„TU, A MOŻE GDZIEŚ"
Artystyczne warsztaty i teatralne działania z dziećmi będą dla nas przede wszystkim podróżą po kartach książki Suvi-Tuuli Junttili „Tu, a może gdzieś… (czyli niesamowite przygody nakrętki, haczyka, kapsla i starej śrubki)”. To metaforyczna historią o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi, piękna, graficzna opowieść o wyobraźni, niezwykłej sile i odwadze. Przygody bohaterów książki staną się dla nas pretekstem do przeprowadzenia dla uczestników zajęć z zakresu animacji przedmiotu, teatru lalkowego, scenografii. Będą też punktem wyjścia do filozoficznych rozważań na temat przynależności do grupy, miejsca, z którego pochodzimy, odkrywania jego potencjału i dostrzegania własnych zasobów. Zastanowimy się, co możemy czerpać z naszej wsi, ale też, jaki może być nasz wkład w tworzenie, funkcjonowanie i rozwój lokalnej społeczności.
31 lipca – 13 sierpnia 2023
Dom Kultury w Kotlinie, ul. Powstańców Wielkopolskich 3A
Happening
5 sierpnia 2023 godzina 10.00
Targowisko w Kotlinie
ul. Rymarkiewicza
Pokaz finałowy
12 sierpnia 2023 godzina 18.00
Glinianki – Łowisko Koła Polskiego Związku Wędkarskiego Karaś
ul. 15 sierpnia, Kotlin
Marzena Kowalewska
722 053 088
kotlinasztuki@gmail.com
30 osób w wieku 8-12 lat
Absolwentka wiedzy o teatrze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Studentka poradnictwa i pomocy psychopedagogicznej na UAM. Założycielka i przedstawicielka Stowarzyszenia Kotlina Sztuki. Koordynatorka, instruktorka i pomysłodawczyni projektu realizowanego w ramach Lata w teatrze w 2022 roku w Kotlinie z ramienia Fundacji Teatr Przypadków Feralnych. W tegorocznej edycji będzie główną opiekunką artystyczną grupy i wsparciem merytorycznym podczas przygotowywania pokazu finałowego. Poprowadzi zajęcia socjoterapeutyczne, psychopedagogiczne, dramaturgiczne i z podstaw improwizacji.
Magistra edukacji elementarnej i terapii pedagogicznej na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od ośmiu lat zaangażowana w wolontariat w Domu Kultury w Kotlinie. W 2022 roku opiekunka pedagogiczna i wsparcie merytoryczne w projekcie realizowanym w ramach Lata w teatrze w Kotlinie. Na co dzień wychowawczyni grupy przedszkolnej w Ligocie. Zajmuje się facepaintingiem i bodypaintingiem. W projekcie „Tu, a może gdzieś” jako terapeutka pedagogiczna będzie prowadzić kreatywne i artystyczne zajęcia socjoterapeutyczne dla uczestników.
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, sędzini Polskiego Związku Tańca Freestyle, instruktorka hip hop, tańca towarzyskiego oraz sportowego. Prowadzi zajęcia dla dziećmi (od drugiego i trzeciego roku życia), młodzieży i dorosłych. Prowadzi Studio Kreacji Ruchu, którego filie działają m.in. w Jarocinie i Kaliszu. W projekcie „Tu, a może gdzieś” będzie instruktorką zajęć ruchowych, tanecznych, warsztatów poświęconych różnym metodom pracy z ciałem i emocjami.
Muzyk, wokalista. Absolwent edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (oddział w Kaliszu). Prowadzi grupowe i indywidualnych zajęcia umuzykalniające dla dzieci i młodzieży w szkole Talent Studio w Kaliszu. Na Lecie w teatrze w Kotlinie poprowadzi warsztaty pracy z głosem oraz tworzenia własnych instrumentów perkusyjnych.
Absolwentka wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Stypendystka rektora AST oraz Prezydenta Miasta Wrocławia. Współtwórczyni Teatru Układ Formalny. Brała udział w takich spektaklach tego teatru jak: „#[+#@!? (Słowo na G)”, „Wszyscy=Bogowie we krwi”, „Czarownice” „Traktat o Androidach God Hates Poland”„Cicho/Tuxo”. Wraz z Teatrem Klinika Lalek uczestniczyła w wielu międzynarodowych festiwalach teatralnych. W projekcie „Tu, a może gdzieś” poprowadzi zajęcia z aktorstwa oraz teatru lalkowego.
Absolwent Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Przed studiami w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza uczęszczał do Policealnego Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu (specjalizacja pantomima). Od 2021 roku członek zespołu Teatru Układ Formalny z Wrocławia. Dwukrotny stypendysta Prezydenta Miasta Białegostoku w kategorii Młodzi twórcy oraz laureat Stypendium Artystycznego Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego. Od 2020 roku pracuje jako prowadzący zajęcia z zakresu Teatru Formy w prywatnej Szkole Aktorskiej Waligórki. Dwukrotnie prowadził warsztaty teatralne w projektach realizowanych przez Fundację Teatr Latarnia w ramach Lata w teatrze. W projekcie „Tu, a może gdzieś” poprowadzi zajęcia z aktorstwa oraz teatru lalkowego.
Absolwent aktorstwa na wrocławskim Wydziale Lalkarskim Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Aktor zarówno teatralny, jak i telewizyjny. Współtwórca i jeden z założycieli Teatru Układ Formalny. Brał udział w takich spektaklach tego teatru jak: „Wszyscy=Bogowie we krwi”, „Traktat o Androidach: God Hates Poland”, „Cicho/Tuxo”. Aktualnie można zobaczyć go w następujących spektaklach: „Fedra, czyli historia flanelowego wstydu”, „Nie karmić potwora”, „A miłości bym nie miał”, „W stronę Słońca”, „#[+#@!? (Słowo na G)”. W projekcie „Tu, a może gdzieś” poprowadzi zajęcia z aktorstwa oraz teatru lalkowego.
Ukończyła studia na kierunku psychologia kliniczna na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży, dyplomowana socjoterapeutka. Prowadzi prywatną Pracownię Psychologiczną Spokojna Głowa w Jarocinie. W trakcie Lata w teatrze w Kotlinie udzielać będzie indywidualnego i grupowego wsparcia uczestnikom oraz poprowadzi zajęcia socjoterapeutyczne z opiekunami dzieci.