Znikająca granica

Realizator: Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych TARTAK

Miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sejnach, ul. Łąkowa 1, Sejny

Termin warsztatów: 10-22 lipca

Terminy i miejsce pokazów: 21 lipca | godz. 17:00  - ZSO w Sejnach i na terenie miasta

                                                                22 lipca | godz. 10:00 - ZSO w Sejnach i na terenie miasta

Koodynator: Elżbieta Chrulska

e-mail: elzbieta.chrulska@gmail.com 

Kilkanaście lat temu zniknęła granica między Polską a Litwą, ale wciąż żyją wspomnienia związane z jej funkcjonowaniem. Jak postrzegają temat granicy młodzi mieszkańcy Sejn? Chcemy zaprosić młodzież do twórczej refleksji dotyczącej granic w trzech wymiarach: szkolnym, miasta i regionu oraz świata. W szkole będziemy pracować z ciałem i przedmiotem, próbując zredefiniować granice odnoszące się do ról społecznych. W przestrzeni miasta zrealizujemy działania z udziałem społeczności lokalnej (happeningi, gra miejska). Refleksja nad nią znajdzie też swoje odzwierciedlenie w instalacji (emocjonalna mapa Sejn). Z kolei teren graniczny stanie się przedmiotem filmowego reportażu i działań aktorskich w konwencji Mannequin Challange.

Prowadzący warsztaty

Elżbieta Chrulska

Urodzona w Sejnach, animator kultury, instruktor teatralny i coach. Absolwentka filologii polskiej i klasycznej UMK, krakowskich Pracowni Dilettante oraz Szkoły Profesjonalnego Coachingu w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego w Krakowie. W latach 2008-2010 reżyser teatru studenckiego Perpetuum Mobile, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych Tartak (2012-2016), obecnie animator kultury w Domu Muz w Toruniu. W projekcie koordynator merytoryczny oraz prowadząca zajęcia.

Emilia Adamiszyn 

Animatorka kultury, teatrolog, reżyser teatru dzieci i młodzieży. Absolwentka filologii polskie oraz etnologii UMK, absolwentka Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży (PWST Wrocław). Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych tARTak w latach 2009-2012. Obecnie w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze inicjuje i koordynuje działania z zakresu edukacji i pedagogiki teatru, m.in. projekty: “Raz, dwa, trzy. Kultura i Ty! “; “Teatr nie gryzie – spróbuj go oswoić”. Prowadzi teatr dzieci i rodziców (premiery “Król Maciuś Reformator” i “Nibylandia” na podstawie “Przygód Piotrusia Pana”). W projekcie prowadząca zajęcia.

Magdalena Sęk 

Absolwentka ASP w Łodzi ("Wzornictwo przemysłowe") z 3 letnim doświadczeniem w pracy w wyuczonym zawodzie. W 2013 r. prowadziła autorskie zajęcia z upcyclingu w MOK Tomaszowie Mazowieckim. W latach 2014-2016 instruktor zajęć upcyclingu i zajęć teatralnych w GOK w Ujeździe. Absolwentka półtorarocznego kursu „Arteterapia Kultura przeciwko wykluczeniu” realizowanego przez Centrum Łowicka w Warszawie we współpracy z Narodowym Centrum Kultury. W projekcie prowadząca zajęcia.

Adrian Wilk 

Absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na specjalizacji choreografia i techniki tańca oraz Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. Pracował w Teatrze Lalek „Zaczarowany świat”. Uczestniczył w Coaching Project z Contact Improvisation z elementami Body Mind Centering prowadzonym przez Iwonę Olszowską. Zapoznał się z techniką pracy Petera Jaśko, członka zespołu Davida Zambrano. W maju 2015 r. brał udział w międzynarodowym projekcie warsztatów Vertical Dance organizowanymi przez Campagnie 9.81 w Budapeszcie. W projekcie prowadzący zajęcia.

Anna Stokłosa 

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego na wydziale pedagogiki o specjalności Animacja społeczno-kulturalna i Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży (PWST Wrocław). Nauczyciel w Szkole Podstawowej we Wrocławiu, w której prowadzi świetlicę i kilka dziecięcych grup teatralnych. Aktorka i animatorka w Stowarzyszeniu Akademia Wyobraźni – Program Działań Teatralnych. Brała udział w projektach animacyjnych, realizowanych przez Stowarzyszenie w zubożałych dzielnicach Wrocławia, a także Oleśnicy i Jeleniej Góry. W projekcie prowadząca zajęcia.

Mikołaj Walenczykowski

Absolwent Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Współpracuje m.in. z Teatrem Polskim w Bydgoszczy, współpracuje z Akademią Muzyczną w Bydgoszczy oraz z bydgoskim oddziałem Telewizji Polskiej (jako operator, montażysta). Prowadzi też zajęcia w Bydgoskiej Akademii Fotografii. Od 2013 r. jest właścicielem firmy, która zajmuje się realizacją i produkcją filmową i telewizyjną, w której realizuje reportaże, dokumenty oraz filmy reklamowe. W projekcie prowadzący zajęcia.

Marta Zdanowicz

Przedstawiciel handlowy działający na terenie północno-wschodniej Polski, organizatorka szkoleń i eventów. Odpowiedzialna za techniczną obsługę projektu, kontakt z partnerami oraz działania promocyjne. Prywatnie – kreatywna mama dwójki dzieci. W projekcie koordynator techniczny.

Marzena Dzienisiewicz

Urodzona w Sejnach, doświadczony terapeuta i pedagog specjalny. Pracowała w roli pedagoga przy Lecie w teatrze w 2013 roku. W projekcie sprawuje opiekę pedagogiczną.

Jolanta Olsztyn

Nauczyciel historii w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sejnach. W projekcie prowadzący warsztaty historyczne.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.