Uratujmy planetę, czyli ostatni bastion wody w łódzkim 

Realizator: Fundacja KONTRA/BANDA

Miejsce: Świetlica wiejska w Starym Wylezinie  

Termin warsztatów:  3 - 16 sierpnia

Termin i miejsce pokazu:  15 sierpnia | godz. 18:00  – Świetlica wiejska w Starym Wylezinie 

Koordynatorka projektu Paulina Rudź

e-mail:  paularudz@gmail.com

Lato w teatrze w Starym Wylezinie to projekt, podczas którego uczestnicy i uczestniczki zdobędą wiedzę niezbędną do tego, aby stać się superbohaterami i superbohaterkami, a dzięki temu uratować naszą planetę przed suszą! Będziemy rozmawiać na temat klimatu, uczyć się wykorzystywać odpady, mądrze gospodarować wodą w naszych gospodarstwach domowych. Spróbujemy znaleźć sposób na to, aby sytuacja braku wody w kranach nie powtórzyła się już nigdy. Poszukamy także bohaterów wśród nas – zapytamy mieszkańców okolicznych miejscowości, w jaki sposób dbają o naszą planetę i wyłonimy najwspanialsze postawy. Warsztaty pomogą nam także zdobyć umiejętności tworzenia komiksu – udowodnimy, że każdy może być jego twórcą i wspaniale rysować. Projekt zakończy wystawa naszych prac. 

Postaramy się także najbliższą okolicę umieścić w kontekście globalnym. W Starym Wylezinie uratujemy w tym roku całą Ziemię!

ZESPÓŁ REALIZATORÓW

Paula Rudź

Absolwentka wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim, ukończyła dwie edycje kursów w ramach Otwartego Uniwersytetu Poszukiwań w Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu, animatorka kultury, współautorka Festiwalu Stu Sztuk i Festiwalu Kingdom of Art, koordynatorka i producentka wydarzeń podczas Olimpiady Teatralnej i Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia w Krakowie. W przeszłości pracowniczka Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego, obecnie związana z Ośrodkiem Teatralnym Kana w Szczecinie oraz Fundacją KONTRA/BANDA, której jest założycielką. 

Dominika Bremer

Absolwentka teatrologii, studentka pracy socjalnej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Związana z Teatrem Węgajty i festiwalem Wioska Teatralna. W przeszłości stażystka gazety teatralnej Didaskalia, publikowała również w czasopiśmie „Teatr” oraz na portalu e-teatr, uczestniczka Otwartego Uniwersytetu Poszukiwań w Instytucie Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu oraz teatrologicznych kampusów studenckich. Praktykantka Krakowskiego Stowarzyszenie Ocalić Szansę, obecnie instruktorka w Klubie Jędruś w  Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta oraz członkini fundacji KONTRA/BANDA. Współorganizatorka Festiwalu Stu Sztuk w Starym Wylezinie.

Justyna Dywańska

Pedagożka i animatorka kultury. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku pedagogika, specjalizacja: animacja społeczno-kulturowa oraz Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku pedagogika, specjalizacja: edukacja artystyczna i medialna. Była rezydentką Domu Kultury Inspiro w którym wyprodukowała spektakl dla dzieci najmłodszych pt. „TanTANY”. Współorganizatorka „Szuflady Sztuki” w Warszawie – projektu promującego artystów. Współorganizatorka Festiwalu Stu Sztuk w Starym Wylezinie. Koordynatorka projektu z zakresu edukacji medialnej skierowanego do nauczycieli „Cyfrowa Wyprawka”.

Mateusz Przygodziński 

Licencjonowany pracownik socjalny, absolwent XII Akademii Europejskiego Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Student II roku pedagogiki specjalnej i pedagogiki. Założyciel i Wiceprezes Fundacji KONTRA/BANDA. Inicjator i organizator pięciu edycji Festiwalu Stu Sztuk. Posiada doświadczenie w zakresie prowadzenia działań artystycznych, animacyjnych z dziećmi i młodzieżą, konstrukcji scenografii teatralnej, realizacji oświetlenia i nagłośnienia scenicznego. Zawodowo oraz z powołania pedagog ulicy w Warszawie.

Anna Olszak 

Pedagożka, animatorka, teatrolożka. Podczas studiów rozwijała umiejętności pracy w środowiskach lokalnych i metodyki pracy m.in. z amatorskimi zespołami teatralnymi oraz upowszechniania sztuk audiowizualnych i plastycznych. Pracowała jako pedagożka teatru m.in. w Niepublicznym Domu Kultury STO64 w Krakowie czy w projekcie Filmkunst als Weltsprache w Monachium. Prowadziła zajęcia w Centrum Szkoleń i Animacji w Chełmie. Członkini Fundacji KONTRA/BANDA i organizatorka czterech edycji Festiwalu Stu Sztuk w Starym Wylezinie. Kierowniczka projektu badawczego dotyczącego teatru offowego.

Joanna Kędzierska  

Pedagożka, animatorka społeczno-kulturowa, animatorka teatru. Absolwentka XIII Akademii Europejskiego Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Założycielka i wiceprezeska Fundacji KONTRA/BANDA. Organizatorka pięciu edycji Festiwalu Stu Sztuk w Starym Wylezinie. Animatorka dwóch edycji międzynarodowego projektu „Stadt in der Stadt” w Lipsku, stażystka w projekcie „City within the city – natural pedagogique projects in Italy” w Reggio Emilia. Absolwentka kursów: „Metodyka pracy animatora z amatorskim zespołem teatralnym”, „Animacja działań teatralnych” czy „Drama w kształceniu pedagogicznym”.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.