W spektaklu poznajemy Julię – jedynaczkę wychowywaną przez matkę po rozwodzie rodziców na genialne dziecko. Julia tańczy, pływa, śpiewa, biega, gra na pianinie, gitarze, skrzypcach, maluje, zna pięć języków, ćwiczy szermierkę i jeździ konno, ale nie ma przyjaciół. Precyzyjnie zaplanowany grafik nie przewiduje marnowania czasu na zabawę. Czy Julia utrzyma dyscyplinę, gdy pewnego dnia dostanie w spadku cyrk z szaloną trupą, która wprowadza się do jej mieszkania? Czy uda jej się osiągnąć wyznaczone cele, gdy w mieszkaniu panoszy się kapryśny słoń, żyrafa plądruje lodówkę a narcystyczny żongler-orangutan domaga się braw? Czy Julia okiełzna niesforną trupę? Jak pozbyć się artystów z mieszkania? Wyjechać z nimi w szaloną trasę!

Jak wytresować dziewczynkę?

Scenariusz: Maciej Łubieński, Michał Walczak 
Reżyseria: Michał Walczak
Obsada: Karolina Czarnecka, Magdalena Kisiała, Lena Piękniewska, Agnieszka Przepiórska, Mania Romańska, Izabela Zielińska, Bartosz Figurski, Krzysztof Kostera, Kamil Witkowski, Janusz Sejbuk
Band: Maciej Łubieński, Wiktor Stokowski, Marcin Wippich
Muzyka: Wiktor Stokowski
Scenografia: Alicja Kokosińska z użyciem horyzontów autorstwa Marka Dobrowolskiego ("Uprowadzenie z seraju", 1984)
Kostiumy: Beata Borowska, Paulina Nawrot, Diana Szawłowska
Choreografia: Bartosz Figurski
Lalki: Marta Kodeniec
Charakteryzacja: Beata Borowska, Weronika Piechota
Światło: Tadeusz Perkowski
Dźwięk: Mateusz Skalski
Wideo: Taszak
Opracowanie graficzne plakatu i materiałów promocyjnych: Paweł Sky
Inspicjent: Maksymilian Dobrzyński

premiera: 19 czerwca 2015 roku

                        TWÓRCY SPEKTAKLU

Michał Walczak

Dramaturg i reżyser po studiach w Akademii Teatralnej (wydział Wiedzy o Teatrze oraz Wydział Reżyserii). Autor kilkunastu dramatów – wśród nich znajdują się: „Piaskownica” wystawiona m.in. w Teatrze Narodowym w Warszawie w reżyserii Tadeusza Bradeckiego, „Nocny autobus” wystawiony w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie w reżyserii Jarosława Tumidajskiego, „Polowanie na łosia” wystawione m. in. w Teatrze Narodowym w Warszawie w reżyserii Igora Gorzkowskiego, „Ojciec polski” wyreżyserowany przez autora w Teatrze Polonia w Warszawie i inne. Laureat licznych nagród, w tym tak prestiżowych, jak nagroda za oryginalny tekst dramatyczny na V Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa teatry” (Sopot 2005) czy Europejska Nagroda Autorska na Heidelberger Stuckemarkt (Forum jungen Autoren, Heidelberg 2006). Reżyser i współscenarzysta cyklu teatralnego „Pożar w burdelu”.

Maciej Łubieński

Z wykształcenia historyk i muzyk, z zawodu wykonywanego literat (cykl kabaretowy Teatrzyk Narodowy – Radio Roxy, one man show „Seks polski” w Studio Buffo w Warszawie), dziennikarz prasowy, radiowy (Radio RDC) i telewizyjny (program historyczny „Było nie było” – TVN Warszawa), autor piosenek, filmów. Współscenarzysta, muzyk i aktor cyklu teatralnego „Pożar w burdelu”.

Wiktor Stokowski

Pianista, gitarzysta, kompozytor, aranżer poruszający się swobodnie w różnych stylach muzycznych – od muzyki klasycznej po jazz i fusion. Za młodu finalista konkursu „Nadzieje jazzu” w warszawskim Tygmoncie. Współpracował z wieloma gwiazdami polskiej estrady (m.in. Muńkiem Staszczykiem) a także licznymi teatrami, TVP, TVN i Discovery Channel. Autor muzyki i muzyk-wykonawca cyklu teatralnego „Pożar w burdelu”.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.