PRZEPŁYWY

Realizator: Stowarzyszenie Calos Cagathos

Miejsce:  Szkoła podstawowa im. Janusza Korczaka oraz Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Zambskach Kościelnych

Termin warsztatów: 7 - 20 sierpnia

Terminy pokazów:  19 i 20 sierpnia - teren wsi Zambski Kościelne

Koordynator:   Katarzyna Świdnicka

e-mail: kswidnickaa@gmail.com

Projekt PRZEPŁYWY to letnie warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży z Zambsk Kościelnych oraz tych, które spędzają swoje wakacje na terenie znajdujących się tu działek letniskowych.

Podczas trwających dwa tygodnie warsztatów, wspólnie z dziećmi wyruszymy na poszukiwania lokalnych historii i legend związanych z tą miejscowością oraz odnajdziemy miejsca, które dla obu tych społeczności stanowią o niezwykłości Zambsk Kościelnych.

Miejscowość ta przez wielu jej mieszkańców jak i letników postrzegana jest jako RAJ NA ZIEMI. Zainspirowani tymi słowami, malowniczym położeniem wsi nad rzeką Narwią oraz prezentującą się tu w całej swojej okazałości przyrodą wspólnie z dziećmi zastanowimy się nad tym, czym jest owo pojęcie RAJU. Czy możliwe jest, że został on już odnaleziony i istnieje tu, na ziemi? Co robi się na co dzień w raju? O czym się rozmawia? Jak spedza się wolny czas?

Do poszukania odpowiedzi na te i inne pytania posłuży nam „13 bajek z królestwa Lailonii dla dużych i małych” autorstwa Leszka Kołakowskiego, które potraktujemy jako cenne drogowskazy do tworzenia własnych opowieści o Zambskach Kościelnych.

Prowadzący warsztaty

Aleksandra Rajska 

Magister psychologii, arteterapeutka, pedagog teatru wTeatrze im. Bogusławskiego w Kaliszu. Współautorka i koordynatorka projektów „Lata w teatrze” w Bralinie i Białym Zdroju, a także projektu Caravan Next. Współpracowała z Teatrem Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie i Teatrem Brama w Goleniowe, Teatrem Piccolo w Łodzi pracując przy programach edukacyjnych.

Anna Anastazja Szyszka 

Nauczycielka, pedagog teatru, autorka scenariuszy i reżyser spektakli Teatru Niepokój, współkoordynatorka projektów skierowanych do lokalnej społeczności w ramach podejmowanych działań stowarzyszenia Calos Cagathos, współorganizatorka szeregu wyjazdów kulturalnych dla młodzieży oraz organizatorka Gminnego Przeglądu Małych Form Teatralnych w Woli Rębkowskiej.

Paulina Połowniak 

Aktorka teatralna, pedagog teatru, mgr filologii polskiej z teatrologią, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. K. Lipińskiego w Lublinie – dyplom muzykainstrumentalisty, współpracuje z Teatrem Kameralnym w Lublinie, aktorka neTTheatre w Lublinie, jurorka konkursów recytatorskich i teatralnych dla dzieci i młodzieży.

Radosław Garncarek 

Aktor teatralny i filmowy, reżyser, pedagog teatru, happener, instruktor ds. teatru Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu. Współpracował z Teatrem „Biuro Podróży” z Poznania, Teatrem Muzycznym w Łodzi oraz Teatrem Jaracza w Łodzi.

Małgorzata Laszecka

Nauczycielka z piętnastoletnim doświadczeniem w pracy z młodzieżą i dziećmi, pedagog teatru, założycielka grupy teatralnej Manufaktura Myśli Pomysłodawca i organizator Warszawskiego Konkursu Recytatorskiego O Wieczne Pióro Odkrywcy Poezji. Współpracuje z Teatrem Baj, Fundacją Sztuki Marebito oraz Stowarzyszeniem Grupa Praktyk TeatralnoMedialnych.

Katarzyna Świdnicka 

Nauczycielka, pedagog teatru, absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, uczestniczka projektu „Modlitwa. Teatr Powszechny” oraz wolontariuszka projektu Kobierce 2014 oraz 7 i 8 edycji festiwalu Brave Kids.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.