Wielogłosy
Skupimy się na odkrywaniu historii Konstantynowa. Spotkania z mieszkańcami, lokalnymi muzykami i artystami staną się inspiracją dla warsztatów teatralnych, plastycznych, muzycznych i fotograficznych. Zabawa w tworzenie i odkrywanie będzie fundamentem naszej pracy.
Rozpoczniemy od spotkania integracyjnego, podczas którego ustalimy zasady i przygotujemy narzędzia do ewaluacji naszych działań. Następnie zastanowimy się, co oznacza pierwotna nazwa miejscowości: Kozierady. Będziemy słuchać opowieści osób uczestniczących oraz historii mieszkańców i mieszkanek, zbierać teksty piosenek oraz poznawać tradycje regionu. Wszystko to przełożymy na język sztuki. Mamy nadzieję, że praca nad projektem stanie się nie tylko podróżą przez historię i kulturę Konstantynowa, ale także inspirującą zabawą w tworzenie i odkrywanie swojego miejsca na ziemi.
fot. Irka Wypych / Agnieszka Oksiuta
24 czerwca – 7 lipca 2024
Szkoła Podstawowa w Konstantynowie
6 lipca 2024 | godz. 18:00
Sala widowiskowa Gminnego Centrum Kultury w Konstantynowie
ul. Piłsudskiego 4, 21-543 Konstantynów
Ilona Niewęgłowska
516 096 707
kultura@gckkonstantynow.pl
25 osób w wieku 6-15 lat
Dyrektorka Gminnego Centrum Kultury w Konstantynowie, instruktorka Związku Harcerstwa Polskiego. Ukończyła studia na kierunkach: informatyka, zarządzanie, rachunkowość i zarządzanie kulturą. Realizowała projekty w ramach działań realizowanych przez Narodowe Centrum Kultury, Fundację Świętego Mikołaja, Fundację Wspierania Zrównoważonego Rozwoju i Lubelski Urząd Marszałkowski, Fundację PFR, Biuro „Niepodległa”, Fundację LOTTO. Jest członkinią Koła Gospodyń Wiejskich.
Instruktorka plastyki. Absolwentka Akademii Podlaskiej w Siedlcach na kierunku pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Ukończyła kursy związane z edukacją artystyczną, projektowaniem i tworzeniem stron internetowych i gier mobilnych, a także z organizacją wycieczek oraz wypoczynku. Prowadzi zajęcia plastyczne i rękodzielnicze z dziećmi i dorosłymi, zna wiele technik rękodzielniczych (m.in. makrama, rysunek, malarstwo, string-art, quilling). Członkini Koła Gospodyń Wiejskich.
Prowadzi zajęcia z dziećmi (także podczas realizowanych projektów w Gminnym Centrum Kultury w Konstantynowie). Ukończyła kursy: związane z organizacją wypoczynku i wycieczek oraz z podstaw plastyki sensorycznej. Rękodzielniczka z zamiłowania (florystyka, makrama, bibułkarstwo).
Psycholożka, pedagożka teatru, edukatorka, arteterapeutka. Aktualnie pracuje w Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, gdzie odpowiada za produkcję Biennale Sztuki dla Dziecka. Jako edukatorka prowadziła w Centrum Sztuki Współczesnej W Warszawie warsztaty i spotkania z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Jako kuratorka zrealizowała z dorosłymi osobami w spektrum autyzmu wystawę „Ten pokój chce”. Absolwentka „Szkoły Patrzenia” – projektu dotyczącego edukacji wizualnej. Ukończyła kurs Społecznej Edukacji Włączającej w ramach programu Erasmus. Ma doświadczenie w pracy z lokalnymi społecznościami. Jako pedagożka teatru współpracowała z Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrem Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie, Teatrem Ateneum w Katowicach, Lubuskim Teatrem w Zielonej Górze, Teatrem 21.
Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Lublinie, filologii polskiej ze specjalnością teatrologiczną na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz studiów podyplomowych pedagogika teatru na Uniwersytecie Warszawskim. Przez 10 lat współpracowała jako aktorka z Teatrem Kameralnym w Lublinie. Ma na swoim koncie współpracę także z innymi lubelskimi inicjatywami teatralnymi: neTTheatre, Czytelnia Dramatu, Teatr Spichlerz. Współzałożycielka Fundacji Przepływy, członkini Związku Artystów Scen Polskich. Uwielbia śpiewanie, taniec oraz czytanie.
Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Z zamiłowania tanecznica, a z zawodu serwisantka harmonii i akordeonów. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2007). W 2008 dołączyła do grupy rekonstruktorów harmonii w Lublinie, co zaowocowało zbudowaniem kilku instrumentów języczkowych. Przez lata związana z różnymi stowarzyszeniami krzewiącymi muzykę tradycyjną – współorganizowała kilka taborów (festiwali muzyki tradycyjnej), prowadziła warsztaty taneczne i instrumentalne, zabawy, wesela, zajęcia dla dzieci, młodzieży, seniorów, grała na potańcówkach, wydarzeniach kulturalnych, weselach. Współpracowała z teatrami, tworząc warstwę dźwiękową spektakli, tańcząc, prowadząc warsztaty.
Teolożka, pedagożka teatru i nauczycielka. Współzałożycielka Fundacji Przepływy. Stypendystka programu OFF Polska. Autorka i reżyserka sztuki „Rozmowy na skraju puszczy”. Założycielka i reżyserka grupy teatralnej Manufaktura Myśli. Instruktorka projektu „Praskie partnerstwa pedagogiczno-teatralne”. Od ponad 20 lat organizuje warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, Prowadziła warsztaty teatralne w Teatrze Baj w Warszawie i Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu. Uczestniczka wielu warsztatów aktorskich oraz instruktorskich organizowanych między innymi przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Fundację DramaWay, Warszawskie Centrum Pantomimy, Centrum Edukacji Teatralnej w Krakowie.