LATO 9,99

Realizator: Braniewskie Centrum Kultury

Miejsce: Braniewskie Centrum Kultury im. T. Kopacza, ul. Katedralna 9,  Braniewo

Termin warsztatów: 7 - 22 sierpnia

Terminy i miejsca pokazów:  18 sierpnia | godz. 16:30 - plac przed BCK, ul. Katedralna 9

                                                                 19 sierpnia | godz. 18:00 - Amfiteatr Miejski, Pl. Wolności

Koordynator: Marta Spychała

e-mail: dyrektor@braniewskiecentrumkultury.pl

Znajdujemy się kilka kilometrów od granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Co pochłania naszą uwagę, gdy chodzimy ulicami, czytamy gazetę, oglądamy film, słuchamy radia czy serfujemy w sieci? Reklamy! Ogarnia nas mania robienia zakupów! Najbardziej podatnymi a często nieświadomymi odbiorcami reklam są dzieci. Razem z nimi rozwikłamy tajemnicę kampanii reklamowych, fenomenu robienia zakupów czy technik, które wpływają na nasze wieczne materialne niezaspokojenie. Zainspirujemy się najlepszymi – twórcami filmu „Czeski Sen". Zaczniemy od namalowania muralu na budynku Centrum Kultury – stworzymy fasadę naszej własnej galerii handlowej. Podczas realizacji projektu powołamy do życia Agencję Reklamową, która zajmie się kreowaniem i sprzedawaniem marzeń.

Prowadzący warsztaty

Stefan Kornacki

Artysta multimedialny. Autor instalacji, wideo, działań teatralnych i performance, pedagog, poeta. Jest absolwentem grafiki warsztatowej na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Laureat „Talentów Trójki 2012” przyznawanych przez Polskie Radio w kategorii sztuki wizualne. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2016. 

Aleksandra Bednarz

Aktorka, menedżerka kultury, animatorka kulturalna, instruktorka street art./graffiti. Prowadząca warsztaty w projektach z zakresu edukacji kulturalnej, koordynatorka licznych projektów kulturalnych. Wiceprezeska Stowarzyszenia ON/OFF. Absolwentka PWSFTviT w Łodzi. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie Aktywność Obywatelska.

Monika Grabarek

Dziennikarka, pedagog, animatorka kultury, wykładowca akademicki. Absolwentka Wydziału Humanistycznego UMK w Toruniu, Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, od lat zajmuje się animacją życia kulturalnego w Bydgoszczy. Dziennikarka Bydgoskiego Informatora Kulturalnego, dziennikarka Radia Kultura, członkini grupy artystycznej "Czarny Karzeł".

Łukasz Mikołaj Matulewski

Artysta fotograf. Zajmuje się tworzeniem obrazu. Absolwent ASP w Poznaniu Wydział Komunikacji Multimedialnej oraz Camerimage Film School Studium Sztuki filmowej i Telewizyjnej. Doświadczony animator w pracy z dziećmi i młodzieżą. Warsztaty filmowe i fotograficzne. 

Andrzej Poprostu

Artysta wielowymiarowy, wirtuoz łączenia artyzmu i działalności społecznej. Główny nurt aktywności przejawia się w streetarcie, komiksie i ilustracji. Autor wielu wielkoformatowych murali na terenie Polski i za granicą.

Edyta Strumińska-Machul

Animator teatralny, prowadzi warsztaty teatr ruchu, absolwentka Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu oraz filologii polskiej UWM w Olsztynie. Reżyserka spektakli dziecięcych, młodzieżowych i studenckich.

Kamila Siejko

Polonistka w Gimnazjum nr 2 w Braniewie, poza twórczą działalnością w szkole, organizowała przedstawienia na zlecenie np. KPP w Braniewie, Związku Niewidomych, Klubu Garnizonowego, Hospicjum. Wystąpienia koła teatralnego odbywały się nie tylko w szkole, ale również w BCK, w amfiteatrze, w plenerze.

Andrzej Zieliński

Artysta, malarz, plastyk. Instruktor Braniewskiego Centrum Kultury. Organizator plenerów, wystaw. Skupia środowisko artystyczne nie tylko z regionu, ale z całego kraju. Współpracujący z artystami z Rosji.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.