Sekretne życie przedmiotów

Realizator: Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" + Muzeum Narodowe w Kielcach

Miejsce: Teatr Lalki i Aktora "Kubuś", ul. Duża 9, Kielce

Termin warsztatów: 26 czerwca - 11 lipca

Terminy i miejsce pokazów: 10 i 11 lipca | godz. 18:00 - Teatr Lalki i Aktora "Kubuś"

Koordynator: Hanna Świętnicka

e-mail: hanna.swietnicka@teatrkubus.pl

Żyjemy w świecie otoczeni z każdej strony rzeczami: użytkowymi, symbolicznymi, magicznymi, zabytkowymi, niezbędnymi i zbytecznymi. Co dla nas znaczą, jak je traktujemy? O czym myślą przedmioty, o czym marzą, jak ze sobą rozmawiają? Projekt, który w tym roku chcemy realizować ma na celu uwrażliwienie dzieci i młodzieży na świat rzeczy, które nas otaczają. Chcemy rozwijać dziecięcą kreatywność i wyobraźnię poprzez interdyscyplinarne odziaływanie teatru plastycznego – teatru przedmiotu. Mimo iż skupiamy się nad zadaniami związanymi z materią nieożywioną, cały czas działamy wśród ludzi – rola relacji z drugim człowiekiem będzie dla nas bardzo ważna!

Prowadzący warsztaty

Ewa Lubacz

Aktorka TLiA "Kubuś", szczudlarka, animatorka kultury, pedagog absolwentka Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku AT w Warszawie, UMCS w Lublinie (Animator i Menedżer Kultury) oraz UJK w Kielcach (Edukacja Muzyczna). Ukończyła Szkołę Pedagogów Teatru w Instytucie Teatralnym w 2013r. i School of Modern Mime 2015 w Warszawskim Centrum Pantomimy. W swoich działaniach wykorzystuje teatr pantomimy, teatr uliczny, technikę dramy oraz metody J. Dormana. Założycielka grupy "TworzyMy" przy TLiA "Kubuś". W projekcie prowadząca warsztaty

Michał Olszewski

Aktor TLiA „Kubuś", żongler, dziennikarz, animator kultury, autor spektakli teatralnych. Absolwent Wyższej Szkoły Dziennikarskiej w Warszawie, Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach oraz Politechniki Świętokrzyskiej. W swoich działaniach wykorzystuje metody pedagogiki cyrku oraz pedagogiki zabawy. Prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży, na stałe współpracuje z Fundacją Studio TM i Muzeum Zabawek i Zabawy. W projekcie prowadzący warsztaty.

Andrzej Kuba Sielski

Aktor TLiA „Kubuś”, reżyser, lektor, mim, lalkarz, autor i koordynator warsztatów, spektakli teatralnych, happeningów, twórca niezależnego teatru „Gabinet Prób Generalnych”. W swoich działaniach edukacyjno-animacyjnych najchętniej wykorzystuje teatr pantomimy oraz teatr uliczny. Twórca „Zwariowanego Teatru” – akcji miejskiej mającej na celu ożywienie osiedli podczas wakacji oraz tożsamego projektu „Teatr Ludzkich Inicjatyw”, realizowanego na terenach wiejskich. W projekcie prowadzący warsztaty.

Joanna Biskup-Brykczyńska

Doktorantka Instytutu Sztuk Pięknych UJK w Kielcach. Nauczycielka plastyki w MDK i Zespole Szkół Społecznych im. M. Reja w Kielcach. Założycielka nieformalnej grupy ITP zajmującej się szydełkowaniem miejskim, ilustratorka, performerka (m.in.: „Aleja Sław z nosami”, „7 km szczęścia”, „Konstelacje”, „Europejskie Drzewo”, „Otulamy Drzewa” knitting grafitti, „Partyzantka Kwiatowa” nocne ukwiecanie miasta), pedagog, działaczka społeczna odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W projekcie prowadząca warsztaty.

Judyta Berłowska

Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Wydziału Reżyserii Dramatu w krakowskiej PWST. Laureatka Forum Młodej Reżyserii 2014 (Grand Prix) za pracę reżyserską „Bez ojcowizny”. Reżyserka spektakli: „Wojna, która zmieniła Rondo” w TLiA „Kubuś”, „Wyprawa czarownic” w Teatrze im. Norwida w Jeleniej Górze, „Głodne dziecko” w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Uczestniczka projektu Instytutu Teatralnego „Dorman – Archiwum otwarte”. W projekcie prowadząca warsztaty.

Natalia Łakomska

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, w maju 2017 uzyskała tytuł doktorski na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od 2004 roku zajmuje się edukacją w instytucjach kultury. W Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach stworzyła projekty autorskie „Spotkania ze sztuką i Artee” - esencja młodej sztuki w Polsce. Od 2010 roku pracuje w Muzeum Narodowym w Kielcach, zajmuje się upowszechnianiem wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego i kształtowaniem wrażliwego odbiorcy. W projekcie prowadząca warsztaty oraz opiekun pedagogiczny.

Agnieszka Kozłowska-Piasta

Od 11 lat zajmuje się edukacją muzealną, od 2012 roku w Muzeum Dialogu Kultur, oddziale Muzeum Narodowego w Kielcach. Absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego o specjalności animator kultury oraz podyplomowych studiów „Public Relations”. Fascynuje się teatrem i edukacją międzykulturową, prowadzi warsztaty i zajęcia dla małych i dużych przybliżające obce kultury oraz zajęcia antydyskryminacyjne propagujące idee tolerancji i zrozumienia dla wszelkiej inności. W projekcie prowadząca warsztaty oraz opiekun pedagogiczny.

Krzysztof Poczęty

Początkujący reżyser oraz operator, zapalony miłością do produkcji filmowej, fotografii i podróży, współtwórca zdjęć do krótkometrażowego filmu „Efekt Domina” (reż. Mikołaj Wróbel), a sobą ma również relacje z imprez i koncertów, Obecnie kończy zdjęcia do swojego krótkometrażowego filmu „PROJEKT R019”. W projekcie poprowadzi warsztaty oraz będzie odpowiedzialny za dokumentację video. 

Mikołaj Wróbel

Młody filmowiec, autor dwóch krótkometrażowych filmów fabularnych: „Efektu Domina" i „Z Duchem Czasu", nagradzanych na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach m.in. nagrodą Best Film in the 16-21 Age Category na British International Amateur Film Festival 2017 w Wielkiej Brytanii oraz dokumentu „Łowca Autografów”. Realizował relacje z koncertów, imprez masowych, videoklipy muzyczne. Interesuje się fotografią, sportem oraz literaturą. W projekcie poprowadzi warsztaty oraz będzie odpowiedzialny za dokumentację fotograficzną. 

Hanna Świętnicka

Specjalista ds. marketingu, pracownik etatowy TLiA "Kubuś" w Kielcach, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, wydział zamiejscowy we Wrocławiu; posiada bogate doświadczenie w zakresie zarządzania projektami krajowymi i międzynarodowymi, animatorka kultury, aktorka teatralna i filmowa, absolwentka Szkoły Pedagogów Teatru (Instytut Teatralny, Warszawa).

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.