ŚWIAT NA WSPAK

Realizator: Stowarzyszenie ON/OFF

Miejsce: Szkoła Podstawowa w Soli

Termin warsztatów: 24 lipca - 5 sierpnia

Terminy i miejsce pokazów: 5 sierpnia | godz. 17:00 i 18:30 - boisko za przedszkolem w Soli

Koordynator: Aleksandra Bednarz

e-mail: aleksandra.bednarz@gmail.com 

Czy siodełko od roweru, widelec, koło rowerowe, suszarka na naczynia albo pisuar mogą być dziełami sztuki? Kto decyduje o tym, czy nimi są? Czy wszystko można przemienić w dzieło sztuki? 

Inspirując się twórczością artystów działających w nurtach: dadaizmu, kubizmu, futuryzmu i surrealizmu, spróbujemy spojrzeć na rzeczywistość z innej perspektywy. W trakcie warsztatów sprawdzimy, czy da się codzienne czynności wykonywać inaczej niż zazwyczaj. Będziemy poszukiwać w naszych ciałach nieoczywistych ruchów, gestów i dźwięków, tworzyć szalone układy choreograficzne, budować z masowo produkowanych przedmiotów instalacje i rzeźby. Przygotujemy koncert muzyczny na dzwonki rowerowe i pozytywki. Zaprojektujemy i stworzymy abstrakcyjne postaci, które ożywimy. Zdobyte doświadczenia posłużą nam do przygotowania opowieści zrodzonej z dziecięcej wyobraźni i fantazji.

Prowadzący warsztaty

Aleksandra Bednarz

Aktorka, animatorka, instruktorka street art./graffiti. Współpracuje z Teatrem im. W. Horzycy w Toruniu, Teatrem Polskim w Bydgoszczy, Domem Polskim w Zakrzewie, Zakładem Poprawczym w Falenicy i Stołem Powszechnym w Warszawie.

Maciej Zakrzewski

Muzyk, producent i kompozytor. Założyciel grupy Digit All Love.  Autor muzyki do spektakli teatralnych. Twórca niezależnych projektów muzycznych.

Arek Ślesiński

Absolwent historii sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim. Projektant kostiumów do spektakli teatralnych, projektów telewizyjnych oraz teledysków. Zajmuje się również projektowaniem przestrzeni wystawienniczej m. in. dla Muzeum Śląskiego w Katowicach i Centrum Scenografii Polskiej w Katowicach.

Agnieszka Kryst

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale Choreografii i Teorii Tańca. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2013 (Stary Browar Nowy Taniec, Poznań). Jako tancerka i performerka współpracuje z wieloma artystami z kraju i zagranicy.

Karolina Łajczak

Absolwentka: pedagogiki resocjalizacyjnej z elementami profilaktyki, edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej i pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Założycielka i prezeska Stowarzyszenia „Wspólnie od nowa” w Soli, w którym organizuje i realizuje działania z zakresu edukacji kulturalnej.

Kamila Jarosińska

Aktorka teatralna i filmowa, instruktorka teatralna. Absolwentka wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej Filmowej i Telewizyjnej w Łodzi oraz izraelskiej szkoły dramatycznej „HaDerech”. Animatorka i edukatorka w Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.