ORANŻADA W SŁOŃCU

Realizator: Centrum Kultury i Promocji Gminy Strzyżewice 

Miejsce: Centrum Kultury i Promocji Gminy Strzyżewice w Piotrowicach, Piotrowice 94a, 23-107 Strzyżewice 

Termin warsztatów: 28 lipca - 13 sierpnia

Terminy i miejsce pokazów:  11 sierpnia | godz. 18:00 oraz 13 sierpnia godz. 19:00 - Centrum Kultury

Koordynator:  Tomasz Hanaj

e-mail: ckip.piotrowice@gmail.com

Państwowy Ośrodek Maszynowy (POM) zatrudniał większość mieszkańców Piotrowic. Z relacji wynika, że poza pracą POM oferował zaplecze kulturalno- rozrywkowe. To tu znajdowała się fabryka, a także Gminny Zakładowy Ośrodek Kulturalny (GZOK), kompleks boisk, a także baseny wodne. Projekt odnosi się do historii miejscowości i jej społeczności. Chcemy z grupą dzieci, młodzieży, ale i dorosłych stworzyć wydarzenie, które nie dość, że odniesie się do historii i wspomnień mieszkańców, zintegruje ich, a dodatkowo pozwoli, aby każdy włączył się w projekt ORANŻADA W SŁOŃCU.

Bazując na opowieściach mieszkańców stworzymy mural i finałowy spektakl połączony z muzyką na żywo. Za bazę tekstową posłużą nam relacje mieszkańców. Całość ma tworzyć performance słowno-muzyczny z elementami multimedialnymi. Finał odbędzie się w industrialnej przestrzeni starego POM-u, którą na potrzeby finału odpowiednio zaaranżujemy, nagłośnimy i oświetlimy scenicznie.

Prowadzący warsztaty

Arkadiusz Ziętek

Twórca teatralny. W swoich międzynarodowych projektach łączy różne dyscypliny sceniczne, kładąc duży nacisk na interaktywność i spontaniczność stara się zacierać granice między sceną i widownią.

Tomasz Pizoń

Scenograf, szablonista, rzeźbiarz, muralista, grafik oraz ilustrator i animator. Inicjator wydarzeń artystycznych łączących wiedzę społeczną, urbanistyczną i artystyczną z zakresu sztuki ulicy.

Przemysław Hanaj

Muzyk sesyjny, prowadzi liczne lekcje indywidualne, oraz konsultacje, dzięki czemu posiada wypracowane konkretne metody. Twórca koncertów wokalno-instrumentalnych z udziałem dzieci i młodzieży.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.