Laboratorium Koła

Realizator: Fundacja "Da Radę"

Miejsce: Nyski Dom Kultury im. Wandy Pawlik, 48-300 Nysa, ul. Wałowa 7

Termin warsztatów: 17 lipca - 28 lipca

Terminy i miejsca pokazów: 29 lipca - Nyski Dom Kultury

                                                               30 lipca - Kino Podzamcze w Otmuchowie 

Koordynator: Agnieszka Juszczyk

e-mail: fundacjadarade@gmail.com 

W laboratorium, które stworzymy na deskach teatru, młodzi ludzie będą przyglądać się światu przez pryzmat emocji. Inspiracją do działań będzie „Grzeczna” Gro Dahle i Sveina Nyhusa oraz „Czarna książka kolorów” Meneny Cottin i Rosany Faria. Za pomocą ćwiczeń teatralnych, dramy i improwizacji młodzież poszuka odpowiedzi na trudne, nurtujące ich pytania. W czterech grupach: teatralnej, plastycznej, muzycznej i multimedialnej uczestnicy poznają środki artystycznego wyrazu, dzięki którym będą mogli eksperymentować, by wspólnie stworzyć finałowy pokaz.

Prowadzący warsztaty

Małgorzata Kulczycka

Prowadzi autorską pracownię artystyczną Phenomeno. Trenerka rękodzieła i technik plastycznych. Animatorka, aktywistka, prezeska Stowarzyszenia Manufaktura Inicjatyw Różnorodnych. Świetnie czuje się w upcyklingu i działaniach streetartowych. Twórczyni kostiumów, dekoracji i scenografii. Pomysłodawczyni i współtwórczyni murali kobiecych - szlaku herstorycznego w Opolu.

Agata Szmytka

Aktorka amatorka, animator działań lokalnych, trener dramy stosowanej. W latach 2010­2014 prezes nieformalnej grupy Polish Invadarts zrzeszającej polskich artystów­amatorów działającej na terenie UK. W tym czasie zainicjowała i zorganizowała w ramach działania z tą grupą kilkanaście wydarzeń artystycznych (m.in. wystawę­performance „Fabrykę Pozytywnych Emocji” w Leeds, Kołobrzegu i Nysie ) oraz 3 Finały WOŚP w Leeds (UK). Obecnie studentka Pedagogiki resocjalizacyjnej z prewencją patologii społecznych.

Agnieszka Juszczyk

Reżyserka, scenarzystka. W 2009 roku ukończyła studia Contemporary Performance Practice na Metropolitan University w Leeds (UK). Absolwentka Szkoły Dramy Stosowanej oraz Szkoły Trenerów Meritum. Certyfikowany trener i praktyk dramy. Realizuje projekty społeczno – kulturalne. Laureatka I edycji Konkursu im. Jana Dormana. Realizatorka spektaklu ze społecznością „Historie Razem Pisane” bazującym na prawdziwych historiach mieszkańców wsi Wójcice.

Sebastian Juszczyk

Reżyser, scenarzysta, montażysta, producent , operator. Od 2007 roku zrealizował ponad sto teledysków (dla gwiazd jak: Tricky, Rita Pax, Bisz, Trzeci Wymiar, Jazzpospolita, Babu Król, Dj Vadim, Gooral czy Marek Dyjak) W 2015 roku rozpoczął współpracę z Bartłomiejem Biedroniem. Jako CACY GROUP tworzą przestrzenne obiekty i video-instalacje. Pracuje w szkołach i prowadzi z młodzieżą amatorską grupę filmowom przy Nyskim Domu Kultury.

Jacek Szymkiewicz vel Budyń

Lider i założyciel zespołu POGODNO, połowa duetu Babu Król współtworzonego z Piotrem Piaseckim Bajzlem, tekściarz (m.in. Nosowska, Brodka, Reni Jusis), kompozytor, twórca muzyki do spektakli teatralnych i filmów ("ustęp trzeciej części Dziadów" reż. M. Zadara Teatr Polski Wrocław, "Zbójcy" reż. M.Zadara Teatr Narodowy Warszawa, "Jeż Jerzy" film na podstawie kultowego komiksu), performer. Autor książki „Grawer”.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.