MY JESTEŚMY...
W lubelskiej dzielnicy Kośminek wiele się zdarzy! Młodzi, zaangażowani ludzie rozpoczną pracę nad manifestem podwórkowym oraz wyruszą w twórczą podróż po Roztoczu! To, co zakwitnie w nich podczas wyjazdu, przywiozą na skwer przy Długiej 31 w Lublinie, gdzie trzy lata temu rozpoczęli wspólnie ze Strefą Dorastania zmieniać swoje otoczenie. W projekcie będą się zajmować tematyką związaną z marzeniami, planami, oczekiwaniami i wyobrażeniami o przyszłości. Skupią się też na tym, jak są odbierani i traktowani przez otaczające je osoby. „My jesteśmy…” to okazja do odkrycia w sobie artystycznej duszy! To szansa, aby powiedzieć sobie „Mam sprawczość w swoich dłoniach”. To rozmowy na tematy, o których nikt na co dzień nie mówi, a także zmierzenie się z szaro-burą rzeczywistością między kamienicami oraz blokami. To też wakacyjne spotkania w plenerze i praca w społeczności.
30 lipca – 13 sierpnia 2023
Zwierzyniec: 30 lipca – 1 sierpnia 2023
Pensjonat Anna
ul. Dębowa 1
Lublin: 2-13 sierpnia 2023
ul. Długa 31
13 sierpnia 2023
godzina 17.00
(miejsce zostanie ustalone w trakcie projektu)
Aleksandra Borzęcka
607 472 953
olaborzecka2@o2.pl
15 osób w wieku 10-18 lat
Studentka socjologii, animatorka lokalnych społeczności (przede wszystkim tych narażonych na wykluczenie społeczne). Nominowana do Nagrody Żurawi – Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Wolontariuszka Roku 2021 Lubelszczyzny. Kobieta Sukcesu Gazety Wyborczej. Trenerka umiejętności społecznych w Centrum Dobrego Wychowania, założycielka i prezeska Fundacji Strefa Dorastania. Była radną Młodzieżowej Rady Miasta Lublin przez okres czterech lat. Techniczka ekonomistka, arteterapeutka, koordynatorka projektów europejskich, miejskich i wojewódzkich. Członkini Rady do spraw Młodzieży przy Narodowej Radzie Rozwoju. Członkini Zespołu do spraw Dzieci i Młodzieży Urzędu Miasta Lublin. Bierze aktywny udział w pracach Lublina jako Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Wieloletnia wolontariuszka w lubelskich świetlicach i organizacjach pozarządowych.
Instruktor zajęć dla młodzieży w Fundacji Strefa Dorastania, animator czasu wolnego oraz pasjonat piłki nożnej.
Studentka prawa, instruktorka zajęć dla młodzieży w Fundacji Strefa Dorastania, koordynatorka projektów.
Animator kultury, arteterapeuta, student pedagogiki specjalnej o specjalności resocjalizacja z socjoterapią na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 2022 roku zatrudniony jako edukator w Galerii Labirynt w Lublinie, w której prowadzi zajęcia z dziećmi, młodzieżą oraz seniorami i seniorkami. Jako streetworker współpracuje z Fundacją Strefa Dorastania – pracuje z dziećmi i młodzieżą zagrożonymi wykluczeniem i niedostosowaniem społecznym. Od 2021 roku jest animatorem wydarzeń edukacyjno-integracyjnych.
Studentka piątego roku animacji kultury oraz absolwentka studiów podyplomowych Arteterapia z elementami psychologii twórczości na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Animatorka kultury, instruktorka tańca w UDS Art Complex oraz pracowniczka Akademickiego Centrum Kultury i Mediów Chatka Żaka w Lublinie. Otrzymała Stypendium Kulturalne Bogdanki, w ramach którego realizowała autorskie wydarzenie „Moda i sztuka w okresie wojny”. Przewodnicząca Studenckiego Koła Naukowo-Artystycznego Pedagogów UMCS. Od lat bierze czynny udział w wydarzeniach kulturalnych, chętnie się włącza w różne działania jako wolontariuszka i współorganizatorka.
Juror Spotkań Teatralnych „Zwierciadła”, aktor lubelskich teatrów studenckich działających przy Akademickim Centrum Kultury i Mediów Chatka Żaka w Lublinie, współpracuje z lubelskimi teatrami amatorskimi.
Studentka ostatniego roku architektury, graficzka Fundacji Strefa Dorastania oraz instruktorka zajęć twórczych dla dzieci i młodzieży.
Studentka ostatniego roku pedagogiki, trenerka umiejętności społecznych, instruktorka zajęć plastycznych dla dzieci w wieku przedszkolnym, wolontariuszka w przedszkolu oraz nauczycielka wspomagająca.