CZEŚĆ ROBOTY!
Always on, Net Gen, Google Kids czy też iGeneracjo! Wzywamy Was do poważnej rozmowy! Świat coraz szybciej się zmienia, a technologia w zwariowanym tempie wkracza w kolejne obszary naszego życia. Dla nas dorosłych to niezwykłe wyzwanie, nierzadko powodujące zawroty głowy. Jak Wy się w tym odnajdujecie!? Naprawdę wiecie, o co chodzi z tymi wszystkimi ROBOTAMI, BOTAMI, SZTUCZNĄ INTELIGENCJĄ i innymi mechanicznymi konceptami?! Dokąd to wszystko zmierza?
Podczas warsztatów zagłębimy się w świat robotów – tych, które wyobrażał sobie w przeszłości Stanisław Lem i tych współczesnych, z którymi dzisiejsze dzieci i młodzież obcują każdego dnia. W stworzonym przez nas Laboratorium na łące będziemy prowadzić nasze artystyczne badania w ramach pracowni Cybermechaniki, Futurystyki i Robotyzacji. Kto wie, dokąd nas to doprowadzi…
fot. Aleksandra Stańczak
24 lipca – 6 sierpnia 2023
Baza na łące w Zambskach Kościelnych
5 sierpnia 2023 godzina 19:00 (miejsce pokazu zostanie ustalone w trakcie projektu)
Katarzyna Świdnicka-Karbasi
691 740 855
kswidnickaa@gmail.com
40 osób od 6 roku życia
Psycholożka, pedagożka teatru, aktorka, edukatorka, arteterapeutka. Pracuje w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, gdzie prowadzi cykliczne zajęcia. Jako kuratorka zrealizowała wspólnie z osobami w spektrum autyzmu wystawę „Ten pokój chce”. Absolwentka „Szkoły Patrzenia” – projektu dotyczącego edukacji wizualnej. Ukończyła kurs Społeczne Ekologie Włączające. Jako pedagożka teatru współpracowała z Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrem Dzieci Zagłębia w Będzinie, Śląskim Teatrem Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach, Lubuskim Teatrem w Zielonej Górze oraz Teatrem 21. W projekcie „Cześć ROBOTY!” jest instruktorką warsztatów teatralnych i scenograficznych.
Teolożka, pedagożka teatru i nauczycielka. Instruktorka warsztatów teatralnych między innymi w projektach Forum Dobrych Praktyk i Praskie Partnerstwa Pedagogiczno-Teatralne. Reżyserka grupy teatralnej Manufaktura Myśli. Uczestniczka wielu warsztatów aktorskich oraz instruktorskich organizowanych między innymi przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, Instytut im. Grotowskiego we Wrocławiu, Fundację DramaWay, Warszawskie Centrum Pantomimy, Centrum Edukacji Teatralnej w Krakowie oraz Akademię Sztuki i Kultury w Warszawie. W projekcie „Cześć ROBOTY!” jest instruktorką warsztatów teatralnych.
Tancerz break dance od 23 lat, reprezentował Polskę między innymi w Ameryce, Korei Południowej, w Afryce oraz w wielu państwach w Europie. Instruktor tańca i twórca pokazów powarsztatowych w miejscach takich jak Monar Babigoszcz (siedem lat współpracy), Brave Kids (10 lat współpracy), domy dziecka współpracujące z Fundacją Twoja Pasja (pięć lat współpracy). Od czterech lat prowadzi firmę, w ramach której pomaga innym przedsiębiorstwom, zespołom muzycznym, artystom, organizacjom i fundacjom w komunikowaniu ich przekazu i pozyskiwaniu klientów, darczyńców, słuchaczy oraz partnerów do współpracy. W projekcie „Cześć ROBOTY!” jest instruktorem warsztatów tanecznych.
Programista komputerowy i muzyk pochodzący z Iranu. Przez wiele lat mieszkał w Węgrzech i prowadził własną firmę programistyczną oraz zespół muzyczny Roozane Blues. W latach 2015-2020 był aktywnym członkiem przestrzeni wielokulturowej MiraDoor w Budapeszcie – organizował koncerty oraz jam session. Jest miłośnikiem muzycznych eksperymentów, aktualnie uczy gry na gitarze, informatyki oraz robotyki. W projekcie „Cześć ROBOTY!” jest instruktorem warsztatów programowania i robotyki.
Pedagożka teatru, edukatorka edukacji globalnej. Prowadzi firmę English & Art. Instruktorka warsztatów w ramach projektów Lata w teatrze w Zambskach Kościelnych w latach 2017-2022 oraz w Gruszkach w 2022 roku. Prowadziła szkolenie z alternatywnych form edukacji oraz warsztaty teatru fizycznego w szkole alternatywnej Abhivyakti w organizacji Avani Kumaon w Indiach. W latach 2019-2020 prowadziła wielokulturową przestrzeń otwartą MiraDoor w Budapeszcie, gdzie była odpowiedzialna za koordynację projektów społecznych. W latach 2016–2018 koordynowała program liderów projektu Brave Kids. W projekcie „Cześć ROBOTY!” jest koordynatorką oraz zajmuje się opieką pedagogiczną.
Studentka zarządzania w Wyższej Szkole Zarządzania w Nowym Sączu. Jej plany zawodowe wiążą się z pracą event menadżerki. Była wolontariuszką projektów realizowanych w ramach Lata w teatrze w Zambskach Kościelnych w latach 2021-2022 podczas których pełniła funkcje: asystentki koordynatora, instruktorki warsztatów scenograficznych oraz odpowiadała za prowadzenie profilu wydarzenia na platformach Facebook i Instagram. Chce prowadzić własny profil na portalu TikTok. W projekcie „Cześć ROBOTY!” jest instruktorką warsztatów scenograficznych oraz koordynatorką wolontariatu.
Mieszkanka Zambsk Kościelnych. Stażystka lokalnego przedszkola na stanowisku pomoc nauczyciela wychowania przedszkolnego w grupie trzylatków. Pełniła funkcję opieki pedagogicznej w ramach projektów realizowanych w ramach Lata w teatrze w Zambskach Kościelnych w latach 2021-2022, była wolontariuszką projektów organizowanych w latach 2018-2019 (odpowiadała za opiekę nad uczestnikami projektu w czasie wolnym oraz pomoc w zadaniach organizacyjnych). W wolnym czasie pogłębia widzę na temat animacji pracy w grupie. W projekcie „Cześć ROBOTY!” jest instruktorką Ekipy WALL.E’go.