Zastukaj/Zaświstaj/Zamknij oczy

Realizator: Teatr im. Juliusza Osterwy 

Miejsce: Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim

Termin warsztatów: 26 czerwca - 8 lipca

Terminy i miejsce pokazów: 7 lipca | godz. 13:15 - Teatr im. Juliusza Osterwy

                                                                8 lipca | godz. 15:00 - Centrum Handlowe Nova Park

Koordynator: Magdalena Bożek

e-mail: m.bozek@teatr-gorzow.pl

Zdarzają się takie utwory, które wpływają na nas w sposób szczególny. Mają dźwięk, kształt, zapach, smak – ich lektura pobudza nasze zmysły i uruchamia nieskrępowaną fantazję. Z pewnością należy do nich wiersz Zbigniewa Herberta "Pudełko zwane wyobraźnią". Utwór ten posłuży nam jako inspiracja do stworzenia teatru opartego na dziecięcych myślach, obserwacjach, zabawach, spontaniczności, radości i autentyczności. Tematem i myślą przewodnią gorzowskiego "Lata w teatrze" będzie wyobraźnia. W trakcie warsztatów spróbujemy połączyć słowo z obrazem, dźwięk z ruchem, słowo z dźwiękiem, obraz z ruchem. Będziemy bawić się wymyśloną formą, przestawiać powyższe elementy jak klocki, aby budować magiczny, teatralny świat. 

Prowadzący warsztaty

Bartosz Bandura

Aktor Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, na Wydziale Teatru Tańca. Studiował również w San Diego State University (USA) na Wydziale Muzyki i Tańca. Prowadził liczne warsztaty w kraju, jak i zagranicą. Zwycięzca ponad 50. turniejów i festiwali tańca. Wykładowca podstaw ruchu scenicznego oraz świadomości ciała w Regionalnym Ośrodku Edukacji w Poznaniu. W projekcie instruktor warsztatów tanecznych.

Karolina Miłkowska-Prorok

Aktorka, logopeda. Wykształcenie: absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie – Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, doktorantka Pedagogiki na Uniwersytecie Szczecińskim. Współpracowała z Teatrem Wierszalin, prowadziła warsztaty edukacyjno-artystyczne dla dzieci i młodzieży z różnych grup społecznych. W projekcie instruktorka warsztatów aktorskich.

Natalia Kołodziej

Absolwentka Wydziału Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Prowadzi własną pracownię, w której realizuje interdyscyplinarne projekty artystyczne, projekty scenografii oraz kostiumów. Od 2011r. wykładowca w Fashion School. Od 2013r. związana z Teatrem Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, gdzie pracuje jako kostiumolog i asystent scenografa. W projekcie instruktor warsztatu plastyczno- scenograficznego.

Daniel Adamski

Absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na kierunku: Film, fotografia, technologia obrazu multimedialnego. Zawodowy fotograf, pracował jako grafik komputerowy oraz nauczyciel fotografii w Liceum Plastycznym w Gorzowie. Fotoreporter "Gazety Wyborczej". W projekcie instruktor grupy dziennikarsko promocyjnej.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.