Wszystko jest możliwe. Wyobraźnia 

Realizator: Teatr im. Aleksandra Fredry 

Miejsce: Gniezno

Termin warsztatów: 26 czerwca - 9 lipca

Terminy i miejsca pokazów: 9 lipca | godz. 12:00 i 16:00 - Teatr im. Aleksandra Fredry

Koordynatorki: Sandra Konieczka, Joanna Żygowska

e-mail: konieczka@teatr.gniezno.pl, edu@teatr.gniezno.pl

Podczas warsztatów zastanowimy się, czym dla każdego z uczestników jest wyobraźnia. Sięgniemy po obrazy, znaki, metafory, które się z nią kojarzą, a także sami będziemy je konstruować. Wyobraźnię sprawdzimy w praktyce – w teatrze i w dziecięcej zabawie.
Sprawą wyobraźni jest także teatr, do stwarzania którego chcemy zaprosić dzieci. Jego źródłem będzie to, co powołamy do istnienia w naszych głowach (warsztat rozgrzewka wyobraźni). Sprawdzimy możliwości naszego ciała (warsztat muzyczny i choreograficzny), moc improwizacji (warsztat impro) oraz relacji, które powstają między ludźmi (warsztat reżyserski). Podczas spotkań z twórcami najważniejszą czynnością nie będzie doskonalenie kunsztu, ale zabawa i wzmacnianie wiary w swoje możliwości.

Prowadzący warsztaty

Beniamin Bukowski 

Reżyser, dramaturg. Absolwent Wydziału Reżyserii Dramatu PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie (2017), filozofii i historii sztuki w ramach MISH UJ. Doktorant w Instytucie Filozofii UJ. Autor i reżyser spektaklu „Mosdorf. Rekonstrukcje” w Teatrze Nowym w Poznaniu (2016), reżyser „Zofii” A. Wakulik w Teatrze Powszechnym w Warszawie (2015). Autor m.in.: „Niesamowici Bracia Limbourg”, „Sztuka bez babci”, „Odkrycie Europy”, „Mazagan. Miasto”.

Robert Pieńkowski 

Improwizator w Teatrze Improwizowanym Hofesinka, artysta związany z Klubem Komediowym. Absolwent warszawskiej Szkoły Impro oraz iO Training Center w Chicago. Dziennikarz, archeolog, kucharz, animator kultury.

Agnieszka Kryst 

Tancerka i choreografka. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale Choreografii i Teorii Tańca. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2013 w Art Station Foundation by Grażyna Kulczyk. Laureatka wymiany studyjnej programu GPS/Global Practice Sharing. Finalistka konkursu choreograficznego New Europe Festival 2013 w Pradze. Jest członkinią grupy Centrum w Ruchu.

Sandra Konieczka 

Koordynatorka projektu. Pedagożka i kulturoznawczyni, doktorantka w Zakładzie Filozofii Edukacji na UKW, absolwentka kulturoznawstwa o spec. teatrologicznej na UMK w Toruniu, pedagogiki o spec. doradztwo zawodowe i rehabilitacyjne oraz pedagogiki, spec. zarządzanie zasobami ludzkimi na UKW w Bydgoszczy. Od 2014 roku kierownik Działu marketingu w Teatrze im. A. Fredry. Współpracowała z Teatrem Polskim w Bydgoszczy, Teatrem Tańca Akro w Toruniu, współorganizowała Bydgoski UlicArt (2013).

Janusz Orlik

Tancerz, choreograf. Ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Baletową w Warszawie, studiował w Brucknerkonservatorium Linz w Austrii. Od 2002 r. Jest stałym członkiem Vincent Dance Theatre (Wielka Brytania). Jest autorem spektakli „Exérèse monobloc” (2004), „a bliźniego swego jak siebie samego” (2006), „Live on stage” (2008), „Święto wiosny” (2011), „Insight” (2013). Prowadzi liczne warsztaty taneczne w kraju i za granicą.

Wanda Skorny

Aktorka, improwizatorka. Studiowała na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie na specjalizacji wokalno-estradowej. Po ukończeniu studiów aktorskich związana etatowo z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Zagrała w filmie „Czarny Czwartek” w reżyserii Antoniego Krauze oraz główną rolę w serialu „Ludzkie sprawy” w reżyserii Krzysztofa Langa. Członkini grupy Impro KRK. Studiuje podyplomowo Pedagogikę Przedszkolną i Wczesnoszkolną na Krakowskiej Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego.

Joanna Sykulska 

Dyrygentka, muzyk. Absolwentka poznańskiej Akademii Muzycznej na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej na specjalizacji Dyrygentura Chóralna. Od 2014 współtworzy własny projekt muzyki improwizowanej „Zwierzyniec Sykuli”. Rok 2012 spędziła w Boliwii, gdzie pracowała jako nauczycielka instrumentów smyczkowych oraz dyrygentka zespołu CORO Y ORQUESTA SANTIAGO DE CHIQUITOS,. Prowadzi Żeński Chór Kameralny Canto-Cantare i zespół dziecięcy LUMIKULU. Dyrygentka chóru w spektaklu „Pieśni czarownic” (Teatr Polski w Poznaniu).

Joanna Żygowska 

Pedagożka teatru, koordynatorka projektu. Polonistka, teatrolożka, doktorantka na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM. Pedagożka teatru w Teatrze Fredry w Gnieźnie. Współpracuje z Centrum Sztuki Dziecka i od 2016 roku koordynuje Obserwatorium Sztuki dla Dziecka. Współtworzyła kilka projektów edukacyjno-artystycznych skierowanych do młodych odbiorców. Za pracę magisterską „Skrzydła dla dzieci. Teatr poetycki Krystyny Miłobędzkiej” otrzymała główną nagrodę w konkursie Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie w roku 2017.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.