Dzieci z . . . 

Realizator: Stowarzyszenie Teatr Krzyk

Miejsce: Ośrodek Kultury i Sportu w Maszewie

Termin warsztatów: 1 - 14 sierpnia

Terminy i miejsce pokazów:  13 sierpnia | godz. 19.00 - Plac Wolności w Maszewie

                                                                 14 sierpnia | godz. 18:00 - Plac Zabaw w Sokolnikach

                                                                 15 sierpnia | godz. 18:00 - Plac Zabaw w Bagnach

Koordynator: Anna Giniewska

e-mail: giniewska.a@gmail.com

Uczestnicy warsztatów przeżyją wspaniałą przygodę zainspirowaną powieścią „Dzieci z Bullerbyn” autorstwa Astrid Lingren. Podczas warsztatów poszukamy maszewskich powiązań z magicznym Bullerbyn – światem bez komputerów, telewizji i internetu, w którym obowiązki i praca kojarzone są z pożytecznością, a nie tylko z koniecznością. Wspólnie zastanowimy się, jak robić dobre uczynki i czym jest odpowiedzialność? Finałowe pokazy odbędą się w Maszewie oraz we wsi Sokolniki i Bagna, gdzie jeszcze nigdy nie było spektaklu plenerowego.

Prowadzący warsztaty

Katarzyna Pągowska

Animatorka i menadżer kultury, pedagog teatru. Na stałe związana z Fundacją Teatr Realistyczny. Autorka i koordynatorka projektów z dziedziny animacji kultury i edukacji kulturalnej, finansowanych m.in. ze środków Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, Miasta Stołecznego Warszawy, Miasta Lublin i Fundacji Orange. Absolwentka filologii włoskiej na Uniwersytecie Warszawskim oraz Akademii Teatru Alternatywnego w Goleniowie.

Katarzyna Stefanowicz

Performerka, choreografka, producentka. Absolwentka Choreografii i Teorii Tańca oraz Międzyuczelnianej Specjalności Multimedialnej na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie, Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice. Zrealizowane przez nią formy sceniczne oscylują pomiędzy teatrem tańca, teatrem oraz performansem. Od 2016 współpracuje z Fundacją Strefa WolnoSłowa działającą przy Teatrze Powszechnym realizując ruch sceniczny i choreografie do spektakli teatralnych. Pasjonuje się improwizacją, sztuką interaktywną oraz site-specific.

Mateusz Zadala

Absolwent Filozofii z elementami Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim, Absolwent XI Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice. Od 2007 roku współpracuje ze Stowarzyszeniem Teatr Krzyk przy realizacji spektakli, festiwali i warsztatów teatralnych. Od lat działa na rzecz umacniania lokalnej kultury. Prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą w zakresie animacji oraz Warsztaty chodzenia na szczudłach. W latach 2008 - 2014 współpracował z Teatrem Kubika w ramach realizacji spektakli dla dzieci.

Anna Giniewska

Absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie na Wydziale Edukacji Muzycznej oraz Akademii Praktyk Teatralnych GARDZIENICE. Współzałożycielka Teatru Krzyk. Obecnie studentka Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w PWST we Wrocławiu.Związana ze Stowarzyszeniem Orkiestra Jazzowa, z którym realizuje m.in.: międzynarodowy festiwal muzyczny Szczecin Jazz. Prowadzi zajęcia artystyczno-teatralne w Ośrodku Kultury i Sportu w Maszewie oraz koordynuje projekty społeczno-edukacyjno-kulturalne. Związana z Zachodniopomorską Offensywą Teatralną.

Lena Witkowska

Absolwentka Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim, Absolwent XII Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice. Od 2003 roku współpracuje z Teatrem Brama z Goleniowa, oraz Teatrem Krzyk z Maszewa przy realizacji spektakli, oraz projektów kulturalnych. Autorka tekstów i wokalistka w szczecińskim zespole Vespa. Jako animator kultury pracuje z młodzieżą w Nowogardzkim Domu Kultury oraz Klubie Hydrofornia w Helenowie.Prowadzi warsztaty chodzenia na szczudłach, warsztaty z działań w przestrzeni miejskiej, oraz warsztaty robienia amatorskich filmów wykonywanych metodą poklatkową.

Beata Tomczyk

Malarka, scenografka, kieruje pracownią plastyczną Wrocławskiego Teatru Lalek, instruktorka, kobieta z pasją. Ukończyła Wydział Malarstwa oraz Scenografię na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, jest autorką scenografii do licznych spektakli. Prowadzi liczne warsztaty plastyczno-teatralne dla różnych grup wiekowych, w tym:  cyklicznie we Wrocławskim Teatrze Lalek, a także w ramach Małej Akademii Teatralnej w Teatrze Współczesnym w Szczecinie, zajęcia dla dzieci i ich opiekunów z rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka w Łódzkim Towarzystwie Wspierania Dziecka i Rodziny.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.