Puls Miasta

Realizator: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego

Miejsce: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, pl. Bogusławskiego 1

Termin warsztatów: 5-19 lipca

Terminy i miejsce pokazów: 18 i 19 lipca | godz.18:00 - Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego

Koordynator: Ewelina Knajdek-Marcinkowska

e-mail:  ewelina.knajdek-marcinkowska@teatr.kalisz.pl

Projekt jest próbą szukania wspólnego mianownika dla przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Kalisza. Poprzez pracę z mapami, archiwalnymi zdjęciami, a także spotkania z mieszkańcami, wraz z młodzieżą wydobędziemy z przeszłości to, co dziś zapomniane. Odwiedzimy miejsca, których już nie ma, jak np. synagogę czy fabrykę fortepianów Calisia. Stworzymy niewidzialną mapę miasta. Mapę, która zaznaczona zostanie dźwiękowymi „protezami”. Ważne jest dla nas, aby młodzi ludzie poznali historię miejsca, w którym żyją, ale, żeby proces poznawczy był twórczy, wyzwalający w młodzieży kreatywność. Uczestnicy „PULSU MIASTA” będą pracować w trzech grupach funkcyjnych: teatralno-choreograficznej, scenograficzno-kostiumowej oraz dziennikarsko-animacyjnej.

Prowadzący warsztaty

Paweł Kowzan

Autor instalacji i działań performatywnych łączących problematykę przestrzeni publicznej z wymiarem sitespecific, zarówno wewnątrz jak i poza strukturami sztuki. Znany również jako dwaesha, kojarzony ze sceną postgraffiti/street art. Współzałożyciel galerii/sieci wsparcia Bardzo (od 2001). Mieszka i pracuje w Łodzi oraz we Wrocławiu.

Wojciech Masacz

Absolwent PWST Kraków, aktor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Autor i reżyser słuchowiska „Zamknij oczy, otwórz wyobraźnię UCHA” zrealizowanego w ramach MultiArt Festiwal w 2009r. Członek stowarzyszenia Multi.Art. Współprowadzący projekt „Co słychać?” realizowany w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, w ramach programu Lato w teatrze w 2015 roku.

Sebastian Jochan

Realizator dźwięku i akustyk Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, reżyser filmów dokumentalnych, twórca projektu Superbohater w Mieście, współtwórca projektu dokumentującego życie Buthen Lamów w Himalajach, organizator akcji społecznych oraz członek i organizator stowarzyszeń Multi.Art i Eidos Film. Współprowadzący projekt „Co słychać?” realizowany w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, w ramach programu Lato w teatrze w 2015 roku.

Natalia Czarcińska

Absolwentka Malarstwa i Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych, malarka, asystentka w Pracowni Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Współorganizatorka Multi Art. Festival. Autorka działań edukacyjnych dla dzieci i młodzieży m.in. podczas Festiwalu Nauki i Sztuki w Poznaniu, Nocy Muzeów w kaliskim Muzeum, warsztatów Zielona Sztuka, organizowanych przez Galerię Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu (edycja 2010, 2015) oraz czterech edycji Multi Art Festival. Współprowadząca warsztaty dla gimnazjalistów „Co słychać?” w ramach projektu Lato w Teatrze w 2015 roku. 

Aleksandra Rajska

Magister psychologii, arteterapeutka Polskiego Instytutu Ericksonowskiego, wykładowca Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Współautorka i koordynatorka projektów „Lata w teatrze” w Bralinie i Białym Zdroju, a także projektu Caravan Next, polegającym na pracy z lokalnymi społecznościami. Współpracowała z Teatrem Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie i Teatrem Brama w Goleniowe, Teatrem Piccolo w Łodzi. Tutor w projekcie Instytutu Teatralnego Teatroteka Szkolna. Prowadzi działania edukacyjne w Teatrze im. Bogusławskiego w Kaliszu.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.