Między słowami

Realizator: Teatr Polski

Miejsce: Teatr Polski w Poznaniu, ul. 27 Grudnia 8/10

Termin warsztatów: 3 - 16 lipca

Terminy i miejsce pokazów: 16 lipca | godz. 12:00 i 17:00 -  Teatr Polski w Poznaniu  

Koordynator: Sandra Lewandowska

e-mail: teatr.polski@teatr-polski.pl

Posługując się językiem jako narzędziem komunikacji, możemy zarówno nawiązywać bliskie relacje, jak i doprowadzać do nieporozumień. Właśnie komunikacja stanie się głównym tematem naszych warsztatów. Podczas dwóch tygodni przyjrzymy się zagadnieniom: niedojrzałości emocjonalnej, niezdolności do ukazywania prawdziwego „ja”, a także izolacji i wycofaniu społecznemu oraz bliskości w relacji międzypokoleniowej.

Na projekt złożą się następujące warsztaty: aktorski, choreograficzny, dramaturgiczny, muzyczny, scenograficzny, reżyserski. Prowadzący będą bazować na doświadczeniach uczestników, a przekształcanie tego materiału stanie się okazją do poszukiwania lub wypracowania języka, którym można opisywać uczucia, emocje i budować relacje.

Prowadzący warsztaty

Aneta Cruz-Kąciak

Opowiadaczka historii, autorka i tłumaczka książek dla dzieci, współtwórczyni wydawnictwa Trzy Pomarańcze. Tworzy i koordynuje różnorodne projekty edukacyjne i kulturalne adresowane do dzieci, młodzieży i dorosłych, m.in.: „Opowiadanie świata” i „Twórcze baśnie” oraz „E-Motive”. Na stałe współpracuje z Teatrem Polskim w Poznaniu, gdzie opowiada historie podczas widowisk narracyjnych i warsztatów. Uczestniczyła w festiwalach opowiadania w Polsce i w Meksyku. W projekcie poprowadzi warsztat dramaturgiczny.

Barbara Krasińska

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, aktorka Teatru Polskiego w Poznaniu. Współpracowała z wieloma teatrami w Polsce i występowała także za granicą. Stworzyła sześć przedstawień dla dzieci i młodzieży. W Teatrze Polskim w Poznaniu wyreżyserowała „UFO” Iwana Wyrypajewa w ramach Pracowni Inicjatyw Aktorskich. W ramach Nowej Siły Kuratorskiej prowadziła również warsztaty dla seniorów zakończone pokazem. W projekcie poprowadzi warsztat aktorski.

Agnieszka Wielawska

Zajmuje się malarstwem, animacją, scenografią filmową i teatralną oraz grafiką komputerową. Jej obrazy brały udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych. Współpracuje z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego, dla którego projektuje plakaty do naukowego czasopisma „Jednak Książki”. Jest autorką scenografii filmowej i teatralnej. Ma również doświadczenie w tworzeniu identyfikacji wizualnej firm. angażuje się w działania edukacyjne. W projekcie poprowadzi warsztat scenograficzny.

Mariusz Babicki

Absolwent Wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Gdańskim, studiował na Akademii Teatralnej w Warszawie na wydziale aktorskim. Jego dramaty dwukrotnie znalazły się w półfinale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej („Odysseus Geron” oraz „Koci koci łapci” - oba współtworzone wraz z Pawłem Niewiadomym) i w finale konkursu na jednoaktówkę w Och Teatrze („W poszukiwaniu Damy Pik”). Prowadził warsztaty w Stowarzyszeniu Teatralno-Edukacyjnym Wybrzeżak, w Domu Seniora w Sopocie, warsztaty w ramach programu Teatr Polska przy spektaklu „Trollgatan. Ulica Trolli”. W projekcie poprowadzi warsztat reżyserski.

Michał Kowalonek

Muzyk, kompozytor, autor tekstów i wokalista w zespole Myslovitz, założyciel Snowman. Koncertował z takimi artystami jak Lenny Kravitz, Hozier, Archive. Tworzy muzykę do filmów, spektakli teatralnych. Wraz z żoną prowadzi Stowarzyszenie artystów Enter Art, które szerzy edukację poprzez sztukę wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadził m.in.: warsztaty muzyczne o skutecznych narzędziach ułatwiających kształtowanie pozytywnych relacji w rodzinach zastępczych, warsztaty wokalne rytmu i kompozycji dla studentów Erasmusa;. W projekcie poprowadzi warsztat muzyczny.

Sandra Lewandowska

Absolwentka wiedzy o teatrze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W czasie studiów zrealizowała studencki projekt „Dorośli Niepełnoletni” w ramach Festiwalu Miniatur Kuratorskich. Współpracowała m.in. z Centrum Sztuki Dziecka, z Centrum Kultury „Zamek”, z Art Stations Foundation w Poznaniu (przy programie Stary Browar Nowy Taniec). W ramach Generatora Malta współtworzyła projekt „Pasjonaci” (2013). Obecnie studentka podyplomowych studiów z pedagogiki teatru na Uniwersytecie Warszawskim. Koordynatorka projektu. 

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.