Podróż do Krainy Teatru

Realizator:  Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie

Miejsce:  Szkoła Podstawowa w Pacanowie, ul. Karska 3

Termin warsztatów:  30 lipca – 12 sierpnia

Termin pokazu:  12 sierpnia | godz. 14:00 – amfiteatr Centrum Bajki

Koordynator:  Katarzyna Pluta

e-mail:  projekty@pacanow.eu

Podróżowanie to często wyprawa w nieznane, ale też doskonała okazja do poszerzenia widzenia świata. Podróżowanie wzmacnia człowieka, hartuje, dodaje poczucie własnej wartości i kształtuje osobowość. Podczas warsztatów zabierzemy uczestników w podróż do Krainy Teatru. To wyprawa do wielu miejsc. W Krainie Ruchu będziemy wyrażać uczucia poprzez ruch. W Krainie Słowa poznamy potęgę słów. W Krainy Muzyki wyciszymy się i zrelaksujemy. Wreszcie dotrzemy do Krainy Kreatywności, w której wykorzystamy różne środki artystycznego wyrazu. Wszystko po to, by pozać siebie - swoje słabe i mocne strony, przełamać nieśmiałość i nabrać odwagi do dalszej podróży przez życie. Chcemy motyw podróży przekształcić w świetną zabawę. Zabawę, w której zadaje się mnóstwo pytań, na które szukanie odpowiedzi staje się kolejną zabawą. 

Prowadzący warsztaty

Agata Sobota 

filolog języka polskiego, ukończony fakultet teatralny, aktorka od 1989 roku związana z Teatrem Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach. Poetka, pedagog, animator kultury. Współpracuje z domami kultury, przedszkolami i szkołami na terenie woj. świętokrzyskiego, gdzie prowadzi warsztaty, konsultacje oraz realizuje autorskie programy w zakresie edukacji teatralnej. Współprowadząca warsztaty artystyczne w projektach "Teatr, Mama i Ja" , "Teatr, Mama, Tata i Ja", które zakładają działania edukacyjno-artystyczno-terapeutyczne z dziećmi i ich rodzicami przebywającymi w półotwartym zakładzie karnym. 

Ewa Lubacz 

aktorka Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach, szczudlarka, animatorka kultury, pedagog teatru, absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, UMCS w Lublinie (animator i menedżer kultury) oraz UJK w Kielcach (edukacja muzyczna). Ukończyła Szkołę Pedagogów Teatru przy Instytucie Teatralnym oraz School of Modern Mime w Warszawskim Centrum Pantomimy. W swoich działaniach wykorzystuje teatr pantomimy, teatr uliczny, technikę dramy oraz metody J. Dormana. Założycielka grupy TworzyMy przy TLiA Kubuś. 

Magdalena Daniel 

aktorka, lalkarka i wokalistka. Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie oraz Pierwszej Prywatnej Szkoły Muzycznej "Muzyk" w Kielcach. Asystentka w Akademii Teatralnej prof. Jana Plewako przy przedmiocie Gra aktora lalką jawajką. Na co dzień związana z Teatrem Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach oraz z nieformalną grupą Teatr Bulwarowy. Zafascynowana teatrem formy, improwizacją oraz klasyką muzyki rozrywkowej, uwielbia łączyć ze sobą różne gatunki sztuki.

Agata Obara-Giera 

absolwentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku Informacja Naukowa i Bibliotekoznawstwo. Pracowała w Zagrodzie Felicji Curyłowej w Zalipiu jako prowadząca warsztaty plastyczne. Przez rok pracowała w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie jako animator kultury. Od dwóch lat pracuje w Bibliotece Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie prowadzi warsztaty i szkolenia dla nauczycieli, dzieci i młodzieży z zakresu rozwoju osobistego, aktywnych metod nauczania i pedagogiki zabawy.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.