To nasza bajka
W trakcie półkolonii zbierzemy opowieści zapisane w lokalnej czasoprzestrzeni i odbędziemy wakacyjną podróż za pomocą słów – baśni, mitów, legend. „To nasza bajka” stawia na dziecięcą kreatywność, podkreśla rolę fantazji w codziennym życiu, a także umożliwia sprawczość. Opowiadanie baśni pozwala przekraczać bariery naszej fantazji, uczy, bawi, edukuje i jednoczy. Każdy dzień będzie niósł inną aktywność. Będziemy zachęcać dzieci do urządzania świata po swojemu, aktywnej postawy w poszukiwaniu swojego miejsca, drogi, hobby i po prostu do bycia sobą! Dzieci wezmą udział w twórczych zabawach, grach z wyobraźnią, artystycznych działaniach, które złożą się na finałowy pokaz.
fot. Barbara Łepkowska
24 czerwca – 7 lipca 2024
Dom Opowieści, Hucisko 32 (k. Gdowa)
7 lipca 2024 | godz. 18.00
Hucisko 32, 32-420 Hucisko - obok Domu Opowieści
Katarzyna Zarzycka
plenerownia@gmail.com
506 049 847
30 osób w wieku 8-12 lat
Wymyśla fundacyjne inicjatywy i wciela pomysły w życie. Napisała całą półkę książek, stworzyła kilkanaście wystaw, tras turystycznych i ścieżek kulturowych, opracowała mnóstwo materiałów edukacyjnych na różne tematy. W praktyce wykorzystuje sztukę interpretacji dziedzictwa. Mama kreująca otoczenie, która ma TĘ moc, a czerpie ją z ziemi, którą przemierza od rana do nocy. Inspirują ją ludzie, miejsca i ich opowieści. Koordynatorka i autorka projektu „To nasza bajka”, będzie także wychowawczynią.
Z wykształcenia fizyk oraz informatyk, a oprócz tego nauczyciel, trener żeglarstwa, instruktor narciarski, animator, edukator, organizator wielu inicjatyw z zakresu krzewienia turystyki i krajoznawstwa. Specjalizuje się w pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Na co dzień doświadcza teatralnego ducha miejsca w dawnym domu artysty Kazimierza Mikulskiego w Hucisku, gdzie mieszka z rodziną. W projekcie „To nasza bajka” odpowiada m.in. za dobrostan uczestników i będzie kierownikiem wypoczynku.
Etnolożki, muzykantki, animatorki, komediantki. Współtworzą formację FIKSUM DYRDUM, czyli kapelę muzyczną grającą tradycyjną muzykę wiejską i miejską animującą wydarzenia angażujące społeczności lokalne. Pracują w oparciu o działania muzyczne i parateatralne, wykorzystują lub reanimują dawne zwyczaje i obyczaje. W projekcie „To nasza bajka” poprowadzą zajęcia etno-muzyczno- ruchowo-teatralne dla dzieci jako instruktorki.
Historyczka sztuki, absolwentka edukacji artystycznej w Akademii Sztuk Plastycznych im. Jana Matejki w Krakowie. Animatorka kultury, edukatorka muzealna, graficzka komputerowa, fotografka, autorka wielu projektów i materiałów dotyczących dziedzictwa kulturowego. W projekt „To nasza bajka” zaangażowana jako wychowawczyni.
Terapeuta, muzyk, pedagog, opowiadacz. Realizator i współorganizator wielu projektów i wydarzeń związanych ze sztuką opowiadania. Współpracuje z instytucjami kulturalnymi, edukacyjnymi oraz firmami w zakresie muzykoterapii oraz storytellingu. Ma słabość do dobrej kawy w lesie, a najlepiej podczas biegów wysokogórskich. W projekcie „To nasza bajka” będzie instruktorem.