SZTUKA PRZETRWANIA ZABAWY
Projekt „Sztuka przetrwania zabawy” jest wynikiem współpracy Domu Kultury w Strzelnie ze Stowarzyszeniem Ecce Homo. Celem naszych działań jest wzmacnianie łagodnej postawy pełnej empatii i szacunku w komunikacji oraz nawiązanie kontaktu z przyrodą. Las będzie dla nas miejscem, które wesprze procesy samoregulacji, wyciszenie, ładowanie akumulatorów oraz zainspiruje naszą twórczość.
W ramach warsztatów teatralnych skorzystamy z teatru improwizowanego, pantomimy i zajęć z uważności. W warsztatach dźwiękowych zbadamy muzykę naszych przodków. Wykonamy instrumenty muzyczne i skomponujemy własne utwory. Warsztaty plastyczne obejmować będą projektowanie plakatów, tworzenie masek leśnych duchów, malowanie na korze i pniach drzew. Podczas warsztatów uważności na słowa skupimy się na komunikacji interpersonalnej. Będziemy pisać teksty promocyjne i trenować wystąpienia medialne. Warsztaty przyrodnicze pozwolą nam poznać elementy survivalu oraz lokalną florę i faunę. Warsztaty hipoterepeutyczno-jeździeckie umożliwią nam kontakt z końmi ze stadniny, co pozwoli nam obcować z naturą i rozwijać zdolności psychoruchowe.
Chcemy, by udział w projekcie nie tylko dostarczył dzieciom wspaniałych i edukacyjnych zajęć, ale także pomógł im rozwinąć ważne umiejętności społeczne i emocjonalne, które będą miały znaczenie przez całe życie.
fot. Monika Osowicz
3-15 lipca 2023
Stajnia Łąkie – Ośrodek Hipoterapeutyczno-Jeździecki
Łąkie 37A
15.07.2023 godzina 10:00
Stajnia Łąkie – Ośrodek Hipoterapeutyczno-Jeździecki
Łąkie 37A
Hubert Adamski
501 224 021
h.adamski@dkstrzelno.pl
30 osób w wieku 8-14 lat
Specjalista do spraw promocji i imprez oraz animator w Domu Kultury w Strzelnie. Doświadczenie zdobywał m.in. w projektach realizowanych w ramach Lata w teatrze („Artystyczna wioska Emila i Pippi”, „Wyobraźnia czyni cuda”, „Magia w sąsiedztwie”) i innych projektach realizowanych przez Dom Kultury w Strzelnie („MiastoGra”, „Wybryki Kultury”). W 2022 roku odpowiadał za koordynację projektu „RoManga, czyli manga po romańsku” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest koordynatorem projektu „Sztuka przetrwania zabawy” z ramienia Domu Kultury w Strzelnie.
Absolwentka oligofrenopedagogiki oraz resocjalizacji na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Ukończyła podyplomowe studia w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy na kierunku hipoterapia oraz integracja sensoryczna. Przez pięć lat pracowała jako wychowawczyni w Ośrodku Wspierania Dziecka i Rodziny w Inowrocławiu. Obecnie w ramach pracy dla Stowarzyszenia Ecce Homo – prowadzi Żłobek, Stajnię oraz Dom Dziennego Pobytu. Jest instruktorką hipoterapii oraz organizuje półkolonie i obozy jeździeckie. Od 2019 roku prowadzi łącznie 21 klubów seniora oraz klubów młodzieżowych na terenie powiatu mogileńskiego. Jest koordynatorką projektu „Sztuka przetrwania zabawy” z ramienia Stowarzyszenia „Ecce Homo”
Muzyczka flecistka, niezależna twórczyni, edukatorka. Ma ponad 15 lat doświadczenia w nauczaniu. Od 1998 roku prowadzi prywatne sesje instrumentalne. Wykładała i była dyrektorką w najlepszych londyńskich szkołach i uczelniach muzycznych (w tym Access Creative College, gdzie prowadziła zajęcia m.in z technologii muzyki, praktyki zespołowej i sztuk sonicznych). Uważa, że muzyka powinna być zabawą. Ćwiczenie i tworzenie, powinno być pragnieniem, a nie obowiązkiem i stara się zaszczepić ten pozytywny i twórczy sposób podejścia do muzyki i sztuki w innych ludziach. Wierzy, że każdy człowiek jest utalentowanym muzykiem. Gdy edukuje ludzi, widzi siebie w roli mediatorki w ich osobistym procesie odkrywania naturalnych zdolności muzycznych. W projekcie „Sztuka przetrwania zabawy” poprowadzi warsztaty dźwiękowe.
Multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, prowadzi swoją wytwórnię i wydawnictwo muzyczne. Otrzymał wiele nagród w konkursach muzyki solowej i kompozycji, takich jak Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych. Został najlepszym klarnecistą, uzyskując Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Po latach grania muzyki klasycznej wrócił do muzyki jazzowej i bluesowej. Ma ponad 20 lat doświadczenia w nauczaniu. W projekcie „Sztuka przetrwania zabawy” poprowadzi warsztaty dźwiękowe.
Freelancerka, aktorka mim, animatorka kultury, instruktorka teatralna, muzykoterapeutka. Od pięciu lat związana z teatrem ruchu o specjalizacji pantomimicznej. Współpracowała m.in. z Fundacją Pantomima, Małym Teatrem, Teatrem Teatrowo oraz innymi ośrodkami i instytucjami w kraju i za granicą. Po ukończeniu muzykoterapii holistycznej na Uniwersytecie Palackiego w Ołomuńcu w Czechach skupia się na roli, jaką pełni muzyka w teatrze oraz w naszym życiu codziennym. W swojej pracy wykorzystuje grę na tradycyjnych instrumentach. Prowadzi relaksacyjne sesje muzyczne, zajęcia teatralne dla dzieci i młodzieży. W projekcie „Sztuka przetrwania zabawy” poprowadzi warsztaty leśno-teatralne.
Animatorka kultury w Domu Kultury w Strzelnie. Prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży. Artystka samouczka, hobbistycznie zajmuje się tworzeniem portretów. Prowadzi stronę na Instagramie – jej poczynania obserwuje prawie 10 000 osób. Wspierała projekt „RoManga – czyli manga po romańsku”, prowadząc zajęcia plastyczne i pokazując uczestnikom, jak osiągać konkretne rezultaty w swoich pracach oraz z jakich materiałów plastycznych korzystać. W projekcie realizowanym w ramach Lata w teatrze „Magia w sąsiedztwie” pomagała w prowadzeniu zajęć plastycznych dla dzieci. W projekcie „Sztuka przetrwania zabawy” poprowadzi warsztaty plastyczne.
Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W Domu Kultury w Strzelnie prowadzi zajęcia plastyczne. Od 12 lat zajmuje się fotografią. Tworzyła dokumentację fotograficzną wielu publicznych wydarzeń, przedstawień, koncertów i spotkań w Domu Kultury w Strzelnie (m.in. Lato w teatrze, MiastoGra, wydarzenia w ramach programu Domy Kultury+ Inicjatywy Lokalne, Wybryki Kultury). W projekcie „Sztuka przetrwania zabawy” jest odpowiedzialna za przygotowanie dokumentacji fotograficznej.
Muzyk, multiinstrumentalista, absolwent szkoły muzycznej II stopnia (specjalizował się w grze na perkusji). Pracował jako muzyk sesyjny w Cyrku Merano w Norwegii oraz na japońskim statku pasażerskim Assuka II. Instruktor gry na instrumentach: perkusja, klawisze, gitara, gitara basowa. Laureat „Złotej Tarki” na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym w Iławie. Pracował w projektach realizowanym w ramach Lata w teatrze w Domu Kultury w Strzelnie jako kierownik wypoczynku, którą to funkcję powtórzy w tym roku.
Instruktorka jazdy konnej, hipoterapeutka, młodsza ratowniczka wodna, wychowawczyni i opiekunka kolonijna, stażystka w Polskim Związku Łowieckim. Interesuje ją praca z osobami z różnymi niepełnosprawnościami. Podczas pracy z końmi skupia się przede wszystkim na skokach przez przeszkody oraz wszechstronnych konkursach konia wierzchowego. Prowadzi zajęcia hipoterapeutyczne w Stadninie Łąkie. W projekcie „Sztuka przetrwania zabawy” poprowadzi warsztaty hipoterepeutyczno-jeździeckie.
Studentka piątego roku reżyserii teatru lalek we wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Ukończyła teatrologię na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studio pantomimy we Wrocławskim Teatrze Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego. Członkini Studia Nucleus działającego przy Instytucie im. Jerzego Grotowskiego oraz członkini Studia Kalari, w którym trenuje indyjską sztukę walki kalaripayattu. Współzałożycielka Fundacji Pantomima, założycielka grupy pedagogów teatralnych Teatrowo i grupy teatralnej Formalina. Stypendystka Prezydenta Miasta Wrocławia w 2022 roku. W projekcie „Sztuka przetrwania zabawy” poprowadzi warsztaty leśno-teatralne.
Absolwent Wydziału Leśnego na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. W Nadleśnictwie Miradz pracuje jako Specjalista Służby Leśnej do spraw ochrony lasu, w swoich obowiązkach ma również edukację przyrodniczo-leśną i zagospodarowanie turystyczne lasu. Często można go spotkać na imprezach plenerowych, podczas których opowiada o pracy leśnika, przyrodzie i wszystkim tym, co wiąże się z lasem. Jako instruktor harcerski prowadził wielopoziomową drużynę harcerską. Z pasji ogrodnik, który wie, co można zjeść w lesie ze smakiem i nie przypłacić tego bólem brzucha. W projekcie „Sztuka przetrwania zabawy” poprowadzi warsztaty przyrodnicze.
Absolwent technikum w klasie o profilu technik organizacji reklamy. Od siedmiu lat zajmuje się szeroko pojętą fotografią oraz realizacją materiałów wideo. Na co dzień prowadzi firmę fotograficzną, zajmującą się reportażem fotograficznym oraz wideo, tworzeniem spersonalizowanych produktów marketingowych dla firm i wykonywaniem nietuzinkowych sesji fotograficznych. Wielokrotnie podejmował współpracę z instytucjami kultury z naszego regionu. W projekcie „Sztuka przetrwania zabawy” poprowadzi warsztaty uważności na słowa oraz przygotuje dokumentację filmową.