ZABOOKOWANI

Realizator: Stowarzyszenie Kultury Niefizycznej + Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Koczała

Miejsce: Zespół Kształcenia i Wychowania w Koczale, ul. Szkolna 16

Termin warsztatów: 1 - 14 lipca

Terminy i miejsce pokazów: 12 i 13 lipca sierpnia | godz. 18:00 - Zespół Kształcenia i Wychowania w Koczale, ul. Szkolna 16

Koordynator: Agata Warda

e-mail: agata.warda@spizarniakulturalna.pl

Tematem wyjsściowym naszych działań będzie książka. Chcemy pokazać jej historię: od wyrytych w jaskiniach znaków, przez papirus po współczesne e-booki. Chcemy przyjrzeć się sposobowi jej powstawania: od posadzenia i ścięcia drzewa po egzemplarz stojący na półce. Zwrócimy uwagę na wszystkie książki, także książką telefoniczną, księgą pamiątkową czy księgę skarg i zażaleń! Stąd tytuł naszego projektu "Zabookowani", czyli zajęci książką. W wymowie fonetycznej "zabukowani", kryje się też nazwa drzewa, a drzewo będzie dla nas także ważnym motywem do inspiracji przy tworzeniu przedstawienia. 

Prowadzący warsztaty

Agata Warda

Absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku, psychologii SWPS i szkoły trenerów INTRA w Warszawie. Współpracowała z Teatrem Muzycznym w Gdyni, Operą Bałtycką,Operą Nova, od kilkunastu sezonów związana z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie. Prowadzi warsztaty artystyczne i wokalne. Nagrała i współprodukowała płytę dla dzieci „Piosenkowa Spiżarnia". Prowadzi bloga muzycznego www.rudzikpolny.pl.

Tomasz Krezymon

Pianista, kompozytor, aranżer, producent. Autor muzyki i kierownik muzyczny spektakli w wielu teatrach. W Nadbałtyckim Centrum Kultury producent imprez: „Msza Kaszubska”, roku bachowskiego w Gdańsku, koncertów muzyki współczesnej. Jako aranżer współpracuje m.in. z Fundacją Mimo Wszystko A.Dymnej, TVP, Polsat. Na stałe współpracuje z Michałem Bajorem.

Maciej Chojnacki

Scenograf. Studiował na Wydziałach Grafiki i Malarstwa ASP w Gdańsku. Stypendysta Wydziału Scenografii The Bezalel Academy of Arts and Design w Jerozolimie i Sant Gallen Hochschule w Szwajcarii. Autor scenografii do ponad 40 spektakli . Współpracuje z teatrami w całym kraju. Instruktor wielu warsztatów dla młodzieży.

Barbara Bieńkowska

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego oraz szkoły fotograficznej Fotoedukacja w Katowicach. Od siedmiu lat czynnie naucza języka angielskiego a po pracy włącza się w realizacje różnych projektów fotograficznych. Miłośniczka kina i dobrej książki. Współorganizatorka Polish Boogie Festival w Człuchowie. W 2015 współprowadziła warszaty filmowo-dziennikarskie w ramach projektu Lato w teatrze w Koczale. Prywatnie, kolekcjonerka plakatów filmowych i amatorka gry na ukulele.

Marcin Borkowski

Uczestnik 9. Pomorskich Warsztatów Filmowych organizowanych przez Gdyńską Szkołę Filmową, twórca i koordynator projektu „Ruchome Pocztówki – warsztaty obrazu cyforwego“ realizowanych w ramach projektu „Młodzi Menadżerowie Kultury“ Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę“. Prowadzi firmę zajmującą się tworzeniem filmów, teledysków, projektów graficznych oraz stron internetowych. W wolnych chwilach poświęca czas jako wolontariusz działaniom na rzecz lokalnej społeczności.

Monika Garstecka-Niemczyk

Redaktorka lokalnej prasy. Ukończyła politologię na Akademii Bydgoskiej oraz podyplomowe studia menadżerskie na Uniwersytecie Gdańskim. Pracowała w „Czasie Chojnic”, „Dzienniku Bałtyckim”, a od kilku lat związana z „Tygodnikiem Człuchowskim”. Zajmuje się przede wszystkim relacjonowaniem wydarzeń kulturalnych z powiatu człuchowskiego.

Andrzej Michałek

Na stałe współpracuje ze Stowarzyszeniem Kultury Niefizycznej i Chrześcijańską Misją Społeczną TEEN CHALLENGE (która zajmuje się od 20 lat pomocą osobom uzależnionym, defaworyzowanym społecznie i ich rodzinom) jako wolontariusz, grafik komputerowy, akustyk i webmaster. Studiował na Politechnice Wrocławskiej na wydziale elektroniki i akustyki. Współpracował przy realizacji projektów Lata w teatrze, Akademii Orange, Festiwalach Muzyki i Sztuki Chrześcijańskiej.

Jan Stasiukiewicz

Członek Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Koczała, absolwent Computer College w Koszalinie. Student informatyki II st. na Politechnice Koszalińskiej. Na co dzień projektant graficzny, Front-end Developer, montażysta, z zamiłowania fotograf, operator kamery, realizator oświetlenia scenicznego. Prowadził warsztaty fotograficzne dla młodzieży w Gminnym Ośrodku Kultury w Rzeczenicy. Laureat wielu konkursów fotograficznych. W wolnych chwilach spędza czas pod żaglami. 

Maria Zielińska

Absolwentka Instytutu Transportu na Politechnice Warszawskiej oraz Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku w zakresie bibliotekoznawstwa i informacji naukowej. Obecnie bibliotekarka w Zespole Kształcenia i Wychowania w Koczale. Członek Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Koczała. Brała udział w realizacji wielu projektów, m.in.: „Szkoła Marzeń”, „Młodzi literaci i dziennikarze”, „Kultura, nauka, sport, wspomnienia czyli aktywizujemy pokolenia”, „Korzenie i pędy”. Aktualnie prowadzi zajęcia w ramach projektu „Kreatywnie ku przyszłości”. 

Janusz Zieliński

Absolwent Wydziału Leśnego SGGW-AR w Warszawie. Obecnie leśniczy w Nadleśnictwie Niedźwiady z siedzibą w Przechlewie. Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Koczała od 2007 roku. Brał udział w realizacji wielu projektów, w tym: „Razem Pauksztę czytamy, swoje dziedzictwo odkrywamy”, „Rzeczpospolita Internetowa”, „Młodzi literaci i dziennikarze”, „Kultura, nauka, sport, wspomnienia czyli aktywizujemy pokolenia".

Joanna Płóciennik

Pedagożka, aktorka pantomimy, reżyserka, animatorka kultury. Od 10 lat szkoli się u mistrzów pantomimy. Prowadzi warsztaty ruchowe dla dzieci i dorosłych. Występuje w Teatrze Współczesnym w Warszawie, w sztuce „Hamlet”. Od 2009 roku współprowadzi Fundację Sztuka Ciała.

Anna Nowocińska-Kwiatkowska

Kończyła liceum Plastyczne w Nałęczowie (dyplom z meblarstwa) oraz grafikę użytkową na ASP Gdańskim (dyplom z ilustracji). Od lat zajmuje się ilustracją i animacją, jest autorką szaty graficznej do książek i płyt z muzyką, głównie dla dzieci. Jej prace brały udział w wystawach na terenie Polski i za granicą.

Dorota Michałek-Winter

Nauczycielka, koordynatorka, współtwórczyni i realizatorka wielu projektów ze środków EFS oraz państwowych skierowanych do dzieci i młodzieży m.in. „Szkoła Marzeń” „Tam, gdzie mieszka Muzyka”. „Wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży” „Za rękę z Einsteinem” „Janko Muzykant”, a także „Korzenie i pędy” (Fundacja Orange 2012) i projektów skierowanych do dorosłych. Współpracuje przy realizacji różnych działań społeczno-kulturalnych na terenie gminy.

  

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.