DJ Teatr(re)mix

Realizator: Fundacja Performat

Miejsce: III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy, Studio Muzyczne „Trójka”, ul. Kościelna 32, Świdnica

Termin warsztatów: 16 - 31 sierpnia

Terminy pokazów: 31 sierpnia | godz. 18:00 i 19:00 - plac pod wieżą ratuszową na rynku w Świdnicy

Koordynator: Karolina Wycisk

e-mail: k.wycisk@fundacjaperformat.com

Łączymy kreatywnie tradycję i popkulturę, dlatego zapraszamy na warsztaty z teatralnej didżejki i wspólne tworzenie remiksów. Uczestnicy projektu przekonają się, że remiksować można nie tylko kawałki muzyczne, ale także inne teksty kultury, a didżej w muzyce, podobnie jak dramaturg w teatrze – jest twórcą oryginalnych utworów. Na warsztatach będziemy remiksować "Wojnę światów" H. G. Wellesa, legendarne słuchowisko, które wywołało masową panikę podczas premiery w 1938 roku. Radiowa transmisja prowadzona „na żywo” z inwazji Marsjan na Ziemię sprawiła, że niektórzy uwierzyli w atak kosmitów. Naszym punktem wyjścia będzie odwrócenie akcji: kosmonauta z Ziemi wskutek awarii sprzętu gubi się w kosmosie i napotyka przedstawicieli innych gatunków. Spróbujemy odtworzyć sytuację zaginionego we wszechświecie człowieka, spotkania z nowością, innością, otwarcia na nieznane perspektywy. W trakcie pracy, pod okiem reżyserki, dramaturgów i muzyków, napiszemy tekst, stworzymy warstwę dźwiękową i odegramy słuchowisko, a na koniec wspólnie wydamy płytę! 

Prowadzący warsztaty

Dj Krootki

Turntablista, w grze od 2005 roku, wykształcił unikalny styl cechujący się naturalnością i melodyjnym flow. Jako jeden z polskich drapaczy został zaproszony na legendarną, toruńską Ostatnią Wieczerzę w klubie NRD (2010). Brał udział w cyklu Community Scratch Games Poland (2011, 2012). Jest uczestnikiem skrecz-sesji odbywających się w całym kraju. Prowadzi audycję Leśny Zwilż w radiu Subcity.pl, gdzie promuje najlepszy polski i światowy turntablism. Bierze udział w projekcie Modulators, gdzie udziela się ze swoimi skreczami (płyta ukaże się nakładem wytwórni Asfalt Records).

Sara Celler-Jezierska

Absolwentka  Wydziału Aktorskiego we Wrocławiu – filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (2012). Aktorka Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu od 2012 roku. Występuje gościnnie w Teatrze im. Bogusławskiego w Kaliszu..

Grzegorz Gołębiowski 

Realizator dźwięku w Studio Trójki i Sali Widowiskowej przy I LO w Świdnicy; operator kamery, montażysta i grafik. Realizuje własne projekty dźwiękowe. Współpracuje z wytwórniami muzycznymi i wieloma artystami przy wielkobudżetowych produkcjach. Pomysłodawca projektu z zakresu edukacji muzycznej „Śpiewaj, nagraj, pokaż”, skierowanego dla młodzieży licealnej. Pasjonat fotografii.

Rafał Kronenberger

Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, 1996. Aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Mira Mańka 

Absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na wydziale Performatyki Przedstawień. Asystentka reżyserki Julii Mark – współpraca koncepcyjna przy spektaklu teatralnym Garnitur Prezydenta Maliny Prześlugi Teatr Nowy w Zabrzu (2016). Producentka słuchowisk tworzonych na potrzeby Polskiego Radia: Uprawa roślin południowych metodą Miczurina Weroniki Murek (2016), Wasza Wysokość Anny Wakulik (2016). Na stałe współpracuje również z fotografikiem, dokumentalistą i artystą Grzegorzem Martem oraz Studiem FilmLove.

Marcin Miętus

 Teatrolog, krytyk teatralny, dramaturg. Ukończył szkolenie dramaturgiczne w Laboratorium „Nowych Praktyk Teatralnych”, działającym przy Uniwersytecie SWPS oraz Nowym Teatrze w Warszawie. Bada przede wszystkim kategorię pisania dla sceny, relację tekstu z teatrem oraz sposoby konstruowania narracji scenicznych. Obecnie pracuje w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka.

Karolina Micuła

Ukończyła Historię Sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim, obecnie kształci się na trzecim roku Studium Musicalowego Capitol. Laureatka tegorocznego 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Na codzień prowadzi warsztaty emisji głosu i śpiewu.

Aleksandra Spilkowska

Absolwentka performatyki i polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, studentka dramaturgii na Wydziale Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Od września 2010 roku do października 2016 była stałą recenzentką internetowego magazynu teatralnego „Teatralia”, a od 2012 również zastępczynią redaktorki działu Kraków, gdzie pracowała m.in. w redakcji gazet festiwalowych

Mateusz Witkowski

 Założyciel i redaktor naczelny portalu Popmoderna, wiceprezes Stowarzyszenia Popmoderna. Doktorant w Katedrze Krytyki Współczesnej WP UJ. Dziennikarz portalu Gazeta.pl, reportażysta. Recenzent działu „Książki” w portalu Wirtualna Polska. Publikował m.in. w „Dwutygodniku”, „Opcjach”, „Akcencie”, „Ha!arcie”, „Xięgarni” i „Teatraliach”, zarówno teksty teatralne, jak i krytyczne. Interesuje się związkami między literaturą a kulturą popularną oraz recyklingiem popkultury, jaki dokonuje się we współczesnej sztuce, literaturze i tzw. „telewizji jakościowej”.

Karolina Wycisk

 Doktorantka Uniwersytetu Jagiellońskiego, krytyczka teatru i tańca, kuratorka. Szefowa Fundacji Performat. Realizuje projekty edukacyjno-artystyczne w obszarze teatru, tańca współczesnego i performansu. Publikuje w czasopismach branżowych („Didaskalia”, „Teatr”, TaniecPolska.PL). Dwukrotna stypendystka MNiSW za osiągnięcia naukowe. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2015 roku. Kuratorka Idiom Festival, festiwalu polskiego tańca, w Pradze. Ukończyła liczne kursy z zakresu edukacji teatralnej.

Iga Załęczna

 Aktorka teatralna, tancerka. Założycielka i członkini Stowarzyszenia Teatralnego Chorea, w którym realizuje projekty artystyczne oraz edukacyjne. Prowadzi regularne zajęcia z zakresu technik wyrazu scenicznego w Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu. Od wielu lat ściśle współpracuje z reżyserem Pawłem Passinim, z którym zrealizowała szereg przedstawień.

Michał Zygmunt

 Gitarzysta i kompozytor zafascynowany odkrywaniem dawnych światów. Cechą jego twórczości jest eklektyczne połączenie najlepszych cech różnych gatunków muzyki, „wsiowych” i światowych, awangardy z tradycją. Jest autorem 6 płyt solowych i grupowych. Współpracował z takimi znakomitościami jak: Jan Bang, Erik Honoré, Nils Petter Molvær, Roli Mosimann, Arve Henriksen.Współautor Festiwalu Punkt Eklektik Session. Pomysłodawca serii Odra Guitars – instrumentów zbudowanych wyłącznie z drzew rosnących nad Odrą. Autor muzyki filmowej i ilustracyjnej, twórca słuchowisk.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.