DRZEWOSTAN

Realizator: Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego z Warszawy

Miejsce: Świetlica Krytyki Politycznej „Na Granicy” w Cieszynie, Teatr w Teremiskach)

Termin warsztatów: 7 - 22 lipca

Terminy i miejsca pokazów: 16 lipca | godz. 19:00 - Teatr w Teremiskach

                                                                22 lipca | godz. 19:00 - Świetlica Krytyki Politycznej „Na Granicy” w Cieszynie

Koordynator: Anna Cieplak

e-mail: anna.cieplak@poczta.krytykapolityczna.pl

Pytanie o związek człowieka z przyrodą stanowi punkt wyjścia w projekcie „DRZEWOSTAN”, w ramach którego wspólnie z dziećmi i młodzieżą wyjedziemy do Teremisek, położonych w Puszczy Białowieskiej. Dla większości uczestników warsztatów jest to miejsce zupełnie nieznane. Wspólnie będziemy poznawać przyrodę, dźwięki, mieszkańców oraz tło kulturowe tego wyjątkowego lasu. Inspirację stanowi dla nas  przez lata związana z Puszczą Simona Kossak oraz spisana przez nią „Saga Puszczy Białowieskiej”. Widowisko teatralne, które zaprezentujemy po powrocie w przestrzeni Cieszyńskiej Wenecji, będzie zapisem naszych doświadczeń zdobytych podczas wyjazdu oraz próbą opowiedzenia o Puszczy Białowieskiej słowami uczestników warsztatów.

Prowadzący warsztaty

Anna Studnicka-Cieplak

Animatorka kultury, pedagożka, pisarka. Od 2009 związana ze Świetlicą Krytyki Politycznej "Na Granicy", gdzie koordynuje projekty społeczno-kulturalna skierowane do dzieci, młodzież i dorosłych, prowadząca warsztaty z zakresu edukacji kulturalnej, autorka książek "Zaufanie", „Ma być czysto”, nagrodzona za działalność kulturalną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2014), stypendystka MKiDN (2015). Koordynatorka projektu, opiekunka kolonijna.

Bogusław Słupczyński 

Aktor, reżyser, pedagog teatru, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Al. Zelerowicza w Warszawie, aktor Teatru Polskiego w Warszawie za dyrekcji Kazimierza Dejmka, w latach 1993-1995 utworzył Teatr Studio Aktorskie w Puławach, od 1996 związany z nurtem etnicznym i antropologicznych w teatrze. Założyciel Teatru Cieszyńskie Studio Teatralne oraz uzupełniającego teatralną działalność Stowarzyszenia na rzecz Odnowy i Współistnienia Kultur „Sałasz” w Cieszynie. W projekcie prowadzący warsztaty teatralne.

Natalia Kałuża

Etnolożka i kulturoznawczyni. Pracowała w Centrum Kultury i Sztuki "Dwór Kossaków", gdzie poza oprowadzaniem po Centrum odpowiadała za projekty edukacyjne. Od 2013 roku związana ze Świetlicą Krytyki Politycznej „Na Granicy” w Cieszynie, gdzie brała udział m. in. w projekcie animacyjno-etnograficznym dotyczącym legend miejskich związanych z Cieszynem, czy badaniach na temat dostępu i uczestnictwa w kulturze. Współpracuje również ze Stowarzyszeniem na rzecz Odnowy i Współistnienia Kultur „Sałasz”. W projekcie prowadząca warsztaty, opiekunka kolonijna.

Anna Pluta 

Graficzka, absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego, autorka ilustracji do książek: „Bieda. Przewodnik dla dzieci”, „Współpraca. Przewodnik dla dzieci”, „Zaufanie”. Od 2009 związana ze Świetlicą Krytyki Politycznej w Cieszynie, gdzie realizuje projekty edukacyjne oraz społeczno-kulturalne z dziećmi i młodzieżą. Ukończyła kurs wychowawcy kolonijnego (2012) oraz kurs kierownika wypoczynku i wycieczek szkolnych (2015). W projekcie kierowniczka kolonii w Teremiskach.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.