Robimy święto młodzieży!
Chcemy wypełnić nasz wspólny czas radowaniem się, stawianiem na młodzież i jej pomysły. Wywołamy twórczy zamęt, którego pozytywna atmosfera rozleje się na całą gminę! Mamy nadzieję, że dzięki tym działaniom społeczność Białych Błot dostrzeże potencjał młodych.
Podczas warsztatów wideoinstalacji sprawdzimy, jak świadomie oddziaływać na publiczność i tworzyć wideoinstalacje na różnych obiektach, płaszczyznach i materiałach. Warsztaty teatralne oprzemy na zadaniach improwizacyjnych. Zrealizujemy działania performatywne w przestrzeni, by poczuć się w niej bezpiecznie. Formą medytacji i relaksu będą warsztaty ceramiczne. Częste spacery inspiracyjne pomogą nam zaprojektować mapę miejsc przyjaznych młodzieży z Białych Błot i okolic. Wspólne posiłki i cieszenie się sobą podczas chwil relaksu na łonie natury i przy ognisku zbuduje w nas poczucie dobrostanu i wspólnoty.
fot. Ola Matuszewska / Robert Woźniak
24 czerwca-6 lipca 2024
Gminne Centrum Kultury w Białych Błotach
ul. Czysta 1A (wejście od ul. Gronowej), Białe Błota
6 lipca 2024 | [godzina i miejsce pokazu zostaną ustalone razem z młodzieżą podczas realizacji projektu]
Agnieszka Zakrzewska (WOAK Toruń)
605 855 365
agnieszka.zakrzewska@woak.torun.pl
Natasza Czerwińska (GCK w Białych Błotach)
n.czerwinska@kultura.bialeblota.pl
20 osób w wieku 12-15 lat
Pedagożka teatru, animatorka kultury, trenerka. Specjalistka do spraw animacji kultury w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Współpracowała z: Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu, Teatrem Baj Pomorski w Toruniu oraz Śląskim Teatrem Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach. Absolwentka studiów podyplomowych Pedagogika Teatru (Uniwersytet Warszawski), Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży (we wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie ) oraz Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych. Absolwentka Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych. W projekcie „Robimy święto młodzieży!” jest koordynatorką, wspomaga integrację oraz proces grupowy.
Archeolożka, instruktorka do spraw organizacyjno-programowych w Gminnym Centrum Kultury Białe Błota. Organizatorka spotkań autorskich w Bydgoszczy. Czynnie promuje czytelnictwo (m.in. przez akcje boockrossingowe, pomoc w realizacji festiwalu literatury „Przeczytani”). Autorka i koordynatorka projektu „Dzieci Kapitana Nemo” dofinansowanego przez Fundację BGK. Pomysłodawczyni i koordynatorka projektu „Odmieniamy NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ”. W projekcie „Robimy święto młodzieży!” jest koordynatorką zadania. Odpowiada za promocję, a także za współpracę z mediami, partnerami i sponsorami projektu. Poprowadzi warsztaty ceramiki.
Muzyk, animator kultury, teatrolog i filmoznawca, montażysta i operator kamery. Specjalista do spraw animacji kultury w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Absolwent teatrologii i filmoznawstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz filmoznawstwa i animacji kultury na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Realizuje warsztaty filmowe oraz muzyczno-dźwiękowe dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych w każdym wieku. W projekcie „Robimy święto młodzieży!” prowadzi warsztaty wideoinstalacji.
Specjalistka do spraw animacji kultury w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Od lat udziela się w amatorskich teatrach. Przez dwa lata należała do Młodego Teatru, aktualnie prowadzi warsztaty teatralne dla tej właśnie grupy. Prowadzi warsztaty teatralne w szkołach podstawowych i ponadgimnazjalnych. Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych w Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Toruniu, studentka kulturoznawstwa drugiego stopnia. W projekcie „Robimy święto młodzieży!” prowadzi warsztaty teatralne oraz integrację.
Reżyser i pedagog. Doktor sztuki. W latach 2017-2021 zastępca dyrektora do spraw artystycznych w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu. Wyreżyserował 25 spektakli teatralnych. Ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie i Szkołę Wajdy. Instruktor dramy po trzystopniowym kursie pod kierunkiem Ośrodka Assitej oraz Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki. Pedagog z uprawnieniami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Prowadzi warsztaty autorską metodą przy wykorzystaniu narzędzi teatralnych w różnych środowiskach. W projekcie „Robimy święto młodzieży!” prowadzi warsztaty teatralne.
Pedagożka. Pracowała z dziećmi i młodzieżą. Obecnie na emeryturze pracuje jako pilotka wycieczek (przede wszystkim szkolnych) oraz jako kierowniczka kolonii. Ukończyła kurs terapii behawioralnej pod kątem wspierania dzieci ze spektrum autyzmu oraz kurs integracji sensorycznej. W projekcie „Robimy święto młodzieży!” pełni rolę kierowniczki półkolonii.
Animatorka w Gminnym Centrum Kultury w Białych Błotach. Absolwentka studiów pedagogiczno-opiekuńczych, pedagożka. Prowadzi zajęcia manualno-plastyczne, zajęcia „Kraina szycia”, animacje podczas dużych imprez plenerowych (m.in. Dzień Dziecka, Święto Gminy), zajęcia świetlicowe, zajęcia twórcze dla dorosłych i profilaktykę uzależnień. Wychowawczyni gminnych półkolonii. W projekcie „Robimy święto młodzieży!” pełni rolę wychowawczyni półkolonii
Zawodowo związany z obszarem edukacji i nowoczesnymi technologiami w szkolnictwie. Wiceprezes Stowarzyszenia Bydgoskich Klasyków. Autor bloga „Buchanka”. W projekcie „Robimy święto młodzieży!” odpowiada za dokumentację foto i wideo.