KORZENIE
„Najsilniejsze drzewa to te, których korzenie wbijają się najgłębiej” Virginia Cleo Andrews
O sile rośliny stanowią jej korzenie. Podobnie jest z każdym z nas: przynależność do miejsc, osób i historii przekłada się na to, kim jesteśmy. Skąd jestem? Co mnie ukształtowało? Jak daleko sięgają moje korzenie? Gdzie zapuszczam nowe, własne „pędy”? Tymi pytaniami zajmiemy się wspólnie na warsztatach. Nasze poszukiwania będą przebiegać wielotorowo. Osoby uczestniczące w projekcie przeprowadzą wywiady z członkami rodziny bądź ważnymi dla siebie postaciami, odbędą podróż do ważnych dla siebie miejsc (bliższych i dalszych), odkryją tropy pokoleniowych historii, ale też przeprowadzą sondę uliczną wśród mieszkańców Białołęki.
Drugim obszarem projektu będzie nasze zakorzenienie w naturze. Inspiracją do czułego przyjrzenia się przyrodzie będą dla nas książki „Sekretne życie drzew” oraz „Patyki i badyle”. Podczas finału zaprezentujemy unikatowy pokaz z elementami spaceru performatywnego i happeningu w sąsiadującym z Białołęckim Ośrodkiem Kultury Parku Picassa.
Do udziału w projekcie zapraszamy polską i ukraińską młodzież. Czekają na Was dwa twórcze tygodnie wypełnione warsztatami z doświadczonymi instruktorami.
fot. Alicja Szulc
24 lipca – 4 sierpnia 2023
Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. van Gogha 1
oraz białołęckie plenery
4 sierpnia 2023 | godzina 19.00
plenery przy Białołęckim Ośrodku Kultury (najprawdopodobniej Park Picassa, a w razie niepogody w siedzibie BOK przy ul. van Gogha 1)
Aneta Muczyń
607 380 184
a.muczyn@bok.waw.pl
22 osoby w wieku 13-19 lat
Aktorka, reżyserka, pedagożka teatru, absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Warszawskiej Akademii Teatralnej i Podyplomowych Studiów Zarządzania Kulturą w Strukturach Unii Europejskiej Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Z niezależnym ruchem teatralnym związana od 20 lat. Twórczyni i koordynatorka Białołęckiego Zagłębia Teatralnego, wieloletnia kierowniczka ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych Garderoba. Od 2007 roku związana z Białołęckim Ośrodkiem Kultury, w którym reżyseruje spektakle, tworzy i realizuje wydarzenia kulturalne oraz projekty teatralne i artystyczno-społeczne. Finalistka Warszawskiej Nagrody Edukacyjnej w 2020 roku.
Edukatorka, trenerka rozwoju osobistego i umiejętności interpersonalnych, coachka, terapeutka pracująca w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR), pomysłodawczyni i organizatorka projektów rozwojowych i edukacyjnych skierowanych do kobiet (m.in. projekt o ciałopozytywności „Moje ciało – Twoje ciało”, Festiwal rozwojowy dla Kobiet „Progressteron”). Absolwentka Wydziału Zarządzania w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie (kierunek: psychologia rynku). Od 2019 roku związana z Białołęckim Ośrodkiem Kultury, w którym tworzy i realizuje wydarzenia kulturalne oraz projekty społeczne i edukacyjne.
Aktorka i lektorka. Prowadzi wydarzenia kulturalne dla rodzin (m.in. Smykowizje w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski), Smykofonia oraz Dziecięce Ogrody Muzyczne. Wyreżyserowała teatralizowane koncerty na zamówienie festiwalu Warszawska Jesień: „Pluszaki” (z zespołem Kwadrofonik) i „Lulabaje”. Kuratorka cyklu koncertów dla rodzin z dziećmi Ąsąbąble w Hashtag Lab. Związana ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej i Festiwalem Kino Dzieci. Wielokrotnie prowadziła warsztaty w projektach realizowanych w ramach Lata w teatrze. Absolwentka Akademii Teatralnej im Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Białymstoku.
Wokalistka, autorka muzyki i tekstów, aktorka. Zwyciężczyni konkursu „Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic”. Laureatka nagrody Wydawnictwa I.D. Media Kobieta, która inspiruje 2020. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zrealizowała projekt „Praskie Ballady”, zgłębiając tradycje muzyczne dzielnicy. Od lat działa na niezależnej scenie muzycznej i teatralnej. Angażuje się w szereg projektów kulturalnych i kulturotwórczych. Występowała na prestiżowych scenach w Nowym Jorku, Moskwie, Warszawie, Berlinie i Krakowie. Od 13 lat prowadzi działalność edukacyjną (autorskie warsztaty wokalne „UWOLNIJ GŁOS”).
Reżyserka, edukatorka, aktywistka, producentka i performerka. Założycielka Teatru 59 Minut (Warszawa). Absolwentka Akademii Praktyk Teatralnych Europejskiego Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice” oraz Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie (kierunek operatorski). W 2019 roku pokazywała swój spektakl „Łysa Śpiewaczka” na Fringe Festival w Edynburgu. Liderka artystyczna finałowych pokazów projektu Brave Kids. Od 2020 roku związana z kolektywem Aurora, gdzie współreżyserowała widowisko teatralne „Królowa Śniegu” – spektakl pod patronatem Strajku Kobiet. Prezeska Stowarzyszenia BIURO SZTUKI, w którym realizuje projekty artystyczne, społeczne, edukacyjne, a także filmowe. Współzałożycielka Studium Teatralnego KADR.
Absolwentka psychologii na Chersońskim Uniwersytecie Państwowym oraz choreografii i teorii tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Choreografka i autorka ruchu scenicznego w spektaklach Teatru Nowego w Poznaniu, Wrocławskiego Teatru Współczesnego, Teatru WARSawy, Teatru Polskiego w Bydgoszczy i wielu innych. Laureatka (2007) brązowego medalu podczas Mistrzostw Świata IDO w Niemczech. W 2008 zdobyła srebrny medal World Dance Olympiad w Rosji. Autorka metody mov_improv_ment – połączenia psychologii, improwizacji oraz tańca współczesnego. Od 2021 wykładowczyni UMFC.
Absolwentka Wydziału Sztuk Wizualnych ze specjalizacją animacja w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Zrealizowała kilka autorskich krótkometrażowych projektów filmowych i teledysków, projektuje scenografię, kostiumy i lalki do filmów, spektakli teatralnych oraz performansów.
Pedagożka, pedagożka specjalna, terapeutka z dwudziestodwuletnim stażem, specjalizuje się w pedagogice wczesnoszkolnej i terapii dzieci z niepełnosprawnością i nieharmonijnie rozwijających się. Absolwentka oligofrenopedagogiki w Wyższej Szkole Pedagogicznej Związku Nauczycielstwa Polskiego, pedagogiki korekcyjno-wyrównawczej w Akademii Pedagogiki Specjalnej i edukacji dzieci z reedukacją na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała jako nauczycielka, prowadziła zajęcia teatralne w przedszkolach i szkołach z Fundacją Artystyczną Młyn. Prowadzi terapię pedagogiczną oraz Trening Koncentracji Uwagi. Wieloletnia instruktorka Związku Harcerstwa Polskiego, aktywistka społeczna. Prywatnie jest mamą piątki dzieci.