Szkolenia dla beneficjentów Lwt 2018

W tegorocznej edycji programu Lato w teatrze
zaproponowaliśmy naszym beneficjentom cztery szkolenia.

Szkolenie I: Proces grupowy, a proces twórczy
prowadzenie: Monika Klonowska
termin: 13 - 14 maja

Celem tego dwudniowego spotkania było poznanie mechanizmów grupowych mających wpływ na przebieg i efektywność pracy zespołu. Zostały omówione poszczególne fazy procesu grupowego. Uczestnicy mieli także możliwość trenowania umiejętności radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, które mogą mieć miejsce podczas współpracy grupowej.

Szkolenie II: Wykorzystanie technik lalkowych w pracy z dziećmi
prowadzenie: Aleksandra Pejcz-Jakimiuk
termin: 20 - 21 maja

Dwudniowe warsztaty, podczas których uczestnicy poznali techniki lalkowe oraz najprostsze możliwości ich przetwarzania, tak by lalki były możliwe do wykonania i ożywienia przez najmłodszych uczestników warsztatów. W doświadczeniu próbowano uchwycić, jak z gier, zabaw oraz z improwizacji uczynić punkt wyjścia do tworzenia etiud i krótkich form teatralnych.

Szkolenie III: Budowanie zespołu projektowego
- warsztat o komunikacji i współpracy

prowadzenie: Aleksandra Chmielińska
termin: 27 - 28 maja

Dwudniowe warsztaty przeznaczone były dla osób tworzących zespół projektowy czy partnerstwo w ramach projektu. Uczestnicy uzyskali informację na temat rozpoczynania i kontraktowania współpracy tak, aby zakładała ona wspólną odpowiedzialność, klarowne i spójne formułowanie celów zespołu na różnych poziomach: organizacyjnym, merytorycznym oraz relacyjnym. Uczestnicy poznali także prawidłowości funkcjonowania zespołu projektowego.

Szkolenie IV: Pierwszy raz w Lecie w teatrze
prowadzenie: Justyna Czarnota-Misztal i Katarzyna Piwońska
termin: 27 - 28 maja

Dwudniowe spotkanie przeznaczone było dla beneficjentów, którzy pierwszy raz biorą udział w Programie. Jego celem było wprowadzenie uczestników w idee i główne założenia programu oraz przygotowanie ich do realizacji projektów i wizyt pedagogów teatru w trakcie trwania warsztatów.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.