Cho na bazę!

Realizator: Miejski Dom Kultury 

Miejsce: Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli

Termin warsztatów: 3 - 15 lipca

Terminy i miejsca pokazów: 14 i 15 lipca | godz. 11:00 - podwórka osiedlowe dzielnicy Fabrycznej     

Koordynator: Anna Kiedrzyńska 

e-mail: ana_nke@o2.pl 

Z dziećmi różnych dzielnic Stalowej Woli zapuścimy się w zaułki miejskiej dżungli, by połączyć się w plemiona oraz zbudować swoją tożsamość: język, historię, zwyczaje, a przede wszystkim założyć bazę. Podwórka ożyją, a powstałe instalacje wpiszą się w obraz dzielnicy jeszcze na długo po zakończonym przez nas projekcie!

Efektem finałowym naszej pracy będzie performance w wybranych przez dzieci podwórkach osiedlowych. Tam nasze miejskie bandy odprawią plemienne rytuały, a uliczne wojny zmienią się w kreatywne starcia artystów, wyzwania na taniec, koncert, rap, bodypercussion, akrobacje!

Prowadzący warsztaty

Maria Bembenek 

Pedagożka, instruktorka teatralna, animatorka kultury. Od wielu lat współpracuje z SDK i MDK Stalowa Wola, wiejskimi ośrodki kultury, świetlicami socjoterapeutycznymi, domem dziecka w Stalowej Woli, Warsztatem Terapii Zajęciowej "Szansa", grupą Seniorów. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w pracy scenicznej z młodzieżą i dziećmi (Teatr BLAGIER ,Teatr CUDAK ), zdobywała nagrody na wielu festiwalach teatralnych. W pracy z amatorami bazuje na odkrywaniu indywidualnej twórczej ekspresji artystycznej, budowanej na nieszablonowym myśleniu i odejściu od utartych schematów.

Paulina Kara

Artysta plastyk, oligofrenopedagog. Zajmuje się instalacją artystyczną, sztukami wizualnymi, scenografią teatralną, lalkarstwem. Od wielu lat prowadzi zajęcia artystyczne z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, także z niepełnosprawnością w ośrodkach kultury, szkołach, świetlicach środowiskowych i warsztatach terapii zajęciowej. W pracy z amatorami stawia na wykorzystanie niekonwencjonalnych technik plastycznych, mieszanie ich i kreatywne poszukiwanie funkcji elementów scenograficznych.

Sylwia Świątek

Absolwentka Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Stalowej Woli, Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale Wokalno-Aktorskim (specjalizacja: choreografia i techniki tańca), Studium w Aktorskiej Szkole SPOT oraz Studium Choreograficzne w Krakowie. Aktorka/tancerka w Teatrze Figur w Krakowie, w Operze Krakowskiej, Teatrze Ludowym, w Nowohuckim Centrum Kultury. W pracy artystycznej szuka nowych środków wyrazu scenicznego, innowacyjnego podejścia pedagogicznego, które jest twórcze dla uczniów i nauczyciela.

Kamil "Żurek" Żurawski 

Ukończył studia inżynierskie o specjalności Kształtowanie Środowiska Przygodę z tańcem zaczął w 2004 roku, jest instruktorem tańca sportowego o specjalności Breakdance. Uczestnik wielu warsztatów i turniejów tanecznych, na których odnosił sukcesy m.in.: Cropp Baby G Dance for Poland, Burn Da Cypher. Reprezentant warszawskiej ekipy Most Broken Crew, tancerz w wielu polskich teledyskach. Jest instruktorem tańca w Szkole Tańca „Merengue” w Stalowej Woli i „Street Life” w Rzeszowie. Lubi realizować happeningi i eventy uliczne.

Magdalena Sikora- Bucior

Absolwentka UMCS w Lublinie (na kierunku Animator i Menedżer Kultury ze specjalizacją Taniec) oraz KUL (II Wydział Zamiejscowy Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli studia podyplomowe w zakresie pedagogiki wczesnoszkolnej z elementami wychowania przedszkolnego). Ukończyła 2-letni Kurs przygotowujący do pracy instruktora tańca w ramach Mazowieckiej Akademii Tańca w MIKiS w Warszawie. Wokalistka i solistka w zespole Tańca Ludowego UMCS. Tancerka Zespołu Tańca Estradowego Volta 25, miłośniczka stepu, na co dzień pracuje z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym.

Piotr Walerowicz 

Fotograf, grafik, prowadzi firmę BackstageStudio. Od 10 lat zajmuje się fotografią reportażową, artystyczną, składem gazet i książek, projektowaniem różnego rodzaju grafiki oraz nagrywaniem i montażem filmów. Prowadzi warsztaty i organizuje wydarzenia kulturalne. Interesują go nowe media i dawne metody pracy w nowoczesnej oprawie.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.