BYŁO SOBIE ŻYCIE

Realizator: Stowarzyszenie Działań Twórczych REPUBLIKA WARSZAWA + Miejski Dom Kultury w Szczebrzeszynie

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczebrzeszynie ul. Ogrodowa 16

Termin warsztatów: 26 czerwca -8 lipca

Terminy i miejsca pokazów: 7 i 8 lipca | godz. 19:00 - plener na terenie Zespołu Szkół nr 2 ul. Zamojska 29 w Szczebrzeszynie

Koordynator: Aleksandra Krzaklewska-Sołtyk

e-mail: olakrzaklewska@gmail.com

Kultowa animacja „Było sobie życie” wciąż fascynuje kolejne pokolenia dzieciaków. Ona będzie punktem wyjścia do zabawy. Zastanowimy się, dlaczego jesteśmy różni, choć wnętrza mamy podobne, poszukamy odpowiedzi na pytanie, co to jest walka toksyn. Opowiemy nie tylko o ciele człowieka, w którym jesteśmy zamknięci, opowiemy też o paru innych sprawach, które się z tym ciałem wiążą: naszych ograniczeniach, o tym, co nas denerwuje i krępuje. Temat daje ekscytujące możliwości scenografom, czyli tym którzy budują rekwizyty i przestrzeń, oraz kostiumografom, którzy robią kostiumy. Muzyka powstanie na starych sprzętach elektornicznych: gierkach, radyjkach, a także na tradycyjnych instrumentach: skrzypcach, bębnach i gitarach.

Na końcu warsztatów zaprosimy mieszkańców Szczebrzeszyna, żeby zobaczyli nasze odkrycia. Może podczas widowiska  cała widownia okaże się… układem kostnym, który trzeba trochę rozruszać? Sprawdźcie z nami!

Prowadzący warsztaty

Aleksandra Krzaklewska-Sołtyk

Aktorka, dramaturg. Ukończyła Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. Członkini „Chóru kobiet I”. Stypendystka GFPS 2011. Autorka misji „Europe Waits” od 2011 roku. Pomysłodawczyni akcji „Szoping” trwającej od 2012. Zagrała w „Gwałtu, co się dzieje!” w Teatrze im. Bogusławskiego w Kaliszu, w „Rewolt” w Intytucie Teatralnym, w spektaklu „Wdowy. Na pełnym morzu” w Teatrze Mazowieckim i „NH Wonderland” w Łaźni Nowej. Dramaturg „Trzech sióstr” w Rzeszowie. Koordynatorka projektu „Superlawina” Akademii Orange i wiele innych. W projekcie prowadząca warsztaty aktorskie.

Jolanta Denejko

Reżyser teatralny, mająca duże doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Absolwentka krakowskiej PWST. Studiowała wcześniej polonistykę na UW ze specjalizacją animacja kultury; liczne staże i warsztaty w teatrach, m.in. w Odin Theatret w Holstebro (Dania). Debiutowała jako reżyser w sezonie 2009/2010 przedstawieniem Franciszek sen  everymana Mateusza Pakuły w Teatrze Lalek we Wrocławiu. W projekcie prowadząca warsztaty aktorskie.

Jerzy Sołtyk

Architekt i designer, ukończył Politechnikę Warszawską na Wydziale Architektury, studiował Wzornictwo warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pracuje w firmie Sołtyk & Sołtyk jako architekt oraz wzornik, autor rowerów bambusowych, współwłaściciel firmy „Raro”. Prowadzący warsztaty scenograficzne w ramach programu Lato w teatrze od 2012 roku. 

Wojciech Piróg

Z wykształcenia projektant form przemysłowych, ukończył ASP w Krakowie na kierunku wzornictwo, Turystykę i Rekreację na AWF oraz Krakowską Szkołę Filmu i Sztuk Audiowizualnych. Z zamiłowania designer, filmowiec i muzyk. Instruktor narciarstwa i windsurfingu. W projekcie prowadzący warsztaty scenograficzne.

Magdalena Wolańska

Socjolog, animator kultury, ukończyła Socjologię Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. Prezes Fundacji Falochron w Krakowie, pracuje jako trener, coach wśród nauczycieli , w ośrodkach edukacji itd. Odbyła staż w organizacji samorządowej; pracowała w ramach ISEC-u w Indiach. Pracuje jako animator wśród dzieci i młodzieży w ośrodkach szkolnych. Jest autorką programu o wolontariacie i wielu innych. W projekcie koordynator współpracy.

Maria Bogdańska

Nauczycielka języka hiszpańskiego, tłumaczka, absolwentka studiów lingwistycznych na Uniwersytecie Warszawskim i wiedzy o teatrze w Akademii im. A. Zelwerowicza w Warszawie. W pracy z dziećmi i młodzieżą stara się sprostać ich niezwykłej wyobraźni i odpowiadać na nią swoją kreatywnością. Stosuje, między innymi, techniki dramowe i wszelkiego rodzaju gry mające na celu przekazanie określonej wiedzy (np. tej związanej z warsztatem dziennikarza) oraz rozbudzenie ciekawości świata. Fascynatka kultury hiszpańskiej, szczególnie galicyjskiej. W projekcie prowadząca warsztaty dziennikarski.

Krzysztof Guzewicz

Muzyk, instrumentalista. Rytmy oraz instrumenty, na których gra, to suma jego doświadczeń i zainteresowań tradycjami rytmicznymi świata: daf, tonbak, darbuka, dohola, cajon, udu, tabla, mazhar, riq, conga, djembe, surdo, werbel, drumla, didgeridoo, berimbau, zils, qaraqabs, shakers oraz szeroka gama dzwonków, talerzy itp. Animator wielu projektów. W projekcie prowadzący warsztaty muzyczne.

Patryk Walczak

Muzyk, akordeonista, absolwent Szkoły Muzycznej w Radomiu w klasie akordeonu. Grał w Humi Accordeon Band. Absolwent kompozycji i aranżacji Instytutu Jazzu i Akordeonu w Katowicach. Założyciel orkiestry Frument Project oraz Orkiestry Patatajtryk. W projekcie prowadzący warsztaty muzyczne.

                                  

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.