Powiem ci, czego potrzebuję!
Celem projektu jest stworzenie dla młodzieży wspierającej przestrzeni do uważnego przyjrzenia się swoim wewnętrznym potrzebom. W szczególności będziemy się zajmować sferą emocji i wrażliwości artystycznej, ekspresją myśli i ciała, stawianiem bezpiecznych granic oraz uczestnictwem kulturze. Będziemy zachęcać młodych ludzi do wyrażania siebie. Osoby uczestniczące wezmą udział w trzech typach warsztatów: storytellingu, kostiumograficznym i teatralnym opartym na improwizacji. Storytelling pomoże im w swobodnym tworzeniu treści i operowaniu słowem pisanym. Jednocześnie będzie wspierał umiejętność zwracania uwagi na otaczający nas świat i przechodzenia pomiędzy światem zewnętrznym i wewnętrznym. Praca kostiumograficzna posłuży do zabawy formą, teksturą, kolorem w celu zbudowania zewnętrznego wizerunku w oparciu o wewnętrzne poczucie tożsamości, wrażliwość artystyczną i potrzebę indywidualnej autoprezentacji. Improwizacja będzie bazować na ekspresji ciała, twarzy, wypowiadanych słów oraz wykorzystaniu przestrzeni w sposób kreatywny.
fot. Klaudia Baj
24 czerwca – 7 lipca 2024
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Karola Krysińskiego w Rudnikach oraz świetlica animacyjna Gminnego Ośrodka Kultury w Pościszach
7 lipca 2024 | godz. 15.00
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Karola Krysińskiego w Rudnikach (i okolice)
Rudniki 2, 21-560 Międzyrzec Podlaski
Klaudia Baj
792 106 600
klaudia.baj@gokmiedzyrzec.pl
25 osób w wieku 12-17 lat
Aktor, nauczyciel akademicki, recytator i performer. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Trener technik improwizacji scenicznej, założyciel i dyrektor artystyczny Epicentrum Technik Teatralnych w Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej „Chatka Żaka” w Lublinie, założyciel i moderator teatru Poławiacze Pereł Improv Teatr. Współpracował m.in. z Teatrem Scena Prapremier InVitro, Teatrem im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie, neTTheatre, Teatrem Provisorium, Kompanią Teatr, Teatrem im. Łesia Kurbasa we Lwowie oraz Teatrem Groteska w Krakowie.
Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera w Supraślu oraz Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej. Autorka scenografii realizowanych w polskich i zagranicznych teatrach (m. in. w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, Teatrze Pleciuga w Szczecinie, Teatrze Lalek w Ostravie). Od wielu lat współtworzy Teatr Łątek Supraśl oraz Teatr Okno, kreując warstwę plastyczną spektakli i działań teatralnych. Malarka (malarstwo olejne). Ma na swoim koncie wystawy indywidualne i zbiorowe, na których prezentowała instalacje i obrazy.
Absolwentka studiów dziennikarskich oraz prawniczych. Animatorka kultury, pasjonatka teatru, instruktorka grupy teatralnej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim i dyrektorka tej instytucji. Prezeska stowarzyszenia działającego przy GOK. Autorka, współautorka i koordynatorka licznych projektów kulturotwórczych i społecznych realizowanych z lokalną społecznością. Zajmuje się także redagowaniem treści dotyczących gminy Międzyrzec Podlaski, współpracuje z prasą i mediami. Współautorka jednego z tekstów składających się na jubileuszową publikację „15 tekstów na piętnastolecie Lata w teatrze”.
Fotografka, animatorka kultury, działaczka społeczna, pasjonatka teatru i sztuki. W Gminnym Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim zajmuje się marketingiem i promocją. Wokalistka, multiinstrumentalistka, instruktorka zajęć muzycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Koordynatorka i tłumaczka wolontariatu organizacji studenckiej AIESEC w gminie Międzyrzec Podlaski (2018).
Animatorka kultury, koordynatorka działań i spraw organizacyjnych Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim. Prowadzi dokumentację i zajmuje się administracją. Współpracuje z lokalną społecznością, angażując ją w działania i wspierając realizację oddolnych inicjatyw. Ma kompetencje organizacyjne i wrażliwość społeczną, dzięki czemu szybko zjednuje sobie ludzi i buduje dobrą atmosferę w grupie.
Animatorka kultury, instruktorka świetlic Gminnego Ośrodka Kultury zlokalizowanych w Halasach, Pościszach i Maniach. Instruktorka warsztatów rękodzielniczych w klubach seniora. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz lokalną społecznością. Specjalizuje się w różnych technikach plastycznych oraz rękodziele.
Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, pasjonatka folkloru i kultury ludowej. Uczennica Mistrza gry na skrzypcach Zdzisława Marczuka i członkini jego kapeli (grająca również na basetli). Wielokrotna uczestniczka taborów (spotkań z muzyką, pieśnią i tańcem tradycyjnym w różnych rejonach Polski), festiwali i warsztatów związanych z polską muzyką tradycyjną. Animatorka kultury w Gminnym Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim, geografka, pedagożka, działaczka społeczna.
Z wykształcenia filolożka o specjalizacji filologia słowiańska, animatorka kultury, instruktorka świetlic Gminnego Ośrodka Kultury zlokalizowanych w Żabcach, Przychodach i Maniach. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą (także w pracy w świetlicach środowiskowych). Instruktorka warsztatów rękodzielniczych w klubach seniora. Współpracuje z lokalną społecznością i włącza ją w działalność kulturalną. Specjalizuje się w technikach plastycznych, rękodzielnictwie.