Jak zbudować warsztat do spektaklu?

Dział Pedagogiki Teatru zaprasza pedagogów teatru, edukatorów teatralnych i animatorów na cykl warsztatów służących rozwojowi kompetencji z zakresu projektowania warsztatów do spektaklu dla różnych grup odbiorców. Podczas kolejnych zjazdów będziemy całą grupą oglądać przedstawienia, projektować do nich warsztaty pedagogiczno-teatralne a następnie przeprowadzać je dla siebie
nawzajem. Ważnym elementem spotkań będzie również wymiana wiedzy i doświadczeń dotyczących pracy zawodowej uczestników warsztatów. 

Na warsztaty zapraszamy szczególnie edukatorów związanych z teatrami instytucjonalnymi i pozainstytucjonalnymi, którzy na co dzień zajmują się projektowaniem oferty warsztatowej do spektakli w swoich placówkach oraz osoby, które chciałyby rozpocząć taką działalność. 

Termin:
I zjazd: 13,14 stycznia – spotkanie integracyjne
I dzień: 10:00 – 18:00
II dzień: 10:00 – 14:00

II zjazd 16, 17, 18 lutego
III zjazd 16, 17, 18 marca
IV zjazd 13, 14, 15 kwietnia

Plan pracy:
I dzień: 19:00 – wspólne oglądanie spektaklu
II dzień: 10.00 – 18.00 – samodzielne projektowanie i prowadzenie warsztatów dla
grupy (wliczone półtoragodzinna przerwa)
III dzień: 10.00 – 14.00 – rozmowy podsumowujące, dzielenie się doświadczeniami pedagogiczno-teatralnymi

Udział w szkoleniu jest płatny i kosztuje 400 zł. Instytut pokrywa koszty biletów na spektakle oraz noclegi uczestników warsztatów. Warsztaty mogą odbywać się w różnych miastach Polski.

Uwaga! liczba miejsc ograniczona. Należy wypełnić formularz:
https://docs.google.com/forms/d/1jI7E8lyzVMoC9slhznfEANVhX16JZ7IyXZpMPx5graw/edit

Zgłoszenia przyjmowane będą do 8 grudnia 2017 roku.
Szczegółowe informacje: justyna.czarnota@instytut-teatralny.pl, tel. 534 103 020.

Prowadzące: Justyna Czarnota, Magdalena Szpak

Justyna Czarnota – pedagożka teatru, pasjonatka teatru dla dzieci i młodzieży. Od 2010 roku pracuje w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, gdzie obecnie kieruje Działem Pedagogiki Teatru. Członek Stowarzyszenia Pedagogów
Teatru. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kierowniczka programowa Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci Hurra! ART! w Teatrze Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach. Jako pedagożka teatru we współpracy z reżyserem Robertem Jaroszem współtworzy spektakle teatralne – m.in. „Lustrzaną chmurę” w Teatrze Animacji w Poznaniu oraz „Traktat o wykradaniu owoców” w Teatrze Lalek Guliwer w Warszawie. Realizuje autorskie projekty z zakresu edukacji oraz upowszechniania kultury.

Magdalena Szpak – pedagożka teatru i menedżerka kultury. Współtworzy Dział Pedagogiki Teatru w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, gdzie m.in. zajmuje się rozbudową programu Teatroteka Szkolna. Założycielka i członkini Stowarzyszenia Pedagogów Teatru (SPT). Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej oraz Szkoły Treningu Grupowego Fundacji Szkoła Liderów. Prowadzi warsztaty dla edukatorów, nauczycieli, artystów, dzieci i
młodzieży. Przez dwa lata współpracowała z Teatrem im. Bogusławskiego w Kaliszu na stanowisku pedagoga teatru. Wykłada na studiach podyplomowych „Pedagogika teatru”, współprowadzonych przez Instytut Teatralny i Instytut Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.