Teatr Morze

Realizator: Ośrodek Dokumentacji sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka

Miejsce: Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2-4, Kraków

Termin warsztatów: 10 - 22 lipca

Terminy i miejsce pokazów: 22 i 23 lipca| godz. 17:00 - Ośrodek Dokumentacji sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka

Koordynator: Barbara Pasterak

e-mail: lato@cricoteka.pl

Skoro wakacje - to zapraszamy nad morze. Usypujemy plażę w Cricotece i wyciągamy płetwy do nurkowania. Nurkujemy w zasobach Archiwum i szukamy inspiracji do działań w opisach Panoramicznego Happeningu Morskiego i innych happeningach Tadeusza Kantora. Badamy przestrzeń Cricoteki i jej najbliższe okolice. Robimy happeningi na Bulwarach Wiślanych i improwizowane koncerty na placu. Odpoczywamy na piasku albo na leżakach. Rozpinamy żagiel na sali teatralnej. Na pokładzie tylko szaleni artyści.

Prowadzący warsztaty

Janka Jankiewicz-Maśląkowska

Niezależna aktorka, lalkarka, reżyserka i liderka warsztatów teatralnych dla dzieci i dorosłych, reżyserka i aktorka grupy teatralnej LALE.Teatr.

Ola Barczyk

Absolwentka teatrologii UJ i APT w Gardzienicach. Pedagog cyrku i teatru oraz bajarka. Na co dzień związana ze Staromiejskim centrum Kultury Młodzieży w Krakowie.

Mateusz Przyłęcki

Aktor, reżyser, instruktor teatralny. Absolwent Wydziału Aktorskiego i Wydziału Reżyserii Dramatu w PWST w Krakowie. Spektakle w jego reżyserii można oglądać w Teatrze Kana i T. Współczesnym w Szczecinie, T. Lalki i Aktora Pinokio w Łodzi, T. Figur Kraków, T. Dramatycznym w Białymstoku.

Piotr Lutyński

Malarz, rzeźbiarz, performer, muzyk. Należy do formacji muzycznej Rdzeń. Związany z Galerią Starmach w Krakowie, Galerią Foksal w Warszawie, Galerią Muzalewska w Poznaniu.

Małgorzata „Tekla” Tekiel

Gitarzystka basowa, kompozytorka, aranżerka, autorka muzyki do spektakli teatralnych i filmów dokumentalnych. Współtwórczyni i członkini zespołów : Będzie Dobrze, Pudelsi, Maleńczuk, Pati Yang, Soomood, Karpaty Magiczne, Deuter, Pochwalone, Tajny.

Jakub Snochowski

Snochowski – aktor, performer, instruktor teatralny, trener. Występował m.in. w: Teatrze Starym, Teatrze Ludowym w Krakowie, Teatrze Wielkim, Teatrze Dramatycznym, Teatrze Studio, Teatrze Polskim w Warszawie, Teatrze Polskim w Bydgoszczy oraz Teatrze Pieśń Kozła we Wrocławiu.

Grzegorz Kosowski

Muzyk, lutnik. Członek zespołu Rdzeń. Gitarzysta w zespole The Fuse. Prowadzi zajęcia nauki gry na gitarze. Występował na NieKongresie Animatorów Kultury 2016 r.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.