To już koniec?

Realizator: Teatr Zagłębia

Miejsce: Teatr Zagłębia, ul. Teatralna 4, Sosnowiec

Termin warsztatów: 26 czerwca - 7 lipca

Terminy i miejsce pokazów: 8 i 9 lipca | godz. 17:00 - Teatr Zagłębia

Koordynator: Ewa Koralewska

e-mail: bow@teatrzaglebia

Inspiracją do napisania projektu były dwie poprzednie edycje Lata w teatrze – uczestnicy nie chcieli końca warsztatów! W tym roku wspólnie z młodzieżą chcemy przyjrzeć się różnym sytuacjom końca. Co się dzieje, gdy coś się kończy? Gdy kończą się wakacje, szkoła, dzieciństwo, przyjaźnie? Jak rozumiemy koniec i czego może być początkiem?

Zaprosimy uczestników do udziału w doświadczeniu, które zarazem jest pierwsze i ostatnie – improwizacji. Improwizując, będziemy oswajać to, co wiąże się z końcem bezpiecznego etapu i rozpoczynaniem nowego i niepewnego: będziemy uczyć się otwartości, spotykania się z nieznanym, reagowania na to, co może być zaskoczeniem. Wszyscy wezmą udział także w warsztatach scenograficznych, multimedialnych i kreatywnego pisania.

Prowadzący warsztaty

Mateusz Płocha

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, filia we Wrocławiu, na wydziale lalkarskim, specjalizacja: aktorstwo teatru lalek. W 2014 i 2016 roku szkolił się z improwizacji w takich teatrach jak Second City, Annoyance oraz iO. Aktywny członek Teatru Improwizowanego Improkracja i połowa duetu improwizowanego Dwaj Panowie. Współpracuje z grupą Impro Atak. Prowadzi warsztaty teatralne i improwizacyjne.

Michał Bałaga

Absolwent wydziału aktorskiego PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie Wydziały Zamiejscowe we Wrocławiu, aktor Teatru Zagłębia, w którym od 2009 r. prowadzi lekcje teatralne. Prowadził prelekcje dla młodzieży w ramach programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, warsztaty filmowe pod patronatem PISF oraz warsztaty teatralne z młodzieżą licealną z Polski i Niemiec w ramach projektu Bajki Europejskiej. Prowadził warsztaty aktorskie podczas dwóch edycji Lata w teatrze w Teatrze Zagłębia.

Agnieszka Okońska-Bałaga

Absolwentka wydziału aktorskiego PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie Wydziały Zamiejscowe we Wrocławiu, aktorka Teatru Zagłębia. Prowadziła warsztaty filmowe pod patronatem PISF, współprowadziła cykl zajęć teatralnych z młodzieżą w olkuskich liceach. W 2014 roku brała udział w projekcie „Ostateczny świst” z młodzieżą z domu kultury w Jaworznie. Prowadziła warsztaty aktorskie podczas dwóch edycji Lata w teatrze w Teatrze Zagłębia.

Katarzyna Niedurny

Doktorantka na Wydziale Polonistyki i absolwentka teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, recenzentka, dziennikarka i koordynatorka wydarzeń kulturalnych, m.in.  warsztatów dziennikarskich dla młodzieży „Szklarnia teatralna”, cyklicznej akcji Uniwersytetu Śląskiego „Nocki teatralne” oraz warsztatów „Ani słowa!” w ramach Lata w Teatrze przez Teatr Figur Kraków. W 2016 r. prowadziła warsztaty dziennikarsko-promocyjne podczas Lata w teatrze w Teatrze Zagłębia, zrealizowała autorski program „Pamięć (o) spektaklu we współpracy z Muzeum Historycznym miasta Krakowa. 

Iga Słupska

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Prowadzi zajęcia plastyczne z dziećmi i młodzieżą w Starochorzowskim Domu Kultury i Siemianowickim Centrum Kultury. Zajmuje się także fotografią i malarstwem. Współautorka scenografii i kostiumów do spektakli, m .in: „Korzeniec” oraz „Koń kobieta i kanarek” (Teatr Zagłębia w Sosnowcu), „Był sobie Polak, Polak, Polak i diabeł” oraz „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian” (Teatr im. J. Osterwy w Lublinie), Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną (Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu). 

Miłosz Gajewski

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych o specjalności grafika warsztatowa. Uczestnik licznych wystaw, m.in. Międzynarodowy Projekt Granica organizowany przez ASP w Katowicach, 8. Biennale Grafiki Studenckiej, twórca wizualizacji m.in. Art Student Festiwal, Jazz Vizual, wizualizacje do koncertu w ramach Bielskiej Zadymki Jazzowej. Od ponad dwóch lat realizator trailerów spektakli w Teatrze Zagłębia. Prowadził warsztaty multimedialne podczas dwóch edycji Lata w teatrze w Teatrze Zagłębia.

Agnieszka Piestrzeniewicz

Nauczyciel akademicki, animator podmiotowości, trener umiejętności twórczych, opiekun grup wsparcia dla rodziców dzieci z autyzmem, trener zarządzania i rozwoju osobistego. Pracuje w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, współpracuje m.in. z Fundacją Pomocy Dzieciom „Jaś i Małgosia” w Łodzi, Wyższą Szkołą Pedagogiczną, Stowarzyszeniem Artystyczno-Edukacyjnym „PORT-Łódź”, Akademią Humanistyczno-Ekonomiczną, Centrum Psychologiczno-Pedagogicznym w Łodzi.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.