PODSKOKI I WYKRĘTY

Realizator: Fundacja Sztuki „Jaw Dikh”

Miejsce: Gminna Biblioteka Publiczna w Bukowinie Tatrzańskiej oraz Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy”

Termin warsztatów:  8 - 22 lipca

Terminy pokazów: 21 i 22 lipca | godz. 17:00 - Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy"

Koordynator: Małgorzata Mirga-Tas

e-mail: fundacja.jawdikh@gmail.com

Najważniejszą inspiracją do pracy warsztatowej będą książki Roalda Dahla. Projekt przybierze formę gry fabularnej, prowadzonej przez przyjaciół Willego Wonki. Zadaniem uczestników będzie pomoc w odbudowaniu Fabryki Czekolady (jednakże nie muszą to być mury i hale fabryczne, panu Wonce bardziej zależy na tym, aby odbudować ducha fabryki, stworzyć miejsce, gdzie wszystko się da). Zajęcia warsztatowe zostaną podzielone na dwa bloki – do południa i po południu. Rano będzie się odbywała praca artystyczna, zwieńczona finałową prezentacją, po południu dzieci będą brały udział w zabawach tematycznych i ruchowych, zajęciach kuglarskich, grach terenowych i promocyjnych.

Praca nad spektaklem będzie realizowana w Pracowniach:
– Rekonstrukcji Czekoladowej Doliny (zajęcia plastyczne),
– Podskoków i Wykrętów (warsztaty ruchowe),
– Szybkich Cięć (warsztaty filmowe),
– Grupy Rekonstrukcyjnej im. Wielkiej Brzoskwini (działania teatralne i happeningowe).

Prowadzący warsztaty

Małgorzata Mirga-Tas

Romska artystka rzeźbiarka, malarka, projektantka; prezeska Fundacji Sztuki „Jaw Dikh”. Absolwentka Wydziału Rzeźby krakowskiej ASP, wieloletnia członkini Romskiego Stowarzyszenia Oświatowego „Harangos”, organizatorka międzynarodowego pleneru artystycznego „JAW DIKH” w Czarnej Górze. Prowadzi integracyjne warsztaty artystyczne dla dzieci romskich i nieromskich, jest trenerem artystycznym w projektach i kampaniach społecznych związanych z Romami w kraju i za granicą. W LWT od 2015 roku.

Delfin Łakatosz

Młody romski artysta – obszar twórczości: film i fotografia. Operator kamery przy transmisjach na żywo dla TVP Poznań. Jego amatorski film „Wózek” zajął drugie miejsce w konkursie „Wielkopolskie Porównania Filmowe” (2012). W tym samym konkursie zajął pierwsze miejsce za film „Kosmiczna inwazja” (2014). Jego prace były prezentowane na licznych wystawach, między innymi w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu czy podczas Międzynarodowych Spotkań z Kulturą Romską. W trakcie międzynarodowego pleneru „Jaw Dikh!” wraz z dziećmi romskimi nakręcił dwa filmy: „Power Kids” i „Bracia” (2015). W LWT od 2016 roku

Tadeusz Dylawerski

Aktor, lalkarz, mim, pedagog teatru i cyrku, absolwent Wydziału Lalkarskiego PWST we Wrocławiu (1988) i Studium Pantomimy przy Wrocławskim Teatrze Pantomimy, były mim tego teatru, obecnie aktor Teatru Figur Kraków w spektaklach dla dzieci i młodzieży; stale współpracuje z Małopolskim Instytutem Kultury oraz z Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży, gdzie prowadzi zajęcia teatralne i cyrkowe dla dzieci i młodzieży. Jeździ na rowerze i monocyklu. W LWT od 2009 roku.

Marta Hankus

Dramatolożka, producentka teatralna, pedagożka teatru, dyrektorka zarządzająca i finansowa Teatru Figur Kraków; absolwentka dramatologii UJ. W TFK zajmuje się przede wszystkim produkcją spektakli, koordynacją projektów artystycznych, edukacyjnych i społecznych, organizacją wyjazdów zespołu TFK – dosłownie wszędzie. Prowadzi fundację TFK oraz współpracuje z wieloma NGO. Zorganizowała cztery festiwale teatralne dla dzieci i młodzieży. Stypendystka MKiDN w 2015 roku. W LWT od 2009 roku.

Dagmara Żabska

Reżyserka spektakli dla dzieci, aktorka i dyrektorka artystyczna Teatru Figur Kraków, pedagożka teatru, teatrolożka, wykładowczyni akademicka (UJ i UW); absolwentka Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice, uczestniczka kursów w Figurentheater Kolleg (Niemcy). Zajmuje się teatrem dla dzieci, teatrem cieni oraz sztuką społeczną. Odznaczona Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”, laureatka ogólnopolskiego Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”, w kategorii reżyseria. Stypendystka MKiDN w 2016 r. W LWT od 2009 roku.

Alla Maslovskaya

Aktorka, reżyserka, pedagożka teatru; absolwentka Mińskiego Instytutu Kultury, specjalizacja: reżyseria teatru dzieci i młodzieży. Obecnie współpracuje z Teatrem Figur Kraków, ODSTK„CRICOTEKA”, Małopolskim Instytutem Kultury i in. Zagrała w wielu spektaklach, brała udział w licznych festiwalach i konkursach teatralnych w Polsce jak i za granicą (m. in. w Seulu, Tajpej, Waszyngtonie, Moskwie, Petersburgu, Lipsku, Brnie). Autorka monodramu dla najmłodszych „Kartki Pana Andersena”. Prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży oraz instruktorów teatralnych i pedagogów. W LWT od 2009 roku.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.