Solniki 44 – Lato w teatrze

Realizator: Stowarzyszenie Promocji Artystycznej

Miejsce: Siedlisko Kultury Solniki 44

Termin warsztatów: 24 lipca - 6 sierpnia

Terminyi miejsca pokazów: 6 sierpnia | godz. 15:00 i 17:00  - Siedlisko Kultury Solniki 44

Koordynator: Dagmara Sowa

e-mail: info.solniki44@gmail.com

 

Straszka pospolita – najzwyklejsza ważka, niezagrożona wyginięciem, nieobjęta ochroną – stanie się inspiracją do pracy warsztatowej. Nazwa owada kojarzy się ze słowem „strach”. Podczas zajęć będziemy poznawać nasze „straszki” poprzez sceniczne działania, dotykać ich w bezpiecznym miejscu, jakim jest scena, i w towarzystwie życzliwych osób. Temat pospolitych lęków stanie się punktem wyjścia do kreatywnej pracy nad tworzeniem zdarzeń scenicznych z wykorzystaniem aktorskich, przedmiotowych, materialnych, lalkowych i muzycznych środków wyrazu. Inspiracją i podporą merytoryczną, w przypadku instruktorów, będą teksty z zakresu technik teatralnych wykorzystujących gry, jako podstawowy element prowadzenia próby (m.in. „Improvisation for the theater” Violi Spolin czy „Impro” Keitha Johnstone'a).

Prowadzący warsztaty

Dagmara Sowa

Aktorka Grupy Coincidentia, współzałożycielka Siedliska Kultury Solniki 44, koordynatorka projektów kulturalnych, producentka spektakli, instruktorka warsztatów teatralnych.

Paweł Chomczyk

Aktor, lalkarz, producent spektakli. Adiunkt na UMFC, Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku. Współtwórca teatrów Kompania Doomsday i Grupa Coincidentia oraz sceny teatralnej Solniki 44.

Bogusław Kasperuk

Gitarzysta, współzałożyciel i pomysłodawca grupy muzycznej Zero–85, reżyser światła licznych spektakli Białostockiego Teatru Lalek, członek Grupy Coincidentia.

Robert Jurčo

Instrumentalista, kompozytor, nauczyciel. Współpracował m.in. z AT Wydziałem Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, Operą i Filharmonią Podlaską, Grupą Coincidentia, Białostockim Teatrem Lalek, Teatrem Montownia.

Małgorzata Tarasewicz-Wosik

Scenograf, rzemieślnik, wykonawca lalek teatralnych, instruktor plastyczny. Współpracowała z Białostockim Teatrem Lalek, Teatrem Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach, Grupą Coincidentia, Uniwersytetem Muzycznym w Białymstoku, AT Wydziałem Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.

Tomasz Wosik

Reżyser i aktor. Współpracował przy realizacji spektakli m.in. w Białostockim Teatrze Lalek, w Teatrze Lalka w Warszawie, w Teatrze Miniatura w Gdańsku. Instruktor zajęć teatralnych i scenograficznych.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.