Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego rozstrzygnął konkurs na autorski projekt familijnego wydarzenia artystyczno-edukacyjnego!

Już blisko dekadę w ramach Lata w teatrze podróżujemy po Polsce z namiotem cyrkowym. Docieramy do miejsc, które nie tylko nie mają teatru, ale często nawet sali, w której można zagrać przedstawienie.

Od 2011, gdy Instytut Teatralny odkupił namiot od właściciela Cyrku Bojaro, wyprodukowano trzy spektakle objazdowe:

Gdzie jest Pinokio? (2011, reż. Robert Jarosz)

Pippi Pończoszanka (2013, reż. Konrad Dworakowski)

Jak wytresować dziewczynkę? (2015, reż. Michał Walczak)

W 2019 r. przymierzamy się do wyprodukowania nowego wydarzenia artystyczno-edukacyjnego, które mogłoby zostać pokazane w przestrzeni namiotu i wokół niego. W tym celu ogłoszony został konkurs. Zgłoszenia przyjmowane były do 18. marca. Komisja Konkursu na autorski projekt familijnego wydarzenia artystyczno-edukacyjnego w namiocie cyrkowym, organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, w składzie:

1. Maria Babicka
2. Dorota Buchwald
3. Justyna Czarnota-Misztal

po spotkaniach z przedstawicielami Teatru Pinokio w Łodzi i Teatru Polskiego w Bydgoszczy w dniach 26 marca i 1 kwietnia 2019 r., zaproszonymi do drugiego etapu konkursu. podczas
obrad w dniu 1 kwietnia 2019 roku, zdecydowała o zaproszeniu do współpracy Teatru Pinokio w Łodzi, który przedstawił propozycję realizacji adaptacji tekstu „Piotruś Pan”.

Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że oba projekty cechowała wysoka jakość merytoryczna – były one niezwykle interesujące zarówno pod względem artystycznym, jak i edukacyjnym. W związku z tym mamy nadzieję, że w przyszłości nawiążemy współpracę również z drugim podmiotem.

KONTAKT:
Maria Babicka

tel.: +48 22 501 70 20 | 889 495 988
e-mail: mbabicka@instytut-teatralny.pl

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.