PRZEDMIEŚCIE PRZYSZŁOŚCI
W trakcie działalności naszego teatru zauważyliśmy wśród dzieci i młodzieży z Przedmieścia Oławskiego duże przywiązanie do swojej społeczności i silną tożsamość lokalną. Młodzi jednak nie chcą zostawać przy tym, co zastali. Ich poczucie „bycia stąd” funkcjonuje równolegle z potrzebą wprowadzania zmian. Jaki wpływ na rozwój tego miejsca mogą mieć dzieci? Tego właśnie chcemy dowiedzieć się w tegorocznym projekcie w ramach Lata w teatrze.
Zanurzając się w świat science fiction, poszukamy innowacyjnych i przyszłościowych zmian, które młodzi chcieliby wprowadzić. Będzie nas przede wszystkim interesować problematyka rozwoju i tak zwanego „ulepszania” przestrzeni wokół siebie. Naszymi podstawowymi narzędziami pracy będą elementy pedagogiki teatru, storytellingu, ruchu oraz podstawowe działania ze sztuczną inteligencją i interdyscyplinarne działania artystyczne w przestrzeni dzielnicy. Nauczymy podstawowych zasad obowiązujących w grach wyobraźni, by uczestniczki i uczestnicy projektu mogli wziąć udział w sesjach RPG. W ten sposób poszukamy narzędzi do jasnego komunikowania swoich potrzeb i aktywnego odpowiadania na potrzeby innych. Dzieci będą współtworzyć nie tylko postaci, ale też historie, których rozwój będzie zależny od podejmowanych przez nie decyzji.
10-22 lipca 2023
Centrum Aktywności Lokalnej
ul. Prądzyńskiego 39a, Wrocław
22 lipca 2023
godzina 12.00,
Centrum Aktywności Lokalnej
ul. Prądzyńskiego 39a, Wrocław
Paulina Mikuśkiewicz
793 134 818
paulina.mikuskiewicz@ukladformalny.pl
20 osób w wieku 11-14 lat
Absolwentka wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Stypendystka rektora AST oraz Prezydenta Miasta Wrocławia. Współtwórczyni Teatru Układ Formalny. Brała udział w takich spektaklach tego teatru, jak: „#[+#@!? (Słowo na G)”, „Wszyscy=Bogowie we krwi”, „Czarownice” „Traktat o Androidach: God Hates Poland”„Cicho/Tuxo”. Wraz z Teatrem Klinika Lalek uczestniczyła w wielu międzynarodowych festiwalach teatralnych. Pracowała jako instruktorka teatralna, wychowawczyni w ramach obozów, kolonii i półkolonii.
Absolwent wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie oraz Szkoły Pedagogów Teatru przy Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Od dwóch lat instruktor artystyczny Brave Kids. Nauczyciel sztuki wystąpień publicznych w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach. Współtwórca Teatru Układ Formalny. Wybrany do grona kreatywnych studentów z okazji siedemdziesięciolecia polskiego środowiska akademickiego we Wrocławiu. Wychowawca i instruktor teatralny.
Reżyserka i pedagożka teatru, absolwentka reżyserii dramatu w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie i wiedzy o teatrze w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Zajmuje się reżyserią teatralną oraz pedagogiką teatru, realizuje spektakle dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Reżyserowała w takich teatrach jak Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie, Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Teatr Kubuś w Kielcach, Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatr Miejski w Gliwicach, Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Wielokrotnie pracowała jako instruktorka teatralna oraz wychowawczyni podczas obozów, kolonii, półkolonii i projektów realizowanych w ramach Lata w Teatrze
Absolwent białostockiego Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Przed studiami uczęszczał do Policealnego Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu na specjalizacji pantomima. Od 2021 roku jest członkiem zespołu Teatru Układ Formalny. Prowadzi zajęcia z zakresu teatru formy w prywatnej Szkole Aktorskiej Waligórki. Dwukrotnie pracował przy projektach w ramach Lata w teatrze realizowanych przez Fundację Teatr Latarnia, pełniąc funkcję opiekuna oraz prowadzącego warsztaty teatralne. Poprowadzi podczas półkolonii grę RPG.
Absolwentka wrocławskiego Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Gościnnie występowała m.in. w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu, Teatrze Miejskim w Gliwicach, Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. Pasjonatka polskiego języka migowego i kultury Głuchych. Współtwórczyni i współzałożycielka Teatru Układ Formalny. Można ją zobaczyć m.in. w spektaklach: „Czarownice”, „W siebie wstąpienie”, „Szekspir Fight Show Arena”, „W stronę Słońca”, „Nie karmić potwora”, „Fedra, czyli historia flanelowego wstydu”.
Realizator światła, reżyser oświetlenia oraz początkujący twórca wizualizacji multimedialnych w teatrze. Od 2020 roku na stałe współpracuje z Teatrem Układ Formalny. Jako reżyser oświetlenia oraz twórca wizualizacji zadebiutował przy pracy nad spektaklem „Nie karmić potwora” (reż. Maciej Rabski). Realizator techniczny spektakli „Szekspir Fight Show Arena”, „W siebie wstąpienie”, „Nie karmić potwora”, „A miłości bym nie miał”, „Czarownice”, „Szekspir – r e i n k a r n a c j a”, „#[+#@!? (Słowo na G)”, „W stronę Słońca”, „PustoStan”.
Ukończyła białostocki Wydział Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Zrealizowała spektakle w Teatrze Banialuka w Bielsku-Białej, Wrocławskim Teatrze Lalek, Ave Teatrze w Rzeszowie. Realizowała słuchowiska radiowe, nagrania lektorskie, seriale audio i czytania performatywne. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Kultura w sieci 2020). Od 2022 roku na stałe współpracuje z Teatrem Układ Formalny. Można zobaczyć ją w spektaklach: „Nie karmić potwora” oraz „Czarownice”.
Ukończył aktorstwo na wrocławskim Wydziale Lalkarskim Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Aktor zarówno teatralny, jak i telewizyjny. Współtwórca i jeden z założycieli Teatru Układ Formalny. Brał udział w takich spektaklach tego teatru jak: „Wszyscy=Bogowie we krwi”, „Traktat o Androidach: God Hates Poland”, „Cicho/Tuxo”. Aktualnie można zobaczyć go w następujących spektaklach: „Nie karmić potwora”, „A miłości bym nie miał”, „W stronę Słońca”, „#[+#@!? (Słowo na G)”, „Fedra, czyli historia flanelowego wstydu”. Twórca scenariusza gry RPG w projekcie “Przedmieście przyszłości”.