:00 

Koordynator: Agnieszka Drelich-Magdziak

e-mail: pracownianakolkach@gmail.com

Podczas dwutygodniowych warsztatów będziemy poszukiwać opowieści o lokalnych bohaterach, przyjrzymy się ich charakterom i losom. Inspiracją do działań są komedie Plauta, dlatego z różnych wątków zbudujemy historię, którą ubierzemy w antyczną formę, by jeszcze bardziej uwypuklić ludzkie cechy i przywary. Zastanowimy się, czym jest wykluczenie, a czym pójście własną drogą, jak zdobywa się popularność w środowisku lokalnym, a także, co znaczy puszyć się i być „ponad i mimo wszystko”.

Prowadzący warsztaty

Katarzyna Kopczyk

Aktorka Teatru Groteska w Krakowie. Od 2011r reżyseruje przedstawienia w amatorskim Teatrze Familijnym w Alwerni. Od 2013r współtworzy z Andrzejem Kopczykiem Teatr Uszyty. Pracuje z dziećmi i młodzieżą, prowadzi zajęcia teatralne w Kraków Montessori School.

Andrzej Kopczyk

Aktor Teatru Groteska w Krakowie, współzałożyciel Teatru Uszytego, w którym jest reżyserem, scenografem i kompozytorem..

Barbara Guzik

Scenograf, kostiumograf, projektant wnętrz. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, studiowała również w Ecole Superieure des Beaux-Arts de Toulouse. W swoim dorobku ma projekty i realizacje scenografii dla teatrów dramatycznych jak również lalkowych. Projektuje kostiumy, realizuje lalki teatralne. Zajmuje się projektowaniem wnętrz i grafiką. Wciąż powraca do teatru lalkowego, teatru formy, którego jest pasjonatką.

Przemek Wiśniewski

Fotograf, prezes Stowarzyszenia Teatr Kreatury, instruktor teatralny, od 1992 roku prowadzi Teatr Kreatury w Gorzowie Wlkp. Teatr Kreatury występował w Polsce, Kanadzie, Niemczech, Rosji, Francji zdobywając ponad sto nagród w tym OFFEUSZA na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym MALTA, inicjator wielu spotkań i zdarzeń teatralnych, twórca Grupy Happeningowej WESOŁE MIASTECZKO, założyciel Teatru FOTOgrafii, pomysłodawca Teatralnego Spichlerza w Olsztynie i Teatralnej Szopki w Dobrym Mieście, nagradzany nagrodami ministra kultury i prezydenta Gorzowa za działalność kulturalną.

Błażej Wdowczyk

Bębniarz i perkusista, muzyk rockowy. Przygotował muzykę do spektaklu Teatru Wiczy „Cesarz”. Obecnie przygotowuje się do występów w Baju Pomorskim w Toruniu. Uczestniczył w czterech edycjach Lata w teatrze. Występuje w fireshow oraz pokazach ulicznych. Stypendysta Prezydenta Miasta Torunia. W pracy z dziećmi i młodzieżą stawia na improwizacje muzyczne i wspólne udźwiękowianie spektakli.

Ewelina Falba

Nauczycielka matematyki w małej wiejskiej szkole, zafascynowana teatrem od najmłodszych lat. Przez kilka lat współpracowała z ogólnopolskim programem „PROJEKTOR - wolontariat studencki”. Osoba wrażliwa społecznie i zaangażowana w pomoc potrzebującym.

Agnieszka Drelich-Magdziak

Animatorka społecznokulturalna, pedagożka, streetworkerka, ceramik. Przez wiele lat związana z Międzynarodowym Ruchem ATD Quart Monde. Pracowała na ulicy z dziećmi w Brazylii, Peru, we Francji oraz Polsce realizując projekty społeczno-kulturalne (wystawy, spektakle, działania z książkami, konferencje). Od kilku lat związana z Górznem, inicjatorka i realizatorka wielu projektów, jak Lato w teatrze czy wJANki w Górznie. Wiceprezes Fundacji Jaskółka.

Krzysztof Magdziak

Animator kultury, streetworker, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Górznie. Przez wiele lat pracował z dziećmi na ulicach we Francji, w Peru i w Brazylii. Dobry duch wszelkich działań kulturalnych w gminie Górzno, który łączą ludzi i środowiska.

      

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.