Spektakle objazdowe

Od 2011 roku w ramach Lata w teatrze podróżujemy po Polsce z namiotem cyrkowym. Wyruszamy do miejsc, które nie tylko nie mają teatru, ale często nawet sali, w której można byłoby zagrać przedstawianie. Proponujemy familijne działania teatralne i sieciujemy instytucje kultury. 

Do każdego z miejsc docieramy dzięki współpracy z lokalnymi ośrodkami kultury. Zapraszamy instytucje, które decydują się pełnić rolę liderów. Te ośrodki, jako eksperci spraw dotyczących danego regionu, mają szansę zarekomendować okoliczne miejscowości, jako miejsca potrzebujące tego rodzaju wsparcia. Wspólne przechodzą przez trzy etapy projektu.

Wiosną, przedstawiciele ośrodków kultury spotykają się i zdobywają wiedzę na temat budowania partnerstw, a w miejscowościach organizowane są warsztaty pedagogiczno-teatralne dla lokalnych edukatorów.

Latem, w każdej miejscowości trwa dwudniowe święto teatralne! Mieszkańcy biorą udział w spektaklu prezentowanym w namiocie cyrkowym, paradzie, koncercie i warsztatach dla dzieci. Spektakl w namiocie w każdej miejscowości ogląda około 350 osób. To wydarzenie familijne: zapraszamy dzieciaki z rodzicami, by wspólnie przeżyły teatralną przygodę - często pierwszą w swoim życiu!

Każdy sezon kończymy jesienną ewaluacją, która jest kolejną okazją do spotkania się przedstawicieli domów kultury, podsumowania i snucia wspólnych planów na przyszłość.

Gdzie wybieramy się w tym roku można przeczytać tutaj.

Od 2011, gdy Instytut Teatralny odkupił namiot od właściciela Cyrku Bojaro, wyprodukowano trzy spektakle objazdowe:

Gdzie jest Pinokio? (2011, reż. Robert Jarosz)

W ciągu trzech lat został zagrany 50 razy w małych miejscowościach w całej Polsce.

Pippi Pończoszanka (2013, reż. Konrad Dworakowski)

Spektakl wyprodukowany we współpracy z Teatrem Pinokio w Łodzi. Do tej pory gościł w 73 miejscowościach i rusza w trasy także w tym roku.

Jak wytresować dziewczynkę? (2015, reż. Michał Walczak)

Przedstawienie odwiedziło 6 małych miejscowości i wielokrotnie było pokazywane w Warszawie.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.