Łukta co chceta!
Dzieci biorące udział w projekcie stworzą alternatywną wizję Łukty – miejscowości, w której żyją. Ustalą własne zasady wynikające z ich potrzeb. W pierwszych dniach zajęć stworzą mapę Łukty i okolic, zaznaczą na niej swoje ulubione miejsca. Mapa zmieni się w nasz plan podróży – będzie też notatnikiem z naszych wypraw (po każdej wzbogacimy ją o nowe elementy). Każdego dnia grupa sama zdecyduje, jaki kierunek przybiorą działania, a jedyną strategią będzie: „Pokaż nam swoje miejsce i odkryjmy wspólnie, co możemy tu robić!”. Poszukamy działań, do których możemy zapraszać też inne osoby – będziemy otwarci na wszelkie formy wyrazu. Część efektów twórczej pracy pozostanie w miejscach działań – będziemy mogli do nich wrócić w kolejnych dniach – a część zostanie zabrana do rozbudowywania performatywnej mapy Łukty. Chcemy, aby te działania pozwoliły dorosłym mieszkańcom i mieszkankom Łukty poznać prawdziwe pragnienia i potrzeby dzieci z naszej miejscowości.
2-15 lipca 2024
Gminny Ośrodek Kultury w Łukcie
14 lipca 2024 (pora pokazu zostanie ustalona w trakcie realizacji projektu)
Gminny Ośrodek Kultury w Łukcie.
Anna Czubkowska
896 466 464
gok@goklukta.pl
24 osoby w wieku od 7 do 14 lat
Absolwent Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi, doktor sztuki teatralnej. Aktor Workcenter Jerzego Grotowskiego w Pontederze (1994-99). Wykładał w łódzkiej Szkole Filmowej oraz w Studium Aktorskim im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie. Współpracował z wieloma teatrami w Polsce i zagranicą (Włochy, Francja).Od 2003 roku współpracuje ze Stowarzyszeniem Tratwa w Olsztynie, realizując na Warmii i Mazurach autorskie projekty wykorzystujące działania performatywne jako narzędzia do pracy edukacyjnej.
Aktorka, pedagożka. Absolwentka Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie oraz logopedii ogólnej i klinicznej na Uniwersytecie Warszawskim. Jako aktorka współpracowała z teatrami: im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Nowym w Krakowie oraz Instytutem Teatralnym w Warszawie. W 2019 roku jako instruktorka teatralna współpracowała z Polskim Instytutem Edukacji Pozaszkolnej, prowadząc półkolonię w ramach programu Planeta Warszawa. Prowadzi zajęcia dramy dla dzieci z pięciu warszawskich szkół podstawowych. Aktualnie studiuje sztuki społeczne w Instytucie Kultury Polskiej w Warszawie.
Pracownica Gminnego Ośrodka Kultury w Łukcie, menadżerka kina, instruktorka sztuki filmowej. Animatorka, koordynatorka wielu projektów dziecięcych i młodzieżowych związanych ze sztuką filmową i fotografią. Główna organizatorka i koordynatorka corocznego festynu z okazji Dnia Dziecka. Jako pracownica GOK odpowiedzialna jest za dokumentację filmową i fotograficzną działań ośrodka.
Malarka. Pracownica Gminnego Ośrodka Kultury w Łukcie, prowadzi stałe zajęcia plastyczne i rękodzielnicze. W latach 2019-2021 prowadziła projekty młodzieżowe w dziedzinie edukacji kulturowej w ramach programu Bardzo Młoda Kultura, m.in.: „Rękodzieło na Mazurach” zrealizowany w GOK ze Stowarzyszeniem ISĄG. Jej wielką pasją jest popularyzowanie sztuki i kultury ludowej Warmii i Mazur.
Informatyk. Pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Łukcie – prowadzi stałe zajęcia w pracowni nowych mediów. Organizuje i prowadzi zajęcia z gier planszowych dla dzieci i młodzieży, a także turnieje szachowe. Twórca vloga „Twórcze osoby, które znam” realizowanego w ramach projektu „Rękodzieło na Mazurach”. Wraz z Joanną Szymańską odpowiedzialny za dokumentację filmową i fotograficzną GOK-u w Łukcie.
Prezeska Stowarzyszenia ISĄG. Ma wieloletnie doświadczenie w pisaniu i realizacji projektów unijnych i ministerialnych (Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Narodowe Centrum Kultury). Animatorka zajęć z dziećmi
Dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Łukcie. Organizuje wydarzenia i imprezy kulturalne. Skutecznie pozyskuje środki na działalność, pisząc projekty.