FESTIWAL MŁODYCH
Dlaczego „Festiwal młodych”? Festiwal kojarzy się z radością, świętowaniem, wydarzeniami artystycznymi różnego typu. Chcemy, by nasze polsko-ukraińskie półkolonie były twórczym zamętem dla młodych ludzi z Chełmna i okolic, niech pozytywna atmosfera rozleje się na całe miasto!
W trakcie działań artystycznych wraz z 23 młodymi osobami zgromadzimy materiał aktorski, scenograficzny oraz filmowy, który posłuży realizacji wydarzenia finałowego. Podczas warsztatów wideoinstalacji wykorzystamy relacje pomiędzy różnymi gatunkami sztuki i otaczającym nas światem. Warsztaty teatralne oprzemy na zadaniach improwizacyjnych. Zrealizujemy działania performatywne w przestrzeni miasta, by poczuć się w nim jak u siebie. Chwycimy za „lale” i poznamy możliwości teatru przedmiotu. Warsztaty street artu i graffiti otworzą podróż do świata sztuki ulicznej (malowanie graffiti i winyli, tworzenie szablonów, wlep itp.). Wspólny czas spędzimy na spacerach inspiracyjnych (np. śladem murali chełmińskich). Zadbamy o wakacyjną atmosferę! Wspólne śniadania, relaks i cieszenie się swoim towarzystwem na łonie natury czy przy ognisku zbudują poczucie dobrostanu i wielokulturowej wspólnoty.
fot. Monika Sieklucka
26 czerwca – 8 lipca 2023
Kinoteatr Rondo
ul. Dworcowa 23, Chełmno
8 lipca2023
(godzina i miejsce pokazu zostaną ustalone wspólnie z osobami uczestniczącymi w projekcie)]
Agnieszka Zakrzewska
605 855 365
agnieszka.zakrzewska@woak.torun.pl
Edyta Zarębska
721 026 084
edyta.zarebska@chdk.pl
23 osoby w wieku 15-18 lat
Specjalistka do spraw animacji kultury w Chełmińskim Domu Kultury. Koordynuje pracę instruktorów, Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz projekty z zakresu edukacji kulturalnej. Absolwentka animacji kultury w ramach kulturoznawstwa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Współorganizowała projekt „Tattooatorium – Bydgoskie Laboratorium Tatuażu”. Realizowała wolontariat w Polskiej Akcji Humanitarnej w Toruniu oraz staż w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Współorganizowała projekt „U Krajana” w ramach Dwulatki – Szkoły Praktyk Animacyjnych Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. W projekcie „Festiwal młodych” jest koordynatorką – odpowiada za promocję, a także za współpracę z mediami, partnerami i sponsorami projektu.
Pedagożka teatru, animatorka kultury, trenerka. Specjalistka do spraw teatru w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Autorka oraz koordynatorka przedsięwzięć kulturalnych i warsztatów. Instruktorka grup teatralnych. Jako prowadząca warsztaty współpracowała z: Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu, Teatrem Baj Pomorski w Toruniu oraz Śląskim Teatrem Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach. Absolwentka studiów podyplomowych z pedagogiki teatru (prowadzonych we współpracy Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie i Uniwersytetu Warszawskiego), Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży (we wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie) oraz Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych. Absolwentka Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych. W projekcie „Festiwal młodych” jest koordynatorką oraz wychowawczynią, wspomaga integrację oraz proces grupowy.
Muzyk, animator kultury, teatrolog i filmoznawca, montażysta i operator kamery. Specjalista do spraw interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Absolwent teatrologii i filmoznawstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz filmoznawstwa i animacji kultury na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Realizuje warsztaty filmowe oraz muzyczno-dźwiękowe dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych w każdym wieku. W projekcie „Festiwal młodych” prowadzi warsztaty wideoinstalacji.
Aktorka, instruktorka, reżyserka, logopedka. Absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, podyplomowych studiów logopedycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Założycielka teatru i Stowarzyszenia Teatr Agrafka, Teatru Alelale. Współpracuje z Teatrem Lalek Buratino i Teatrem Kameralnym w Bydgoszczy, Teatrem w Grudziądzu i Teatrem Afisz z Torunia, Stowarzyszeniem Twórców i Orędowników Kultury Anima. Realizuje projekty artystyczne. Zdobyła nagrody za monodram „Mamusiu, co to za ptaszek?”. Współtworzy Perspektywy – 9 Hills Festival. W projekcie „Festiwal młodych” prowadzi warsztaty teatralne.
Artysta, grafficiarz. Absolwent grafiki (Uniwersytet Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu) i Międzynarodowej Szkoły Projektowania Ubioru i Kostiumografii Teatralnej (na kierunku projektowanie ubioru). Realizuje warsztaty z zakresu sztuk plastycznych z tworzenia kolaży, grafiki oraz ulicznego street artu. Organizuje jamy graffiti oraz inne wydarzenia związane ze sztuką uliczną. Brał udział w licznych wystawach w Polsce i za granicą (Rosja, Meksyk). Współtwórca Niewidzialnej Ulicy w Poznaniu. Prowadzi wideobloga na platformie YouTube poświęconego sztuce (Człowiek Artysta). W projekcie „Festiwal młodych” prowadzi warsztaty street artu i graffiti.
Specjalistka do spraw sekretariatu i instruktorka zespołu tanecznego Mażoretki w Chełmińskim Domu Kultury. Tancerka, członkini i koordynatorka wydarzeń w Stowarzyszeniu Kulturalnym Puzon. Wychowawczyni półkolonii dla dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym organizowanych przez Europejskie Centrum Wymiany Młodzieży i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmnie. Ukończyła kurs kierownika wypoczynku (SKK School w Warszawie) oraz kurs wychowawcy wypoczynku (Centrum Doskonalenia Nauczycieli Towarzystwa Wiedzy Powszechnej Oddział Regionalny w Bydgoszczy). W projekcie „Festiwal młodych” jest kierowniczką półkolonii.
Młodsza specjalistka do spraw animacji kultury oraz instruktorka tańca w Chełmińskim Domu Kultury, od wielu lat uczestniczka działającej w tej instytucji grupy Mażoretki. Wspiera działania animacyjne, koordynuje pracę Uniwersytetu Dziecięcego. Ukończyła kurs animatora czasu wolnego, kurs pierwszej pomocy i kurs wychowawcy wypoczynku. W projekcie „Festiwal młodych” jest wychowawczynią półkolonii.
Studentka kulturoznawstwa na poziomie magisterskim na Charkowskim Uniwersytecie Narodowym im. Wasyla Karazina i muzealnictwa na specjalności ochrona dóbr kultury na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Absolwentka kulturoznawstwa (licencjat), brała udział w programie edukacyjnym Visual Art and Management of Culture Projekts realizowanym przez Charkowski Uniwersytet Narodowy im. Wasyla Karazina. Fotografka, kuratorka wystaw. Pracowała w Centrum Sztuki Współczesnej Yermilov Centre w Charkowie w Ukrainie oraz Centrum Sztuki Współczesnej Znaki czasu w Toruniu. Z Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury współpracuje od września 2022 roku, inicjując akcje i wydarzenia kulturalne dla społeczności polsko-ukraińskiej. W projekcie „Festiwal młodych” jest asystentką międzykulturową, wspomaga proces integracji grupy.
Studentka filologii germańskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W Ukrainie przez 10 lat zajmowała się tańcem towarzyskim i zdobywała nagrody w swojej kategorii tanecznej. W Toruniu bierze aktywny udział w działaniach kulturalnych i jest ich współautorką (m.in. happening „Klucze od domu”, aukcja charytatywna „Sztuka wsparcia”, z której cały dochód przeznaczony był na pomoc w jej rodzinnym mieście Charkowie). Z Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury współpracuje od września 2022 roku, inicjując akcje i wydarzenia kulturalne dla społeczności polsko-ukraińskiej. W projekcie „Festiwal młodych” jest asystentką międzykulturową, wspomaga proces integracji grupy.
Specjalistka do spraw organizacji imprez i marketingu w Centrum Kultury Dwór Artusa. Absolwentka kulturoznawstwa na specjalizacji cyberkultura na Uniwersytecie Mikołaj Kopernika w Toruniu. Koordynatorka dwóch edycji Toruńskiego Festiwalu Słów oraz Artus Festivalu 2023. Kuratorka Galerii Artus. Fotoreporterka międzynarodowych festiwali teatralnych, koncertów, wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i sportowych. Fotografka w projekcie w ramach Lata w Teatrze w Osieku nad Wisłą w 2022 roku. W projekcie „Festiwal młodych” zajmuje się dokumentacją foto i wideo.