Ptasie obrazki
Proces twórczy oprzemy na indywidualnych historiach mieszkańców Brodnicy. Sięgniemy do ich wspomnień, by wydobyć i pokazać kulturę, którą tworzą. Wyjdziemy od jednostkowych opowieści i zbudujemy z nich obraz historii miejsca. Zamierzamy wejść w samo serce społeczności. Młodzież nakręci własne filmy, będzie tworzyć i reżyserować. Zapozna się z koncepcją zrównoważonego rozwoju jako formą troski o dziedzictwo poszczególnych kultur. Chcemy zwrócić uwagę młodych na zagrożenia płynące z unifikacji stylów życia i globalizacji. Porozmawiamy o akceptowaniu własnej indywidualności przy zachowaniu tolerancji dla innych. Będziemy starać się podnieść umiejętności interpersonalne grupy, oswoić z wystąpieniami publicznymi oraz swobodnym wyrażaniem opinii i uczuć. Osoby uczestniczące stworzą własna muzykę, aranżacje, scenki w ogrodzie, murale na płotach. Przeżyją ekologiczną przygodę z przyrodą, która ich otacza. Mamy nadzieję, że widowisko angażujące młodych twórców i twórczynie będzie dla widowni przeżyciem emocjonalnym i inspiracją do aktywnej postawy w życiu
fot. Hubert Lisiak / Radosław Sajkiewicz / Michał Kaczmarek
27 lipca – 11 sierpnia 2024
Szkoła Podstawowa im. Hymnu Narodowego w Brodnicy, Gmina Brodnica
11 sierpnia 2024r | godz. 16.00
Gmina Brodnica , miejsce pokazu zostanie wybrane w trakcie projektu.
Dorota Lisiak
dorota.lisiak@tlen.pl
886 403 411
25 osób w wieku 9-15 lat
Aktorka, reżyserka, scenografka, trenerka, dramoterapeutka, pedagożka teatru, animatorka społeczna. Dziewięciokrotnie prowadziła warsztaty teatralne z dziećmi i młodzieżą z małych miejscowości w ramach projektów Lato w teatrze. Stworzyła innowację społeczną „GARDEROBA NA KÓŁKACH” dla osób zależnych i ich opiekunów. Prowadzi grupę teatralną osób dorosłych z niepełnosprawnościami „Jest jak jest” w ramach Teatru Powszechnego w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. Pracuje jako arteterapetka i reżyserka z grupą pensjonariuszy i pensjonariuszek „Pomocni” w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym i Rehabilitacji Medycznej w Owińskach. Laureatka nagrody im. Haliny Machulskiej (2020).
Artystka, arteterapeutka, projektantka kostiumów, autorka tkanin unikatowych, edukatorka artystyczna. Jest związana z Fundacją Edukacja Demokratyczna Horyzont i Teatrem Klucz im. Wojciecha Deneki (Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu). Wychowanka prof. Jana Finksteina. Członkini zarządu Fundacji Key 4 Tomorrow. Jest laureatką m.in. Grand Prix dla Młodych Projektantów Mody (1994), wyróżnienia w konkursie o Srebrną Pętelkę (1996), plebiscytu „100 Polek roku 1999” (miesięcznik „Pani”) - za działalność w ramach grupy projektowej Idem. Jej prace wystawiane były m.in. w Finlandii, Francji, USA oraz w Polsce.
Edukatorka przez Sztukę. Jedna z pierwszych instruktorek Neurografiki w Polsce. Certyfikowana Trenerka Stylów Myślenia FRIS. Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu (dyplom – malarstwo sztalugowe, krytyka i promocja sztuki oraz pedagogika). Ma doświadczenie w pracy warsztatowej z grupami o różnym charakterze oraz wieku. Rozwija swoich kursantów, ucząc ich klasycznego rysunku oraz malarstwa, a także pracując metodami pozwalającymi na głębsze odkrywanie siebie, znoszenie swoich wewnętrznych ograniczeń i rozwijanie swojego najwyższego potencjału.
Nauczyciel biologii. Posiada uprawnienia pedagogiczne. Pasjonat botaniki i fotografii. Strażak z uprawnieniami ratownika. Od kilku lat prowadzi Młodzieżową Drużynę Pożarniczą przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Brodnicy. Trener łucznictwa tradycyjnego.
Socjolożka, społeczniczka, organizatorka. Działa w branży pozarządowej, pełniąc funkcje: koordynatorki, animatorki i doradczyni. Ma doświadczenie m.in. w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych na realizację różnych przedsięwzięć. Od 2019 roku jest sołtyską Brodnicy. Współzałożycielka i aktywna członkini Koła Gospodyń Wiejskich w Brodnicy „Aktywne Brodniczanki”. Liderka Pracowni Orange w Brodnicy. Absolwentka XVIII edycji Programu Liderzy Polsko-Amerykańskiej Wolności. Zaangażowana i kreatywna. Sprawnie działa w social mediach. Uwielbia muzykę, książki i grę w siatkówkę.
Nauczycielka i pedagog specjalny, animatorka, strażak – z uprawnieniami ratowniczki, członkini rady sołeckiej, społeczniczka, liderka Pracowni Orange w Brodnicy. Lubi śpiewać i tańczyć.
Artystka, kompozytorka, edukatorka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Prowadzi warsztaty, komponuje muzykę do spektakli oraz dla Chóru Pogłosy (którego jest dyrygentką), udziela konsultacji wokalnych, śpiewa. Z zespołem KakofoNIKT wydała dwie płyty: „Wyraj” (2020) oraz „Lamentacje” (2021).Współpracuje z Teatrem Polskim w Poznaniu, kierowniczka muzyczna i kompozytorka muzyki do spektakli Grupy Teatralnej „Jest jak jest”, realizatorka w ramach projektów Lata w teatrze i Młodej Malty. Doktorantka Szkoły Doktorskiej Kompozycji, Teorii Muzyki, Rytmiki i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Poznaniu
Prezeska Stowarzyszenia Grupa Inicjatywna Baranówko i Federacji FOLA. Działaczka lokalna, animatorka czasu wolnego dla dzieci i młodzieży z rożnych środowisk. Realizuje projekty w ramach Lata w teatrze, Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Lokalnych Partnerstw PAFW, Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej . Członkini Zespołu do spraw Kampanii Społecznych w Radiu Polskim, Wielkopolskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Absolwentka XVIII edycji Szkoły Liderów PAFW. Wyróżniona nagrodą specjalną w konkursie Społecznika Roku Tygodnika „Newsweek Polska”.