BYM CHCIAŁ/A
W projekcie „BYM CHCIAŁ/A” będziemy się zajmować tematem gotowości do działań i realizacji marzeń. Młodzież marzy często o tym, by być kimś i to… kimś konkretnym, kim się nie jest. Lata młodzieńcze to też czas zagubienia w rzeczywistości, zmagania się z pytaniami „Co chcę osiągnąć?”, „Czy w ogóle mi się chce?” „Co zrobić bym chciał/a?”. Łatwo przy tym zapomnieć, że moc tkwi w indywidualnym postrzeganiu siebie i swoich dobrych stron. W projekcie będziemy poszukiwać naszych „masek” i „przebrań”, naszych wewnętrznych superbohaterów. Postaramy się we wspólnym procesie zrzucić to, co sztuczne i obce, a wyłonić to, co autentyczne. Chcemy pokazać, że jesteśmy sprawczy i mamy coś do powiedzenia. Nasz spektakl będzie opowieścią o tym, co w młodych ludziach silne, wyjątkowe i co naprawdę ma moc!
fot. Barbara Wójcik-Wiktorowicz
14-27 lipca 2024
26 lipca 2024 | godz. 18:00
Sala teatralna Mysłowickiego Ośrodka Kultury
ul. Grunwaldzka 7
Barbara Wójcik-Wiktorowicz
605 680 688
bwiktorowicz@m-ok.pl
30 osób w wieku 11-17 lat
Autorka scenariuszy teatralnych dla dzieci i młodzieży. Animatorka w Łódzkiej Akademii Dramy. Instruktorka teatru młodych i dyplomowana nauczycielka. Niejednokrotnie doceniona za autentyczny przekaz i pedagogiczne podejście do pracy teatralnej (m.in. na Ogólnopolskim Festiwalu Teatru Młodych Dziatwa w Łodzi, na Ogólnopolskim Forum Teatrów Dziecięcych w Poznaniu). Nagrodzona przez Ministra Edukacji Narodowej 2004 i Ministra Kultury i Sztuki w ogólnopolskim konkursie „Bliżej teatru” (tytuł „Instruktor Roku” w 1998 roku). Otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej (2005) oraz nagrodę Kuratora Oświaty w Łodzi „Świadectwo oryginalności” (2005).
Pedagożka i reżyserka. Od 30 lat zaraża młode pokolenia miłością do teatru. Prowadzi Akademię Teatru i Sztuk Wrażliwych w Rybniku, gdzie pomaga dzieciom stawiać pierwsze kroki na scenie, młodzieży odkrywać siebie przez teatr, a dorosłym przezwyciężać własne lęki i spełniać marzenia. Wprowadza edukację teatralną do szkół i pragnie w ten sposób pokazywać rozwiązania, które wspierają wszechstronny rozwój oraz wyposażają dzieci i młodzieży w podstawowe kompetencje społeczne. Animatorka kultury, realizatorka wielu wydarzeń kulturalno-edukacyjnych. Społeczniczka współtworząca działania lokalne (np.: Teatr Rodzicielski).
Pedagożka teatru, plastyczka i polonistka, instruktorka teatralna. Absolwentka filologii polskiej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz studiów podyplomowych: plastyka (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie) i pedagogika teatru (Uniwersytet Warszawski). Od 15 lat prowadzi teatr NOTOCO. Jej spektakle odwołują się do problemów społecznych. Angażuje się w akcje uliczne i warsztaty teatralne. Organizuje Kraśnickie Spotkania Teatralne. .Aktorka Latającego Teatru Kantorowi. Otrzymała Nagrodę Kulturalną województwa lubelskiego w dziedzinie twórczości artystycznej. Stypendystka Marszałka Województwa Lubelskiego (2019).
Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie na kierunku filologia polska (specjalność pedagogiczna) i Studium Kulturalno-Oświatowego na kierunku reżyseria teatru amatorskiego. Instruktor teatralny. Założyciel, reżyser i aktor Teatru From Poland – laureat głównych nagród na festiwalach teatralnych (Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji Windowisko, FAMA Świnoujście, Tyskich Spotkań Teatralnych, Łódzkich Spotkań Teatralnych, Biesiady Teatralnej w Horyńcu). Prowadził młodzieżowe grupy teatralne (m.in. Narybek From Poland). Realizował spektakle plenerowe prezentowane podczas międzynarodowych i ogólnopolskich festiwali.
Psycholożka, coachka, specjalistka do spraw zarządzania zasobami ludzkimi. Pasjonatka psychologii pozytywnej. Propagatorka myśli, że szczęście zależy od nas samych. Psycholożka szkolna oraz wykładowczyni akademicka Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Katowicach. Autorka publikacji (m.in. „Psychologia w szkole” oraz „Alfabet szczęścia z coachingiem w tle i kotem na kolanach”). Prowadzi firmę Positive Life pomagającą w budowaniu dobrostanu w takich warunkach i okolicznościach, w jakich właśnie się jest, zmieniając to, co zmienić można i akceptując to, czego zmienić się nie da.
Absolwentka Wydziału Edukacji Wizualnej Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi im. Władysława Strzemińskiego (specjalizacja: Działania Intermedialne). Pasjonatka nowoczesnej edukacji przez zabawę z podkreśleniem podmiotowości uczących się. Animatorka kultury, realizatorka publikacji i licznych projektów edukacyjno-artystycznych. Kocha pracować ze społecznością i zarażać pomysłami oraz motywacją do działania. Członkini Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA. Instruktorka teatralna.
Absolwent wrocławskiego Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie oraz Jaworznickiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej. Uczył się realizacji dźwięku, gry na perkusji oraz instrumentach klawiszowych. Z muzyką związany od dzieciństwa. Uczęszczał do szkoły muzycznej I stopnia w klasie gitary. Jako aktor pracował w zawodowych teatrach dla dzieci. Tworzy muzykę do przedstawień. Jest realizatorem warsztatów muzycznych dla dzieci i młodzieży.