Spektakle objazdowe

Instytut Teatralny w 2011 roku odkupił namiot od właściciela Cyrku Bojaro. Od tej pory w wakacje wyruszamy do miejsc, które nie tylko nie mają teatru, ale często nawet sali, w której można byłoby zagrać przedstawianie. 

W 2011 roku w ramach Lata w teatrze po raz pierwszy ruszył w objazd po Polsce cyrkowy projekt realizowany we współpracy z lokalnymi ośrodkami kultury. Spektakl Gdzie jest Pinokio? w reżyserii Roberta Jarosza w ciągu trzech lat został zagrany 50 razy w małych miejscowościach w całej Polsce.

Kolejny objazdowy spektakl, wyprodukwany w 2013 roku we współpracy z Teatrem Pinokio w Łodzi to Pippi Pończoszanka w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Spektakl do tej pory gościł w 60 miejscowościach.

Podczas  edycji programu w 2015 roku powstał kolejny spektakl, tym razem w reżyserii Michała Walczaka - Jak wytresować dziewczynkę? Przedstawienie odwiedziło 6 małych miejscowości i wielokrotnie było pokazywane w Warszawie.

Spektakl w namiocie w każdej miejscowości ogląda około 350 osób. To wydarzenie familijne: zapraszamy dzieciaki z rodzicami, by wspólnie przeżyły teatralną przygodę - często pierwszą w swoim życiu!

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.