Podczas wakacji trupa aktorów, muzyków i cyrkowców przemierza całą Polskę. W kolejnych miejscowościach artyści rozbijają namiot i zapraszają mieszkańców do Cyrku Ogniojada na spektakl o Pinokiu - bohaterze powieści Carla Collodiego. Pewnego dnia aktor grający główną rolę buntuje się i robi wszystko, by kolejne przedstawienie już się nie odbyło. Jak zareaguje reszta grupy? Znana wszystkim historia drewnianego chłopca nabiera zupełnie nowego wymiaru. Okazuje się, że w życiu Pinokia i zespołu aktorskiego kryje się wiele rodzinnych tajemnic. 

Gdzie jest Pinokio?

reżyseria: Robert Jarosz
scenografia: Michał Korchowiec
muzyka: Piotr Klimek
słowa piosenek: Konrad Dworakowski
kierownik produkcji: Monika Sadkowska
realizacja scenografii: Mariusz Zabiegałowski
aktorzy: Krzysztof Prałat/Maciej Łagodziński, Stanisław Biczysko/Grzegorz Feluś/Jan Mancewicz, Przemysław Bosek/Jakub Kotyński, Monika Dąbrowska, Monika Babula/Katarzyna Maternowska, Dominika Sell, Agnieszka Wilkosz
akrobaci: Agnieszka Bińczycka/Magdalena Smorąg, Kamil Lemieszewski/Rafał Cendrowski
muzycy Trio Quatro Fromaggi: Gustaw Bachorz – klarnet, Mateusz Gracz – gitara, Krzysztof Borkowski – kontrabas

premiera: 14 lipca 2011

TWÓRCY SPEKTAKLU

Robert Jarosz

Reżyser, absolwent reżyserii na wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (wydział zamiejscowy warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza). Reżyserował m.in. w Białostockim Teatrze Lalek, lubelskim Teatrze im. H. Ch. Andersena, Teatrze Lalek Bianaluka w Bielsku Białej, Teatrze Animacji w Poznaniu, Teatrze Lalki, Maski i Aktora „Groteska” w Krakowie. Współpracuje z grupami teatralnymi The Moods i Kompania Doomsday. Jest autorem sztuk: „W beczce chowany” nagrodzonej w Konkursie na sztukę dla dzieci i mł o d z i e ż y P o z n a ń 2 0 0 6 o r a z n a I I I Międzynarodowym Fesvwalu Sztuk Współczesnych dla Dzieci i Młodzieży Kon – Teksty Poznań 2007, „Szczurzysyn – jeden akt o nienawiści” – nagroda specjalna za tekst Poznań 2010– Konkurs na sztukę dla dzieci i młodzieży, „W brzuchu Wilka”– nagroda główna za tekst Poznań 2011– Konkurs na sztukę dla dzieci i młodzieży. Spektakl w jego reżyserii pt.: „Układanka” Grupy The Moods, został wyróżniony Nagrodą „Kota w worku”, Nagrodą Ziarenka oraz certyfikatem ASSITEJ na XIII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak w Warszawie.

Michał Korchowiec

Scenograf, studiował na Wydziale Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowniach: malarskiej profesora Andrzeja Bedarczyka oraz intermedialnej Grzegorza Szwiertni i Zbigniewa Sałaja. Jest autorem scenografii do spektakli Pawła Demirskiego w reż. Moniki Strzępki: „Niech żyje wojna” i „Był sobie Andrzej, Andrzej, Andrzej i Andrzej” zrealizowanych w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu oraz przedstawienia „Tęczowa Trybuna 2012” Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Piotr Klimek

Kompozytor, wykładowca, producent muzyczny. Absolwent Królewskiego Konserwatorium w Hadze (Kompozycja w klasie Giliusa van Bergeijk'a i Diderika Haakmy Wagenaar'a ‐ 1997) oraz Akademii Muzycznej w Poznaniu (Kompozycja w klasie Grażyny Pstrokońskiej‐Navravl). Tytuł doktora sztuk muzycznych w dziedzinie kompozycji uzyskał w roku 2003 (A.M. w Poznaniu). Pisze muzykę symfoniczną, chóralną, kameralną i elektroniczną. Od 1991 roku silnie związany z teatrem, napisał muzykę do ponad 80 realizacji scenicznych (realizowanych przez m.in.: Białostocki Teatr Lalek, Teatr Pinokio Łódź, Opolski Teatr Lalki i Aktora, Teatr Współczesny Szczecin, Teatr Powszechny w odzi, Teatr Guliwer, Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu).

Weronika Pelczyńska

Absolwentka eksperymentalnej akademii tańca współczesnego SEAD w Salzburgu, inżynier Politechniki Warszawskiej. Pracowała w Teatrze Studio Buffo oraz przy produkcjach Teatru Tańca Mufmi. Wraz z zespołem Bodhi Project występowała w Austrii, Niemczech, Włoszech i Polsce. Współpracuje z zespołem S. Thiersch (Mouvoir z Kolonii) oraz ze zespołem J. Wielanda z Kassel. Tworzy choreografię oraz ruch sceniczny w sztukach teatralnych i filmie. Pracowała między innymi z A. Glińską, K. Stelmaszykiem, B. Sass-Zdort, J. Gajewskim, G. Bralem czy R. Jaroszem.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.