"CUDZE CHWALICIE, A CZY MARZYCIE?'
Projekt dotyczy marzeń. Chcemy dowiedzieć się, jakie marzenia mają mieszkańcy i mieszkanki Bełżyc i czy w ogóle jeszcze marzą? Czy pamiętają o swoich marzeniach z dzieciństwa – a może już spełnili część z nich? Wspólnie z osobami uczestniczącymi w projekcie wyjdziemy w miasto, żeby porozmawiać ze społecznością lokalną. W każdym wieku marzenia bywają inne, dlatego zapytamy o nie młodych mieszkańców, jak i już dorosłe osoby. Stworzymy mapę zebranych marzeń – od tych bardzo przyziemnych po te najbardziej szalone. Chcemy pokazać, jak ważne są marzenia i realizacja własnych pragnień.
Podczas warsztatów dowiemy się również, o czym marzą sami uczestnicy i uczestniczki. Stworzymy wyjątkowy spektakl, który podsumuje nasze poszukiwania marzeń. Teatr to w końcu przestrzeń, w której możemy pokazać, co by się stało, gdyby spełniły się te marzenia. To także spotkanie i otwieranie się na współdzielenie przestrzeni przez różne osoby. A jednocześnie świetna zabawa, pretekst do spędzenia wolnego czasu w inny sposób, okazja do poznawania ludzi.
17-30 lipca 2023, Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach, ul. Bychawska 4, Zamek w Bełżycach, ul. Zamkowa 30
29 lipca 2023, godzina 20.00, Zamek w Bełżycach, ul. Zamkowa 30
Olga Paździór
609 324 400
olga.pazdzior@wp.pl
25 osób 14-19 lat
Aktor, nauczyciel akademicki, recytator. Od 10 lat trener technik improwizacji scenicznej. Założyciel i dyrektor artystyczny Epicentrum Technik Teatralnych w Akademickim Centrum Kultury i Mediów Chatka Żaka w Lublinie. Współpracuje z teatrem Scena Prapremier InVitro, Teatrem im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie, Teatrem Centralnym w Lublinie, Warsztatami Kultury w Lublinie, neTTheatre, Kompanią Teatr, Teatrem Lalka w Warszawie, Teatrem Pinokio w Łodzi, Teatrem Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Teatrem Groteska w Krakowie. Wielokrotnie zaangażowany jako instruktor w różne projekty realizowane w ramach Lata w Teatrze.
Scenograf, szablonista, rzeźbiarz, muralista, grafik oraz ilustrator i animator. Założyciel Warsztatów Szablonu – jednej z niezależnych inicjatyw artystycznych łączących wiedzę społeczną, urbanistyczną i artystyczną z zakresu sztuki ulicy. Inicjator Laboratorium Kultury i Edukacji Frutti di Mare w Lublinie. Współpracował jako scenograf m.in. z Teatrem Muzycznym w Lublinie, Fundacją Sztukmistrze, Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie. W przeszłości wielokrotnie zaangażowany w realizację projektów w ramach Lata w Teatrze
Aktorka i scenarzystka, absolwentka Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia w Warszawie, doktorantka Szkoły Filmowej w Łodzi. Tworzy scenariusze filmowe, serialowe i teatralne. Od 2015 prowadzi warsztaty literackie i teatralne dla dzieci i młodzieży. Związana z II Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie, Międzynarodowym Liceum im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie oraz Spotkaniami Teatralnymi Zwierciadła. Swoją metodę pracy opiera na analizie tekstu literackiego, rozwijaniu wyobraźni i indywidualnej wrażliwości aktora oraz kształtowaniu świadomości scenicznej. W 2022 roku na platformie Netflix pojawił się film „Parada serc” według jej scenariusza.
Reżyser od ponad 40 lat związany z amatorskim ruchem teatralnym. W latach 80. założył Teatr Zgroza w Wierzchowiskach Starych. W 1987 roku powołał do życia Teatr Nasz w Bełżycach, w ramach którego od 1992 roku organizuje Ogólnopolskie Spotkania Teatralne Scena Dramatyczna, których jest komisarzem. Od 1995 roku. zaangażowany w organizację Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. Od 2005 roku pomysłodawca i prowadzący Festiwalu Wsi Polskiej w Wierzchowiskach. Zaangażowany w realizację projektów „W pogoni odchodzącego świata” (powstał film pod tym samym tytułem), „Bełżycka fujara”, „Z biegiem lat z biegiem wód – tuż za progiem Europa”.
Wokalistka, autorka tekstów, aktorka, nauczycielka emisji głosu, polonistka. Zafascynowana głosem ludzkim we wszelkich jego przejawach. Współzałożycielka trzyosobowej grupy artystycznej Kobiety, Których Nie Ma. Zapraszana do rozmaitych projektów wokalnych i teatralnych ze względu na ciepłą, charakterystyczną barwę głosu i wrażliwość muzyczną.
Doświadczona pedagożka i nauczycielka z ponad trzydziestoletnim stażem. Z wykształcenia magistra wychowania ekologicznego. Ukończyła studia podyplomowe kwalifikacyjne z zakresu nauczania informatyki, przedsiębiorczości, doradztwa zawodowego, rachunkowości i finansów. Specjalizuje się w kreatywnym nauczaniu matematyki. Przez pięć lat prowadziła Centrum Kształcenia na Odległość na Wsi – ta praca pozwalała jej na pełne wykorzystanie wszystkich kwalifikacji pedagogicznych oraz zdobycie doświadczenia w pracy z lokalną społecznością, a w szczególności z ludźmi z niepełnosprawnościami.
Pedagożka z ponad trzydziestopięcioletnim doświadczeniem, nauczycielka nauczania wczesnoszkolnego, logopedka. Jako opiekunka szkolnego koła wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach wspólnie z młodzieżą regularnie uczestniczy w projektach z zakresu ekologii, edukacji, działań społecznych. Koło wspiera schronisko zwierząt oraz hospicjum. Realizowała z młodzieżą w partnerstwie z Fundacją Zamek Bełżyce projekty „Namaluj mnie – Zamek Bełżyce” oraz „Bełżyckie dzieje (się!)” finansowane z programu Bardzo Młoda Kultura.
Od kilku lat jest związana z Fundacją Zamek Bełżyce jako wolontariuszka odpowiedzialna za tworzenie grafiki, scenografii do wydarzeń kulturalnych, koordynowanie wydarzeń oraz zarządzanie młodzieżową przestrzenią artystyczną Bałagan. Ma doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą w wieku 7-15 lat, pracowała jako wychowawczyni kolonijna oraz opiekunka w wakacyjnej świetlicy dla dzieci z Ukrainy. W ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży w projekcie „Akademia Miasto” stworzyła ilustracje do gry edukacyjnej dla miasta Lublin.
Od kilku lat jest wolontariuszką Fundacji Zamek Bełżyce, w której tworzy i koordynuje wydarzenia, jak również koordynuje pracę wolontariuszy, współprowadzi social media. Prowadzi warsztaty w ramach programu dla dzieci z małych miejscowości Projektor. Ma doświadczenie w pracy z młodzieżą. Była wychowawczynią w świetlicy dla dzieci z Ukrainy. Jest animatorką kultury związaną ze Spotkaniami Teatralnymi Zwierciadła W ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 w projekcie „Akademia Miasto” przeprowadziła w szkołach badanie, na podstawie którego powstał informator o Lublinie.
Psycholożka, socjoterapeutka, psychoterapeutka w trakcie szkolenia w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy warsztatowej z młodzieżą w zakresie rozwoju kompetencji społecznych i wsparcia w realizacji własnych inicjatyw.