Letnia Rezydencja

Realizator: Teatr Ochoty - Ośrodek Kultury Teatralnej

Miejsce: Teatr Ochoty, Muzeum Łazienki Królewskie, Warszawa

Termin warsztatów: 11 - 24 lipca

Terminy i miejsce pokazów: 24 lipca | godz. 17:30 i 19:00 - Muzeum Łazienki Królewskie, Agrykola 1, Warszawa

Koordynator:  Hanna Kłoszewska

e-mail: h.kloszewska@teatrochoty.pl

Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży. Teatr Ochoty realizuje we współpracy z Muzeum Łazienki Królewskie. Przestrzeń i kolekcja muzeum będą głównym źródłem inspiracji do pracy twórczej, a instruktorzy Ogniska Teatralnego Teatru Ochoty, dzieląc się swoją perspektywą i umiejętnościami, pomogą uczestnikom odkryć swój potencjał i przełożyć  pomysły na język teatru.

Warsztaty rozpoczną się działaniami służącymi integracji grupy oraz poznaniu Muzeum Łazienki Królewskie, w szczególności malarstwa Jana Bogumiła Plerscha, którego groteski będą przewodnim tematem pokazu kończącego projekt. W drugim tygodniu uczestnicy przeniosą się do Teatru Ochoty, gdzie na teatralnej scenie poszukają formy dla doświadczenia zdobytego w Łazienkach Królewskich. Do projektu zostaną zaproszeni podopieczni programu Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa” oraz chętni w ramach wolnego naboru.

Prowadzący warsztaty

Olga Żmuda

Absolwentka wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie na Wydziale Lalkarskim (kierunek: aktorstwo). Aktorka teatru Układ Formalny we Wrocławiu. Pracuje głosem - zarówno jako lektorka audiobooków, jak i aktorka dubbingowa. Pedagog teatru. W wolnych chwilach podróżuje. 

Michał Domański

Instruktor teatralny, reżyser, aktor. Studiował we wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie na Wydziale Lalkarskim. Obecnie student Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2015 roku jako pedagog, aktor i reżyser pracuje metodą Teatru Forum. Jako instruktor prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, tworzy także spektakle nastawione przede wszystkim na pracę z widzem. 

Marcin Zarzeczny

Aktor, teatrolog, dramaturg. Absolwent AT w Warszawie, Studium Aktorskiego w Olsztynie i Studium Muzycznego w Kraśniku. Aktor etatowy Teatru Polskiego w Szczecinie, współpracujący z Teatrami Capitol i Komedia. Jego autorski monodram „Zwierzenia bezrobotnego aktora” był nagrodzony i wystawiany wielokrotnie w kraju i zagranicą. Scenariusz publikowano w amerykańskich magazynach literackich w Chicago. Pomysłodawca i realizator „Bezrobotny Aktor Fest!”.

Paulina Szczęsna

Aktorka pantomimy, instruktorka teatralna, animatorka. Absolwentka kulturoznawstwa na UKSW. Adeptka Studia Pantomimy Bartłomieja Ostapczuka w Teatrze Dramatycznym. Gra w Teatrze Warszawskiego Centrum Pantomimy („Gogol”, „Agua de Lagrimas”, „Marcel”), w spektaklu „Rytuały – Mimopera” Warszawskiej Opery Kameralnej oraz spektaklach plenerowych Leszka Mądzika. Poza pantomimą zajmuje się również teatrem dramatycznym. Prowadzi warsztaty ruchowe i aktorskie z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, w tym niewidomymi i głuchymi. Prezeska fundacji „Ciało, Mówi, Że...”.

Kamil Niedziałek

Muzyk, performer, edukator i animator kultury. Ukończył polonistykę i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim, studiuje sztukę mediów na warszawskiej ASP. Prowadzi autorskie warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych, podczas których zagadnienia artystyczne traktuje najczęściej jako pretekst do rozmowy na łatwe i trudne tematy. Na stałe związany z Narodową Galerią Sztuki Zachęta oraz Regeneracją, dla której prowadzi „ArtTekturę” – cykl warsztatów nagrodzony Słonecznikami 2014. 

Katarzyna Gawkowska-Marciniak

Absolwentka kulturoznawstwa ze specjalizacją teatrologiczną i studium teatralnego LART w Krakowie. Tematem jej pracy dyplomowej była edukacja teatralna. Przeszła kurs pedagogiczny certyfikowany przez MEN. Jej dzisiejsze zainteresowania i postawę życiową ukształtowały: Ognisko Teatru Ochoty oraz Ognisko Teatralne „U Machulskich”, gdzie pod okiem Haliny Machulskiej uczyła się metody dramy. Od 2007 roku jest związana ze Stowarzyszeniami ArtAnimacje i Studio Teatralne Koło, gdzie odpowiada za edukację teatralną i działania animacyjne.

Agata Pietrzyk-Sławińska

Animatorka kultury, edukatorka muzealna, pedagożka teatru. Absolwentka kulturoznawstwa i animacji kultury w Instytucie Kultury Polskiej UW. Specjalistka ds. edukacji i koordynatorka programu Wolontariat z kulturą! w Ośrodku Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, gdzie odpowiada również za pracę z dorosłymi i realizację ścieżki teatralnej. Należy do Stowarzyszeniu Pedagogów Teatru. Członkini Stowarzyszenia „Katedra Kultury” oraz Kolektywu Terenowego. Współpracuje m.in. z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę”, Instytutem Teatralnym, domami kultury, muzeami oraz grupami nieformalnymi. 

Zofia Zaccaria

Absolwentka Grafiki na ASP w Warszawie (dyplom z grafiki warsztatowej), Malarstwa na Accademia di Belle Arti di Perugia, Podyplomowego Studium Pedagogicznego ASP oraz Podyplomowego Studium Muzeologicznego na UW. Malarka, specjalistka ds. edukacji, koordynatorka kreatywnych warsztatów rodzinnych oraz warsztatów artystycznych dla młodzieży w Ośrodku Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie. Projektantka wystaw w kraju i za granicą, związana z Laboratorio d'Arte Grafica di Modena we Włoszech. Od 8 lat intensywnie pracująca z grupami społecznie wykluczonymi, w tym z Romami pochodzenia rumuńskiego. 

Marta Grądzka

Aktorka pantomimy, reżyserka oper, muzykantka. W 2013-2016 aktorka Teatru Mimo oraz aktorka Teatru Warszawskiego Centrum Pantomimy (spektakle grane w Teatrze Dramatycznym w Warszawie). W 2014-2015 reżyser i choreograf w ramach Sceny Młodych Warszawskiej Opery Kameralnej (spektakle „Futuropera”, „MimOpera”, „7 grzechów głównych”.) W 2016 roku reżyserka opery „At the Waters of Lethe” z premierą w Ostrawie w Czechach. Od 2017 roku artystka niezależna angażująca się w projekty muzyczne i aktorskie oraz instruktorka teatralna (m.in. w ramach Pracowni Aktywnych Kreatywnych Animatorów PAKA).

  

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.