MAŁO NAS
Projekt „Mało nas” zakłada realizację działań artystycznych o charakterze integracyjnym dla trzech grup dzieci – osób pochodzenia ukraińskiego (które przyjechały do Polski po 24.02.2022 roku ), osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz osób sprawnych. Tytułowa fraza to fragment zdania z popularnej niegdyś zabawy dla dzieci – „Mało nas do pieczenia chleba”. To właśnie wokół zabaw chcielibyśmy osadzić tegoroczną edycję. Zabawa to doskonałe narzędzie do naturalnej integracji dzieci. Umożliwia aktywne zdobywanie indywidualnych i zespołowych doświadczeń przez rozwiązywanie trudności komunikacyjnych i asymilacyjnych. Celem projektu jest zainspirowanie uczestników do twórczego i kreatywnego działania, odkrywania oraz rozwijania swoich pasji, jak również poznania innego środowiska. Zabawa, grupa rówieśnicza i poznawane – a zarazem oswajane – podwórko pozwolą na zbudowanie swojego dziecięcego bezpiecznego świata. Realizacja działań warsztatowych będzie skupiona na metodach aktywizujących – z naciskiem na zabawę jako czynnik rozbudzający naturalną ciekawość, angażujący zarówno umysł, jak i emocje.
fot. Paweł Sadowski i Angelina Kreft
10-22 lipca 2023
Ośrodek Teatralny Rondo w Słupsku , ul. Niedziałkowskiego 5a
21 lipca 2023 godzina 17.00
Kulturalne Podwórko
ul. Krasińskiego 15, Słupsk
Agata Pietruszewska, Agata Andrzejczuk
512 468 434
a.pietruszewska@sok.slupsk.pl
26 osób w wieku 7-10 lat
Absolwentka Donieckiej Wyższej Szkoły Kultury na kierunku reżyseria oraz Charkowskiej Akademii Kultury na kierunku reżyseria estrady i uroczystości. Pełniła funkcję dyrektorki artystycznej Pałacu Kultury Młodzież w Mariupolu, głównej administratorki Charkowskiego Teatru dla Dzieci i Młodzieży, kierowniczki artystycznej Pałacu Kultury im. Tarasa Szewczenki, zastępczyni dyrektora do spraw artystycznych Pałacu Kultury w Makiejewce, ierowniczki Wydziału Kultury i Edukacji w Urzędzie Miasta w Mariupolu. Współpracowała z Miejskim Teatrem Miniatura w Gdańsku. Instruktorka teatralna w Tczewskim Centrum Kultury i Sztuki.
Instrumentalistka, wokalistka i animatorka kultury. Współpracuje z ośrodkami kultury, prowadząc warsztaty umuzykalniające oparte na autorskim programie. Prezeska Stowarzyszenia Michalove zajmującego się propagowaniem edukacji artystycznej na terenach wiejskich. Organizatorka warsztatów śpiewaczych, warsztatów muzycznych dla dzieci, warsztatów pieśni ukraińskich. Jest śpiewaczką i akordeonistką w zespole Michalove. Niedawno razem z zespołem wydała płytę z ukraińskimi pieśniami zatytułowaną „Rano”. Aktualnie jest studentką kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Pomorskim w Słupsku.
Absolwentka Wydziału Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu (fakultet z ceramiki). Ilustratorka i graficzka. Jej prace zostały nagrodzone w prestiżowych konkursach, takich jak Red Dot Design Award czy European Newspaper Award. Współpracowała z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, Teatrem Szekspirowskim, Teatrem w Oknie w Gdańsku. W 2022 roku ukończyła Pedagogiczne Studia Podyplomowe w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy i rozpoczęła pracę w Rękodzielni Słupskiego Ośrodka Kultury jako instruktorka ceramiki i rękodzieła.
Ukraińska rękodzielniczka, pracująca w Rękodzielni Słupskiego Ośrodka Kultury na stanowisku instruktorki. Autorka scenografii do spektakli (m.in. „Bursztynowa Wróżka”, „Maanam Barokowo” ). Zaangażowana w organizację Festiwalu Kultury Wschodniosłowiańskiej – Dni Kultury Ukraińskiej, podczas którego prowadziła warsztaty ukraińskiego rękodzieła. Instruktorka zajęć artystycznych w projekcie „Do dzieła!”. Prowadzi warsztaty kreatywne w świetlicy dla dzieci ukraińskich w Ośrodku Teatralnym Rondo.
Oligofrenopedagożka, nauczycielka muzyki, plastyki i arteterapii w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. UNICEF w Słupsku. Instruktorka teatralna w Ośrodku Teatralnym Rondo, w którym prowadzi grupy Dzieciaki zza kurtyny i Teatr Osobliwy (członkami tej drugiej są osoby z niepełnosprawnością intelektualną). Trzy razy pełniła rolę opiekunki pedagogicznej podczas realizacji projektów w ramach Lata w teatrze, dwa razy równocześnie współkoordynowała projekt. Prowadzi autorskie zajęcia animacyjne, warsztaty teatralne i artystyczne dla dzieci od wieku przedszkolnego do licealnego.
Instruktorka edukacji teatralnej i kulturalnej w Ośrodku Teatralnym Rondo, animatorka kultury i organizatorka wydarzeń. W latach 2017-2020 była specjalistką do spraw promocji i edukacji w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku. Dotychczas trzykrotnie zaangażowana w realizację projektów w ramach Lata w teatrze (jako instruktorka, koordynatorka i opiekunka pedagogiczna). Wiceprezeska Stowarzyszenia Kulturalny Punkt Zapalny, realizującego działania z zakresu edukacji kulturalnej. Uczestniczka programu Partnerzy Teatroteki Szkolnej w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Członkini Słupskiej Rady Kultury.
Kierowniczka Ośrodka Teatralnego Rondo, animatorka kultury, instruktorka teatralna. Związana z Teatrem Rondo od najmłodszych lat – początkowo jako uczestniczka zajęć teatralnych, później jako prowadząca grupy dziecięce i młodzieżowe. Zdobywała nagrody instruktorskie na festiwalach i przeglądach teatralnych. Od dziewięciu lat współorganizuje półkolonie w Słupskim Ośrodku Kultury, pełniąc funkcję wychowawczyni lub kierowniczki wypoczynku. Organizuje festiwale, pokazy i przeglądy teatralne. Od 2012 roku jest komisarzynią Międzynarodowego Konkursu Interpretacji Dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza „Witkacy pod strzechy”.