MIGOTLIWI. KSIĘGA DŹWIĘKU.

Realizator: Wrocławski Teatr Lalek + Fundacja na rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji KATARYNKA

Miejsce: Wrocław

Termin warsztatów: 3 - 15 lipca

Termin i miejsce pokazów: 15 lipca | godz. 13:00 i 15:00 | Wrocławski Teatr Lalek

Koordynator: Marta Kurowska

e-mail: marta.kurowska@teatrlalek.home.pl

Przez pierwsze dwa tygodnie lipca spotkamy się z uczestnikami w różnym wieku i z różnych szkół. Wspólnie zbadamy, czym jest muzyka, dźwięk, rozmowa i zastanowimy się, czy możemy ich doświadczać inaczej niż za pomocą uszu. Będziemy eksperymentować w obszarze teatru i dramaturgii, zdarzeń dźwiękowych, multimediów oraz kampanii społecznej. Nauczymy się nawet kilku zwrotów w języku migowym! A na koniec przygotujemy o tym przedstawienie.
W teatrze chcemy nie tylko oglądać, ale również samodzielnie tworzyć: zarówno własne dzieła sztuki, jak nowe relacje: w zespole uczestników, pomiędzy sceną a widownią, w naszym najbliższym otoczeniu. Poprzez sztukę opowiemy o sprawach, które są dla nas ważne, podkreślimy wyjątkowość każdego z uczestników. Wyjdziemy poza oficjalne kanony, pokażemy barwny obraz otaczającej rzeczywistości. Zastanowimy się nad osobami słabiej obecnymi w kulturze oraz nad tym, czy teatr może zmieniać świat!

Prowadzący warsztaty

Marta Kurowska

Teatrolożka, dramaturżka, krytyczka, pedagożka teatru. Autorka publikacji z dziedziny dramatu i teatru współczesnego. Inicjatorka, kuratorka i prowadząca działania edukacyjne i programy włączające we Wrocławskim Teatrze Lalek.

Grzegorz Mazoń

Aktor, kompozytor, multiinstrumentalista. Zdobywca nagród i wyróżnień aktorskich na wiodących festiwalach teatralnych. Jako kompozytor współtworzył m.in. spektakle „Piekło-niebo” i „SAM” w reż. Jakuba Krofty, „Kręcipupa” w reż. Tomasza Maśląkowskiego, „Umwuka” i „Czekając na Otella” w reż. Jana Naturskiego. Autor i prowadzący warsztaty teatralne.

Robert Maniak

Realizator dźwięku, montażysta, VJ. Autor udźwiękowienia i wizualizacji do spektakli teatralnych. Współpracuje m.in. z Fundacją KATARYNKA, Fundacją L’Arche, Galerią ArtBrut. Inicjator, kurator i prowadzący programy włączające we Wrocławskim Teatrze Lalek. 

Sylwia Gorzak

Pedagożka i marketingowiec. Autorka i szefowa licznych kampanii informacyjnych dla najciekawszych festiwali teatralnych i filmowych, a także kampanii społecznych, m.in. wspierających ideę rodzicielstwa zastępczego. Związana z Wrocławskim Teatrem Lalek.

Wioletta Boczar

Pedagożka, tłumaczka migowa. Pracuje w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym dla Młodzieży Słabosłyszącej, współpracuje z Wrocławskim Teatrem Lalek w ramach Pracowni działań włączających „Teatr otwarty!”

Justyna Mańkowska

Dziennikarka, inicjatorka i wiceprezes Fundacji na rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji KATARYNKA. Współpracuje z dolnośląskimi teatrami, w których prowadzi szkolenia i odpowiada za udostępnianie spektakli osobom z dysfunkcją wzroku i słuchu.

   

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.